SEB bankas platins obligacijas, susietas su IT ir telekomunikacijų bendrovių akcijų fondo vienetu

Publikuota: 2013 m. lapkričio 7 d. ketvirtadienis

SEB bankas nuo šių metų lapkričio 7 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo JAV informacinių technologijų ir telekomunikacijų bendrovių akcijų fondo „Technology Select Sector SPDR“ vieneto vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki šių metų gruodžio 16 dienos.

„Technologijų naudojimas visuose ekonomikos sektoriuose nuosekliai populiarėja, o siūlomos naujovės keičia mūsų visuomenę. Informacinių technologijų ir telekomunikacijų paslaugų sektorius suteikia privatiems vartotojams ir įmonėms daugiau lankstumo, nuolat siūlo naujoviškų, konkrečiam tikslui sukurtų produktų ir paslaugų, atitinkančių didėjančius verslo poreikius, todėl šio sektoriaus perspektyvos yra geros“, — sako SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila. 

Akcijų fondo „Technology Select Sector SPDR“, kurio vienetais prekiaujama biržoje ir su kurio vienetu susietos obligacijos, tikslas — kuo tiksliau parodyti akcijų indekso „Technology Select Sector“ vertės pokyčius. Indeksas apskaičiuojamas įtraukiant akcijų vertę bendrovių, gaminančių gynybos prekes, minikompiuterių komponentus, telekomunikacijų įrangą ir kompiuterių tinklo jungtis.

Obligacijos bus platinamos po 100 litų, 106 litus ir 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 20 proc., antrosios — 75 proc., emisijos eurais — 20 proc. Tikroji visų trijų emisijų investavimo koeficiento reikšmė bus paskelbta 2013 metų gruodžio 18 dieną. Investavimo koeficiento reikšmė rodo, kokia fondo vieneto, su kuriuo susietos obligacijos, vertės teigiamo pokyčio dalis tenka obligacijos savininkui. Jei akcijų fondo vieneto vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė (100 litų arba 100 eurų).

Investuotojams, kurie pirmą šių obligacijų platinimo dieną (2013 m. lapkričio 7 d.) turės anksčiau išleistų SEB banko su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių, kurie bus išperkami šių naujų obligacijų platinimo laikotarpiu (nuo 2013 m. lapkričio 7 d. iki 2013 m. gruodžio 16 d.), taikomas sumažintas obligacijų įsigijimo mokestis, lygus 0,5 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės. Šis įsigijimo mokestis taikomas tik tada, jei investuotojas pavedimą įsigyti platinamų obligacijų pateikia SEB banko padalinyje. Visiems kitiems investuotojams taikomas 1 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės įsigijimo mokestis.

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių obligacijų ypatumus, privalumus ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 332 su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių emisijas, kurių nominalioji vertė 1,255 mlrd. litų.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »