SEB bankas pradeda platinti su valiutų krepšeliu ir mišriu fondu susietas obligacijas

Publikuota: 2012 m. balandžio 2 d. pirmadienis

SEB bankas nuo š. m. balandžio 3 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas. Penkerių metų trukmės emisijos pelningumas priklausys nuo mišraus fondo „Carmignac Patrimoine A“ vieneto vertės pokyčių. Likusios dvi dvejų metų trukmės emisijos bus susietos su besivystančių šalių valiutų krepšeliu. Su fondu susietų obligacijų emisija litais bus platinama iki gegužės 29 dienos. Oligacijų, susietų su besivystančių šalių valiutų krepšeliu, bus galima įsigyti litais iki gegužės 2 dienos.

„Besivystančių šalių rinkos šiemet sulaukia didesnio investuotojų dėmesio. Ieškantiems alternatyvų šiuose regionuose, siūlome obligacijas, kurių pelningumas priklausys nuo trijų besivystančių šalių – Turkijos, Brazilijos ir Pietų Korėjos – valiutų brangimo euro atžvilgiu. Didesnės palūkanų normos negu išsivysčiusiose šalyse ir subalansuoti biudžetai turėtų lemti didesnę besivystančių šalių valiutų paklausą, o kartu ir šių valiutų stiprėjimą. Tuo tarpu investuotojams, siekiantiems garantuotos grąžos ir mažesnės rizikos, siūlome rinktis obligacijas, suteikiančias galimybę išskaidyti investicijas pagal turto klases įvariuose pasaulio regionuose bei ūkio sektoriuose“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

Su valiutų krepšeliu susietos obligacijos ypatingos tuo, kad jų pelningumas priklausys nuo trijų besivystančių šalių valiutų – Turkijos liros, Brazilijos realo ir Pietų Korėjos vono – brangimo euro atžvilgiu. Obligacijų išpirkimo dieną priemoka investuotojams bus mokama už neigiamą besivystančių šalių valiutų krepšelio vertės pokytį, kuris bus apskaičiuojamas kaip euro ir Turkijos liros, euro ir Brazilijos realo bei euro ir Pietų Korėjos vono kursų pokyčių aritmetinis vidurkis.

Obligacijos bus platinamos po 100 ir 105 litus. Pirmosios emisijos tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 83 proc., antrosios – 280 procentų. Tikrosios investavimo koeficientų reikšmės bus paskelbtos gegužės 4 dieną. Investuotojai turi atkreipti dėmesį, kad, investuodami į obligacijas, kurių įsigijimo kaina didesnė negu jų nominalioji vertė, rizikuoja papildomai investuotomis lėšomis – jei valiutų krepšelio, su kuriuo susietos obligacijos, vertė nepasikeis ar padidės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė.

Su mišriu akcijų, obligacijų ir kitų finansinių priemonių fondu susietų obligacijų pelningumas priklausys nuo fondo „Carmignac Patrimoine A“ vieneto vertės pokyčių. Fondas įsteigtas Prancūzijoje ir gyvuoja jau daugiau negu 20 metų. Fondo valdytojai siekia gerų rezultatų, pabrėždami kapitalo išsaugojimo svarbą: mažiausiai 50 proc. fondo investicijų turi būti nuolat investuojama į obligacijas ar pinigų rinkos priemones norint sumažinti investicijų vertės svyravimo riziką. Likusi fondo investicijų dalis tenka akcijoms. Fondo investicijos paskirstomos į akcijas ir obligacijas įvairiomis valiutomis ir įvairiuose pasaulio regionuose bei ūkio sektoriuose.

Obligacijų bus galima įsigyti po 100 litų. Mažiausias įsigyjamų obligacijų skaičius – 50 vienetų. Tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 65 procentai. Tikroji investavimo koeficiento reikšmė bus paskelbta gegužės 31 dieną. Už obligacijas bus mokamos 6 proc. garantuotos palūkanos už visą obligacijų galiojimo laikotarpį (arba 1,16 proc. metų palūkanos). Palūkanos bus apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės (100 litų) ir išmokamos obligacijų išpirkimo dieną, neatsižvelgiant į fondo, su kuriuo susietos obligacijos, vieneto vertės pokyčius.

