SEB bankas pradeda platinti su Pietryčių Azijos šalių įmonių akcijų kainų indeksu susietas obligacijas

Publikuota: 2012 m. sausio 30 d. pirmadienis

SEB bankas nuo sausio 30 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo Pietryčių Azijos šalių įmonių akcijų kainų indekso vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki vasario 27 dienos.

„Pietryčių Azijos šalims, palyginti su Vakarų šalimis, būdingas didesnis ekonomikos augimas, kurį skatina didėjantis vidaus vartojimas. Be to, Pietryčių Azijos šalims mažesnę įtaką daro Vakarų šalių skolų problemos. Didėjančios Vakarų šalių investicijos regione rodo, kad investuotojai teigiamai vertina Pietryčių Azijos šalių politinę ir ekonominę situaciją“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

Pietryčių Azijos šalių įmonių akcijų kainų indeksas S&P Southeast Asia 40 Risk Control 18% EUR Excess Return yra apskaičiuojamas įvertinus 40-ies likvidžiausių ir didžiausios kapitalizacijos Indonezijos, Malaizijos, Filipinų ir Tailando įmonių akcijų kainas.

Obligacijos bus platinamos po 100 ir 110 litų bei 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 20 proc., antrosios – 100 proc., emisijos eurais – 35 procentai. Tikrosios investavimo koeficientų reikšmės bus paskelbtos 2012 m. vasario 29 dieną. Už pirmosios emisijos obligacijas litais bus mokamos 3 proc. garantuotos palūkanos už visą obligacijų galiojimo laikotarpį (arba 0,98 proc. metų palūkanos). Palūkanos bus apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės (100 litų) ir išmokamos obligacijų išpirkimo dieną, neatsižvelgiant į akcijų indekso, su kuriuo susietos obligacijos, vertės pokyčius. Už antrosios ir trečiosios emisijų obligacijas garantuotos palūkanos nebus mokamos. Investuotojai turi atkreipti dėmesį, kad, investuodami į obligacijas, kurių įsigijimo kaina didesnė negu jų nominalioji vertė, rizikuoja papildomai investuotomis lėšomis – jei akcijų indekso, su kuriuo susietos obligacijos, vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus grąžinta tik nominalioji obligacijų vertė.

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su akcijomis susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 280 su finansinėmis priemonėmis susietų obligacijų emisijų, kurių nominalioji vertė 1,186 mlrd. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2012 m. sausio 27 d. užėmė 36,93 proc. šalies rinkos.

Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas apie SEB banko teikiamas investavimo paslaugas, kuris negali būti interpretuojamas kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas nėra atsakingas už netikslumus ar nuostolius, kurių gali atsirasti remiantis tokia informacija.

Prieš priimdami sprendimą investuoti į konkrečias finansines priemones, turite patys ar padedami konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai, pasikeitus rinkos palūkanų normai ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo banko valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Jei investuojate į finansines priemones užsienio valiuta, keitimo kursų pokyčiai gali turėti įtakos Jūsų investicijų grąžai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Vokietijoje pristatytas naujasis 20 eurų banknotas

Vasario 24 d. Frankfurne, Europos centriniame banke (ECB), vykusiame renginyje ECB pirmininkas Mario Draghi pristatė naująjį 20 eurų banknotą ir pranešė, kad apyvartoje šis banknotas pasirodys 2015 m. lapkričio 25 d. skaityti »

„Gemalto“: jaunimo susidomėjimas mobiliąja bankininkyste auga

Kompanijos „Gemalto“ atlikto tyrimo duomenimis, jaunų žmonių (nuo 16 iki 24 m.), besinaudojančių mobiliosios bankininkystės paslaugomis, skaičius ženkliai išaugo Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Brazilijoje, Meksikoje ir Singapūre. skaityti »

„MasterCard“ skelbia bekontakčių mokėjimų skaičiaus augimą

2014 metų pabaigoje bekontakčių mokėjimų skaičius Europoje, palyginti su tuo pačiu 2013 metų laikotarpiu, išaugo 174 proc. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje kuriamas bendras finansinių paslaugų standartas

Didžiojoje Britanijoje siūloma naudoti atvirą programavimo sąsają API, per kurią įmonės galės gauti atvirus vartotojų duomenis ir atsižvelgdamos į tai kurti jiems naudingas paslaugas. skaityti »

„Oracle“ pristatė debesų kompiuterija paremtą sprendimą bankams

Sausio pabaigoje Niujorke vykusiame renginyje „CloudWorld“ kompanija „Oracle“ pristatė naują paslaugą, pavadintą „Oracle Financial Services Cloud“. skaityti »

Gyventojai vis dažniau sąskaitas pildo naudodamiesi bankomatais

SEB banko duomenimis, pernai grynuosius pinigus priimančiais bankomatais naudotasi 40 proc. dažniau negu 2013 metais. Gyventojai ir įmonės, naudodamiesi jais, lėšas į savo sąskaitas SEB banke įmokėjo 1,3 mln. kartų, t. y. daugiau negu 3,5 tūkst. kartų kasdien. skaityti »

Lietuvos bankas finansinį turtą valdys lanksčiau ir plačiau išskaidys investicijų riziką

Nuo 2015 m. eurui tapus oficialia Lietuvos valiuta ir nustojus galioti valiutų valdybos mechanizmui, reikšmingai sumažėjo poreikis nuolat turėti daug itin likvidaus finansinio turto. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas grynųjų pinigų išėmimo rekordas

2014 metų gruodžio 24-oji tapo ypatinga diena Didžiosios Britanijos bankomatų sektoriuje. Palyginti su 2013 metais, 2014 metų gruodžio 24-ąją šalyje išgrynintų pinigų suma išaugo 22 proc. ir sudarė 662 mln. svarų sterlingų. skaityti »

Lietuvos bankas pradeda diskusiją dėl efektyvesnio grynųjų pinigų tvarkymo šalyje

Lietuvos bankas, siekdamas grynųjų pinigų tvarkymo sistemą padaryti efektyvesnę, parengė pasiūlymus, kaip optimizuoti grynųjų pinigų tvarkymą. Jie pateikti viešai diskusijai skirtame dokumente „Grynųjų pinigų pasiūlos sistemos pertvarka“. skaityti »

Skelbiami SEB banko grupės 2014 m. veiklos rezultatai

Preliminariais duomenimis, 2014 metais AB SEB bankas uždirbo 65,3 mln. eurų (225,6 mln. litų), o AB SEB banko grupė – 72,4 mln. eurų (249,9 mln. litų) neaudituoto grynojo pelno. skaityti »