SEB bankas pradeda platinti su žaliavų kainomis ir su kasdienio vartojimo prekių ir paslaugų sektoriaus įmonių akcijų fondu susietas obligacijas

Publikuota: 2012 m. kovo 2 d. penktadienis

SEB bankas nuo š. m. kovo 1 dienos pradeda platinti keturias naujas obligacijų emisijas. Vienos emisijos pelningumas priklausys nuo žaliavų kainų pokyčių. Likusių trijų emisijų obligacijos bus susietos su kasdienio vartojimo prekių ir paslaugų sektoriaus įmonių akcijų fondu. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki š. m. balandžio 2 dienos.

„Investuotojams siūlome sprendimus, padedančius išskaidyti investicijų riziką. Ieškantiems investavimo galimybių akcijų rinkoje, siūlome su kasdienio vartojimo prekių ir paslaugų sektoriaus įmonių akcijų fondu susietas obligacijas. Šio sektoriaus įmonių gaminamos produkcijos paklausa yra stabili, o akcijų kainoms būdingi palyginti nedideli svyravimai. Tuo tarpu investuotojai, ieškantys alternatyvų žaliavų rinkoje, gali investuoti į su žaliavų kainomis susietas obligacijas ir tikėtis uždirbti, jei žaliavų kainos nesumažės. Nors ir nuosaikiai, bet auganti pasaulio ekonomika, gyventojų skaičius ir vartojimas turėtų daryti teigiamą įtaką kasdienio vartojimo priekių ir paslaugų bei žaliavų paklausai, akcijų ir žaliavų kainoms“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

Naujos trejų metų trukmės obligacijos susietos su keturių žaliavų – Brent naftos, aukso, cukraus ir kukurūzų – kainomis. Šios žaliavos plačiai naudojamos pasaulio energetikos, gamybos ir maisto pramonėje.

Su žaliavų kainomis susietų obligacijų bus galima įsigyti po 100 litų. Šios obligacijos ypatingos tuo, kad investuotojui bus mokamos trys priemokos, jei žaliavų kainos nesumažės. Investuotojo gautina metinė priemoka nepriklauso nuo to, kiek bus pakilusios žaliavų kainos, ir ji bus mokama kiekvienais obligacijų galiojimo metais, jei žaliavų kainos nustatytomis dienomis bus lygios arba didesnės už pradines šių žaliavų kainas. Be to, jei bus mokama priemoka už paskutinius obligacijų galiojimo metus, kartu bus išmokamos ir priemokos už pirmus bei antrus obligacijų galiojimo metus, jei priemokos tais metais nebuvo mokėtos. Tikėtinas metinės priemokos dydis – 7 proc. obligacijos nominaliosios vertės (7 litai). Tikrasis priemokos dydis bus paskelbtas 2012 m. balandžio 4 dieną.

Fondo Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, su kuriuo susietos likusių trijų emisijų obligacijos, vienetais prekiaujama biržoje. Fondas investuoja į daugiau negu keturiasdešimt JAV kasdienio vartojimo prekių ir paslaugų sektoriaus įmonių akcijų. Žymiausios iš jų: Procter & Gamble Co, Wal-Mart Stores Inc, Coca-Cola Co, Kraft Foods Inc ir kt.

Šios obligacijos bus platinamos po 100 ir 110 litų bei 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 20 proc., antrosios – 125 proc., emisijos eurais – 35 procentai. Tikrosios investavimo koeficientų reikšmės bus paskelbtos 2012 m. balandžio 4 dieną. Už pirmosios emisijos obligacijas litais bus mokamos 3 proc. garantuotos palūkanos už visą obligacijų galiojimo laikotarpį (t.y. 0,98 proc. metų palūkanos). Palūkanos už pirmosios emisijos obligacijas litais bus apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės (100 litų) ir išmokamos obligacijų išpirkimo dieną, neatsižvelgiant į akcijų fondo, su kuriuo susietos obligacijos, vertės pokyčius. Už antrosios ir trečiosios emisijų obligacijas palūkanos nebus mokamos. Investuotojai turi atkreipti dėmesį, kad, investuodami į obligacijas, kurių įsigijimo kaina didesnė negu jų nominalioji vertė, rizikuoja papildomai investuotomis lėšomis – jei akcijų fondo, su kuriuo susietos obligacijos, vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė.

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 285 su finansinėmis priemonėmis susietų obligacijų emisijas, kurių nominalioji vertė 1,188 mlrd. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2012 m. vasario 28 d. užėmė 35,83 proc. šalies rinkos.

Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas apie SEB banko teikiamas investavimo paslaugas, kuris negali būti interpretuojamas kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas nėra atsakingas už netikslumus ar nuostolius, kurių gali atsirasti remiantis tokia informacija.

Prieš priimdami sprendimą investuoti į konkrečias finansines priemones, turite patys ar padedami konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai, pasikeitus rinkos palūkanų normai ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo banko valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Jei investuojate į finansines priemones užsienio valiuta, keitimo kursų pokyčiai gali turėti įtakos Jūsų investicijų grąžai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Išleidžiama moneta, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms

Lietuvos bankas paskelbė išleidžiantis naują kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulinio lygio mokslininko, semiotikos darbų autoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Mokėjimo terminalų rinkos prognozės 2020-iesiems

Per penkerius metus mokėjimo terminalų skaičius pasaulyje turėtų išaugti dvigubai. skaityti »

„Visa“ plečia atsiskaitymą QR kodais

„Visa“ pranešė, kad netrukus QR kodais bus galima atlikti finansines operacijas Egipte, Indonezijoje, Kazachstane, Nigerijoje Pakistane ir Vietname. skaityti »

Šiaulių banko grupės uždirbo rekordinį pelną

2016 metais Šiaulių banko grupė uždirbo 43,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 83 proc. daugiau nei 2015 metais. skaityti »

SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį. skaityti »

80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

„Danske Bank“ duomenimis, praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. skaityti »

Lietuvos bankas veiks ne tik kaip reiklus reguliuotojas, bet ir kaip prižiūrimų rinkos dalyvių partneris

Absoliuti dauguma Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių pripažįsta, kad centrinio banko priežiūra yra veiksminga, o respondentai aukštai vertina priežiūros darbuotojų kompetenciją ir elgesį. skaityti »

Už drabužius bus galima susimokėti per veidrodį

„eBay“ gamintojai sukūrė bekontaktį veidrodį „Oak Mirror“, per kurį galima susimokėti neišeinant iš parduotuvės matavimosi kabinos. skaityti »

„Blockchain“ ir biometrijos projektas – patogiam naudojimuisi bankinėmis paslaugomis

Kovo mėnesį Taline vyksiančioje konferencijoje „Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn“ bus pristatytas naujas projektas „Humaniq“. skaityti »

Anglijoje galima atsiskaityti balso komandomis

Didžiosios Britanijos bankas „Santander“ pirmasis šalyje įgyvendino atsiskaitymus, patvirtinant tapatybę balso atpažinimo technologija. skaityti »