SEB banko duomenimis, sprendimo dėl pensijų kaupimo būdo gyventojai priimti neskuba

Publikuota: 2013 m. gegužės 3 d. penktadienis

SEB banko duomenimis, sprendimo dėl pensijų kaupimo būdo gyventojai priimti neskuba – praėjus mėnesiui nuo pensijų įstatymo pakeitimo datos tik 1 proc. iš daugiau kaip 255 tūkst. antros pakopos pensijų fonduose kaupiančių SEB banko klientų jau pakeitė pasirinktą senatvės pensijos kaupimo būdą. Keturi iš penkių (83 proc.) antros pakopos SEB banko pensijų fondų dalyvių, balandžio mėnesį pakeitusių kaupimo būdą, pasirinko senatvei kaupti prisidėdami nuosavomis lėšomis ir gaudami papildomą įmoką iš valstybės biudžeto. Vienas iš penkių (17 proc.) dalyvių nusprendė sustabdyti įmokų pervedimą į antros pakopos pensijų fondą.

„Keisti pasirinkto pensijos kaupimo būdo mūsų klientai neskuba, nes tai svarbus finansinis sprendimas ir pirmiausia jie nori gerai apsvarstyti visų būdų privalumus ir trūkumus. Be to, skubiai apsispręsti aktualiausia tiems, kurie grįžta kaupti pensiją vien “Sodros„ lėšomis, nes toks pasirinktas modelis įsigaliotų jau nuo kito mėnesio. Vis tik matome, kad didesnė dalis kaupimo būdą keičiančių mūsų klientų yra linkę kaupti pagal naują modelį, kuris įsigalios nuo 2014 metų“, – sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

SEB banko duomenimis, iš balandį pasirinktą kaupimo senatvės pensijai būdą keitusių klientų daugiau yra vyrų (55 proc.). Vyrai yra labiau linkę kaupti prisidėdami patys: iš pasirinkusiųjų naują modelį 58 proc. sudaro vyrai, dauguma jų – 24–39 metų amžiaus. Moterys atsargiau žiūri į naują pensijų kaupimo būdą, kuris reikalauja papildomai prisidėti savo lėšomis: iš pasirinkusiųjų kaupti pensijai vien „Sodros“ lėšomis daugiau yra moterų (59 proc.), dauguma jų – 40–54 metų amžiaus. Apskritai aktyviausiai fondus balandžio mėnesį keitusių klientų amžiaus grupė yra 24–39 metų (49 proc.), nuo jų nedaug aktyvumu atsilieka ir 40–54 metų (38 proc.) amžiaus žmonės.

Keisti pasirinktą pensijų kaupimo būdą SEB banko klientai gali SEB banko klientų aptarnavimo skyriuose ir internetu prisijungę prie banko paslaugų internetu svetainės. Balandžio 15 dieną SEB bankui pristačius galimybę kaupimo būdą keisti internetu, šiuo būdu buvo pateiktas kas ketvirtas (24 proc.) prašymas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »