SEB bankas platins obligacijas, susietas su IT ir telekomunikacijų bendrovių akcijų fondo vienetu

Publikuota: 2013 m. lapkričio 7 d. ketvirtadienis

SEB bankas nuo šių metų lapkričio 7 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo JAV informacinių technologijų ir telekomunikacijų bendrovių akcijų fondo „Technology Select Sector SPDR“ vieneto vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki šių metų gruodžio 16 dienos.

„Technologijų naudojimas visuose ekonomikos sektoriuose nuosekliai populiarėja, o siūlomos naujovės keičia mūsų visuomenę. Informacinių technologijų ir telekomunikacijų paslaugų sektorius suteikia privatiems vartotojams ir įmonėms daugiau lankstumo, nuolat siūlo naujoviškų, konkrečiam tikslui sukurtų produktų ir paslaugų, atitinkančių didėjančius verslo poreikius, todėl šio sektoriaus perspektyvos yra geros“, — sako SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila. 

Akcijų fondo „Technology Select Sector SPDR“, kurio vienetais prekiaujama biržoje ir su kurio vienetu susietos obligacijos, tikslas — kuo tiksliau parodyti akcijų indekso „Technology Select Sector“ vertės pokyčius. Indeksas apskaičiuojamas įtraukiant akcijų vertę bendrovių, gaminančių gynybos prekes, minikompiuterių komponentus, telekomunikacijų įrangą ir kompiuterių tinklo jungtis.

Obligacijos bus platinamos po 100 litų, 106 litus ir 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 20 proc., antrosios — 75 proc., emisijos eurais — 20 proc. Tikroji visų trijų emisijų investavimo koeficiento reikšmė bus paskelbta 2013 metų gruodžio 18 dieną. Investavimo koeficiento reikšmė rodo, kokia fondo vieneto, su kuriuo susietos obligacijos, vertės teigiamo pokyčio dalis tenka obligacijos savininkui. Jei akcijų fondo vieneto vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė (100 litų arba 100 eurų).

Investuotojams, kurie pirmą šių obligacijų platinimo dieną (2013 m. lapkričio 7 d.) turės anksčiau išleistų SEB banko su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių, kurie bus išperkami šių naujų obligacijų platinimo laikotarpiu (nuo 2013 m. lapkričio 7 d. iki 2013 m. gruodžio 16 d.), taikomas sumažintas obligacijų įsigijimo mokestis, lygus 0,5 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės. Šis įsigijimo mokestis taikomas tik tada, jei investuotojas pavedimą įsigyti platinamų obligacijų pateikia SEB banko padalinyje. Visiems kitiems investuotojams taikomas 1 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės įsigijimo mokestis.

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių obligacijų ypatumus, privalumus ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 332 su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių emisijas, kurių nominalioji vertė 1,255 mlrd. litų.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Skaitmeniniais bankais 2021 m. naudosis 3 mlrd. žmonių

Žmonės vis labiau vertina skaitmeninius bankus dėl patogumo atlikti finansines operacijas greitai, per įvairius renginius ir iš bet kurios vietos. skaityti »

SEB banko privačiosios bankininkystės paslaugos – geriausios Lietuvoje

Įtakingas tarptautinis kapitalo ir finansų rinkas analizuojantis žurnalas „Euromoney“ penktą kartą aukščiausia vieta už privačiosios bankininkystės paslaugas Lietuvoje įvertino SEB banką. skaityti »

Australijoje bus galima susimokėti piršto atspaudu arba asmenuke

„Mastercard“ paskelbė, kad naudos programą „Mastercard Identity Check“ įgyvendinti biometriniams atsiskaitymams Australijoje. skaityti »

Vienoje atidarytas pirmasis pasaulyje bitkoinų bankas

Pirmajame bitkoinų banke klientai gali išsikeisti grynuosius pinigus į bitkoinus, taip pat sužinoti visą rūpimą informaciją apie skaitmeninę valiutą. skaityti »

Sukurta plastikinė NFC kortelė

Žymi žaidimų kortelių ir stalo žaidimų gamintoja „Cartamundi“ kartu su nanoelektronikos tyrimų centru „Imec“ ir bendrove „Holst Centre“ pristatė pirmą pasaulyje NFC kortelę, pagamintą iš plastiko. skaityti »

Anglijoje traukinių bilietus pakeis biometrijos sistema

Didžiosios Britanijos geležinkelio bendrovė „Chiltern Railways“ jau pusmetį kuria technologiją, kuri leistų keleiviams patogiau važinėti traukiniais atsisakant bilietų. skaityti »

Brangiausias pasaulio bankas – Kinijos pramonės ir prekybos bankas

Kinijos pramonės ir prekybos bankas nukonkuravo Amerikos banką „Wells Fargo“. skaityti »

SEB bankas pristato naują išskirtinių privilegijų kredito kortelę „MasterCard World Elite“

SEB banko klientai pirmieji Lietuvoje jau gali įsigyti naują išskirtinių privilegijų kredito kortelę „MasterCard World Elite“, o banko privačiosios bankininkystės klientai ja galės naudotis kartu su paslaugų planu „Elite“. skaityti »

Populiarėja skaitmeniniai bankai

Viena iš svarbiausių 2017 metų bankinio sektoriaus tendencijų – skaitmeninių bankų populiarėjimas. Prognozuojama, kad skaitmenizacija bankų sektoriuje iš esmės pakeis paties banko pobūdį. skaityti »

„Google“ baigė testuoti atsiskaitymą be jokių priemonių

„Google“ pranešė, kad 2017 m. vasario 8 d. baigia savo atsiskaitymo programos „Hands Free“ eksperimentą. skaityti »