Su valiutų krepšeliu ir mišriu fondu „Carmignac Patrimoine A“ susietų obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Be to, pagal UAB „SEB gyvybės draudimas“ investicinio gyvybės draudimo kryptį galima investuoti lėšas į obligacijas, susietas su mišriu fondu „Carmignac Patrimoine A“. Prieš priimant sprendimą investuoti į obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 285 su finansinėmis priemonėmis susietų obligacijų emisijas, kurių nominalioji vertė 1,19 mlrd. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2012 m. kovo 30 d. užėmė 36,38 proc. šalies rinkos.

Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas apie SEB banko teikiamas investavimo paslaugas, kuris negali būti interpretuojamas kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas nėra atsakingas už netikslumus ar nuostolius, kurių gali atsirasti remiantis tokia informacija.

Prieš priimdami sprendimą investuoti į konkrečias finansines priemones, turite patys ar padedami konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai, pasikeitus rinkos palūkanų normai ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo banko valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Jei investuojate į finansines priemones užsienio valiuta, keitimo kursų pokyčiai gali turėti įtakos Jūsų investicijų grąžai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Veiksminga finansų sektoriaus priežiūra sustiprino Lietuvos finansų sektorių

Lietuvos vykdoma tvari ekonominė politika lėmė subalansuotą ūkio augimą net ir esant nepalankioms išorės sąlygoms, o veiksminga finansų sektoriaus priežiūra sustiprino finansų sektoriaus stabilumą, pažymėjo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vykdančioji valdyba. skaityti »

Didžiausias Kolumbijos bankas renkasi „Wincor Nixdorf“

Pasaulinė bankinės įrangos gamybos lyderė Vokietijos kompanija „Wincor Nixdorf“ pasirašė trejų metų sutartį su didžiausiu Kolumbijos komerciniu banku „Bancolombia“. skaityti »

„Volksbank Riesa eG“ ir „Wincor Nixdorf“ transformuoja banko padalinius

Vokietijos bankas „Volksbank Riesa eG“ kartu su pasauline bankinės įrangos gamybos lydere „Wincor Nixdorf“ įgyvendina banko padalinių transformavimo projektą. skaityti »

Bankai ruošiasi stojimui į SEPA

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai, įstaigos ir bendrovės rengiasi stojimui į bendrą mokėjimų eurais erdvę (SEPA), kuri turėtų panaikinti skirtumus tarp vietinių ir tarptautinių mokėjimų eurais. skaityti »

SEB bankas mažina nemokamą pinigų gryninimą

Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas mažina nemokamai bankomatuose išduodamų grynųjų kiekį iki 500 eurų per mėnesį. Viršijus šią sumą, bus taikomas 0,4 proc. mokestis. skaityti »

Šalies draudimo rinka pasiekė didžiausią per pirmąjį ketvirtį pasirašytų įmokų rezultatą

Šiemet pirmąjį ketvirtį draudimo rinka pagal pasirašytas įmokas padidėjo 6,9 %, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ir sudarė 150,7 mln. eurų. skaityti »

Interneto aukcionuose didžiausios paklausos sulaukė Žalgirio mūšio 600 m. sukakčiai skirti monetų rinkiniai

Pirmą kartą Lietuvos banko paskelbti numizmatinių vertybių pardavimo elektroniniai aukcionai pasirodė patrauklūs rinkos dalyviams. skaityti »

Kontaktai socialiniuose tinkluose nulems kreditingumą

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „Vouch“ pristatė naują visuomenės kredito reitingo nustatymo sistemą. skaityti »

Biometrinius slaptažodžius pakeis dvigubi biometriniai slaptažodžiai

Jungtinių Amerikos Valstijų bankas „Mountain America Credit Union“ paskelbė apie naują išmaniųjų telefonų naudotojų autentifikavimo sistemą. skaityti »

Ar skaitmeninė valiuta išgelbės Graikijos ekonomiką?

TV kanalo CNBC bendradarbis Brianas Kelly įsitikinęs, kad užsitęsusią Graikijos skolų krizę padėtų išspręsti virtuali valiuta, tokia kaip bitkoinai. skaityti »