SEB bankas pradeda platinti su mišriu akcijų ir obligacijų fondu susietas obligacijas

Publikuota: 2011 m. spalio 3 d. pirmadienis

SEB bankas nuo spalio 3 dienos pradeda platinti obligacijų emisiją, kurios pelningumas priklausys nuo mišraus akcijų, obligacijų ir kitų finansinių priemonių fondo „Carmignac Patrimoine A“ vertės pokyčių. Penkerių metų trukmės obligacijų bus galima įsigyti litais iki gruodžio 20 dienos.

„Į finansų rinkas sugrįžus neramiems laikams investuotojai vis labiau akcentuoja kapitalo išsaugojimo svarbą, siekia garantuotos grąžos ir tikisi uždirbti papildomai, jei pokyčiai finansų rinkose būtų teigiami. Siekiame pasiūlyti sprendimus, leidžiančius patirti mažesnę investicijų riziką, kuomet investicijos yra išskaidomos pagal skirtingas turto klases įvairiuose pasaulio regionuose ir ūkio sektoriuose“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

Fondas „Carmignac Patrimoine A“, su kuriuo susietos naujosios obligacijos, įsteigtas Prancūzijoje ir gyvuoja jau daugiau negu 20 metų. Fondo valdytojai siekia gerų rezultatų, pabrėždami kapitalo išsaugojimo svarbą: mažiausiai 50 proc. fondo investicijų turi būti nuolat investuojama į obligacijas ar pinigų rinkos priemones norint sumažinti investicijų vertės svyravimo riziką. Likusi fondo investicijų dalis tenka akcijoms. Fondo investicijos paskirstomos į akcijas ir obligacijas įvairiomis valiutomis ir įvairiuose pasaulio regionuose bei ūkio sektoriuose.

Obligacijų bus galima įsigyti po 100 litų. Mažiausias įsigyjamų obligacijų skaičius – 50 vienetų. Tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 50 procentų. Už obligacijas bus mokamos 6 proc. garantuotos palūkanos už visą obligacijų galiojimo laikotarpį (arba 1,16 proc. metų palūkanos). Palūkanos bus apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės ir išmokamos obligacijų išpirkimo dieną, neatsižvelgiant į fondo, su kuriuo susietos obligacijos, vieneto vertės pokyčius.

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Be to, į šias obligacijas lėšas taip pat galima investuoti pagal UAB „SEB gyvybės draudimas“ investicinio gyvybės draudimo kryptį. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, klientams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su akcijomis susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 273 su finansinėmis priemonėmis susietų obligacijų emisijas, kurių nominalioji vertė 1,18 mlrd. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2011 m. rugsėjo 30 d. užėmė 36,78 proc. šalies rinkos.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Blockchain“ sistemas testavo 40 bankų

Manoma, kad netolimoje ateityje bankai pradės taikyti virtualiųjų valiutų technologijas. Konsorciumas R3, plėtojantis registrų technologijas, baigė testuoti penkis decentralizuotos viešosios finansinių operacijų sistemos „Blockchain“ tipus. skaityti »

Bitkoinai – dvi skirtingos tos pačios monetos pusės

Susidomėjimas bitkoinais tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje auga. Mūsų šalyje bitkoinų naudojimo plėtrą skatina ne tik į šį verslą įsitraukę privatūs asmenys, bet ir viešojo sektoriaus atstovai. skaityti »

Siūloma reguliuoti bankų galimybes reikalauti laidavimo iš fizinių asmenų už paskolas

Įvertinęs paplitusią komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų praktiką reikalauti, kad verslo paskola būtų laiduojama jas gaunančios įmonės savininkų ar kitų fizinių asmenų. skaityti »

„MasterCard“ kurti naujų mokėjimo tipų kviečiasi dizainerius

Mokėjimo sistemų kūrėja „MasterCard“ pasikvietė bendradarbiauti dizaino profesijos studentus, kad šie padėtų sukurti naujo tipo mokėjimo įrenginius be mokėjimo kortelių ir išmaniųjų telefonų. skaityti »

Nuo šiol Lietuvos ir kitų euro zonos šalių bankų sektorių rodikliai palyginami paprasčiau

Neseniai paleista Europos centrinio banko (ECB) platforma „Bankų skiltis“ (Banks‘ Corner), kurioje galima matyti euro zonos šalių bankų sektorių statistiką ir palyginti ją tarpusavyje. skaityti »

Ateityje atsiskaitysime išmaniaisiais laikrodžiais ir drabužiais

Kompanija „MasterCard“ prognozuoja, kad atsiskaitymų per dėvimuosius įrenginius apimtis 2020 m. sudarys 500 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

SEB banko privačiosios bankininkystės paslaugas įvertino žurnalas „Euromoney“

Jau ketvirtą kartą įtakingas tarptautinis kapitalo ir finansų rinkas analizuojantis leidinys „Euromoney“ įvertino SEB banko teikiamas privačiosios bankininkystės paslaugas. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje – mokėjimai asmenuke

Didžiosios Britanijos gyventojai jau gali atlikti mokėjimus be įprastų slaptažodžių ir PIN kodų. skaityti »

Eurų banknotų siunta saugiai pasiekė Lietuvos banko pinigų saugyklas

Vasario 18 dieną iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Lietuvos banko saugyklas atgabenta eurų banknotų siunta. Ji su policijos palyda saugiai atgabenta į Lietuvos banko saugyklas. skaityti »

Ilgiausiai dirbantys pasaulio bankai

Seniausiam tebeveikiančiam pasaulio bankui šiemet suėjo 544 m. Pateikiame seniausių bankų sąrašą. skaityti »