SEB bankas platins obligacijas, susietas su IT ir telekomunikacijų bendrovių akcijų fondo vienetu

Publikuota: 2013 m. lapkričio 7 d. ketvirtadienis

SEB bankas nuo šių metų lapkričio 7 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo JAV informacinių technologijų ir telekomunikacijų bendrovių akcijų fondo „Technology Select Sector SPDR“ vieneto vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki šių metų gruodžio 16 dienos.

„Technologijų naudojimas visuose ekonomikos sektoriuose nuosekliai populiarėja, o siūlomos naujovės keičia mūsų visuomenę. Informacinių technologijų ir telekomunikacijų paslaugų sektorius suteikia privatiems vartotojams ir įmonėms daugiau lankstumo, nuolat siūlo naujoviškų, konkrečiam tikslui sukurtų produktų ir paslaugų, atitinkančių didėjančius verslo poreikius, todėl šio sektoriaus perspektyvos yra geros“, — sako SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila. 

Akcijų fondo „Technology Select Sector SPDR“, kurio vienetais prekiaujama biržoje ir su kurio vienetu susietos obligacijos, tikslas — kuo tiksliau parodyti akcijų indekso „Technology Select Sector“ vertės pokyčius. Indeksas apskaičiuojamas įtraukiant akcijų vertę bendrovių, gaminančių gynybos prekes, minikompiuterių komponentus, telekomunikacijų įrangą ir kompiuterių tinklo jungtis.

Obligacijos bus platinamos po 100 litų, 106 litus ir 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 20 proc., antrosios — 75 proc., emisijos eurais — 20 proc. Tikroji visų trijų emisijų investavimo koeficiento reikšmė bus paskelbta 2013 metų gruodžio 18 dieną. Investavimo koeficiento reikšmė rodo, kokia fondo vieneto, su kuriuo susietos obligacijos, vertės teigiamo pokyčio dalis tenka obligacijos savininkui. Jei akcijų fondo vieneto vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė (100 litų arba 100 eurų).

Investuotojams, kurie pirmą šių obligacijų platinimo dieną (2013 m. lapkričio 7 d.) turės anksčiau išleistų SEB banko su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių, kurie bus išperkami šių naujų obligacijų platinimo laikotarpiu (nuo 2013 m. lapkričio 7 d. iki 2013 m. gruodžio 16 d.), taikomas sumažintas obligacijų įsigijimo mokestis, lygus 0,5 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės. Šis įsigijimo mokestis taikomas tik tada, jei investuotojas pavedimą įsigyti platinamų obligacijų pateikia SEB banko padalinyje. Visiems kitiems investuotojams taikomas 1 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės įsigijimo mokestis.

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių obligacijų ypatumus, privalumus ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 332 su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių emisijas, kurių nominalioji vertė 1,255 mlrd. litų.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »