SEB banko grupės pelnas šiemet išaugo 52,3 proc. iki 148,5 mln. litų

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

Didžiausio Lietuvoje SEB banko grupė, preliminariais duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 148,5 mln. litų neaudituoto grynojo pelno - 52,3 proc. daugiau nei 2013-ųjų sausio-birželio mėnesiais, kai grupės pelnas buvo 97,5 mln. litų.

Tik SEB banko grynasis neaudituotas pelnas šiemet siekė 148,4 mln. litų ir buvo 45,8 proc. didesnis nei pirmąjį 2013 metų pusmetį (101,8 mln. litų), teigiama banko pranešime. „Šių metų pirmą pusmetį Lietuvos ekonomikos plėtros tempas šiek tiek sulėtėjo, daugiausia dėl mažėjusio eksporto. Vis dėlto bankų sistemai teigiamos įtakos turėtų turėti vidaus rinkos stiprėjimas ir pagyvėjęs investicijų procesas, kuris lemia didesnę paskolų ir kitų finansinių paslaugų paklausą“, - pranešime spaudai sakė SEB banko prezidentas Raimondas Kvedaras.

Anot jo, gyventojų ir įmonių lūkesčiai dėl ateities išlieka geri ir dėl pamažu atsigaunančios euro zonos ekonomikos, ir numatomo euro įvedimo 2015 metais. „Kita vertus, šalies ekonomikos augimo perspektyvos priklausys ir nuo to, kaip klostysis padėtis Rytų rinkose, kuriose veikiančios įmonės susiduria su didesne rizika dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto“, – tvirtino R.Kvedaras.

SEB banko grupės turtas per praėjusius 12 mėnesių padidėjo 4 proc. ir birželio pabaigoje buvo 23,7 mlrd. litų. Didžiausią turto dalį sudarančio grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė palyginamuoju laikotarpiu sumenko 2 proc. iki 16,6 mlrd. litų. „Įmonių investicijos į plėtrą ir gyventojų aktyvumas būsto rinkoje, kuriam iš dalies įtaką daro planuojamas euro įvedimas, lėmė didesnę naujų paskolų paklausą pirmąjį pusmetį – suteikėme 2,66 mlrd. litų naujų paskolų, arba 3 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai", – sakė R.Kvedaras.

SEB banko indėlių portfelis birželio pabaigoje siekė 13,3 mlrd. litų – 8 proc. daugiau nei 2013 metų birželio pabaigoje.

Pirmąjį šių metų pusmetį SEB banko grupės pajamos siekė 294 mln. litų ir buvo 6 proc. didesnės nei prieš metus (278 mln. litų). Grupės nuosavas kapitalas birželio 30 dieną siekė 2,6 mlrd. litų (6 proc. daugiau nei 2013-ųjų birželio pabaigoje), likvidumo koeficientas buvo 38,9 proc. (normatyvas – 30 proc.).

SEB interneto banko registruotų vartotojų skaičius per praėjusius 12 mėnesių padidėjo 4 proc. ir birželio pabaigoje siekė 1,135 milijono. Grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius grynuosius pinigus priimančiuose bankomatuose per metus padidėjo 20 proc., o grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius banko skyriuose per tą patį laikotarpį sumažėjo 42 procentais.

Banko išduotų mokėjimo kortelių apyvarta per metus išaugo 5 proc., mokėjimo kortelių skaitytuvų skaičius padidėjo 7 procentais. Pirmojo šių metų pusmečio pabaigoje SEB bankas turėjo 46 klientų aptarnavimo padalinius visoje Lietuvoje.

2013 metų lapkritį prie SEB banko prijungus išperkamosios nuomos bendrovę „SEB lizingas“, lyginamieji 2013 metų pirmojo pusmečio duomenys yra parodyti kartu su „SEB lizingo“ duomenimis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasaulyje sparčiai populiarėja mobilioji bankininkystė

Mobiliosios bankininkystės naudotojų pasaulyje vis daugėja. Beveik pusė išmaniųjų telefonų turėtojų per mobiliuosius įrenginius tvarko savo finansus. skaityti »

Lietuvos bankas su Konkurencijos taryba ir Valstybės kontrole keisis tarnautojais

Kad įgytų daugiau profesinių žinių ir keistųsi gerąja patirtimi, Lietuvos banko atstovai galės laikinai palikti įprastas darbo vietas ir vykti į Konkurencijos tarybą ar Valstybės kontrolę, o šių institucijų deleguoti tarnautojai tuo tikslu bus priimami stažuotis centriniame banke. skaityti »

Lietuvos bankas didina grynųjų pinigų pasiūlos sistemos efektyvumą

2016 m. liepos 1 d. Lietuvos banke pradėjo veikti Grynųjų pinigų departamentas vietoje buvusios Grynųjų pinigų tarnybos. skaityti »

Seimas priėmė Mokėjimų įstatymą dėl bankų mokėjimų paslaugų įkainių

Seimas priėmė naujos redakcijos Mokėjimų įstatymą, į nacionalinę teisę perkeldamas Mokėjimų sąskaitų direktyvą, reglamentą dėl tarpbankinių mokesčių už kortele grindžiamas mokėjimo operacijas ir reglamentą. skaityti »

„Wincor Nixdorf“ ir „Aisino“ tieks IT sprendimus Kinijos bankams ir mažmenininkams

Kinijos bendrovė „Aisino Corporation“, kurios specializacija – išmanieji IT apsaugos sprendimai, kartu su pasauline bankinės įrangos gamybos lydere Vokietijos kompanija „Wincor Nixdorf“ tieks IT sprendimus Kinijos bankiniam ir mažmeninės prekybos sektoriams. skaityti »

Bekontakčius mokėjimus jau galima atlikti ir per „Windows 10“

„Microsoft“ įgyvendino bekontakčių atsiskaitymų galimybę per mobiliuosius telefonus su operacine sistema „Windows 10“. skaityti »

Mokėjimų rinkos plėtros siekis: momentiniai mokėjimai, daugiau konkurencijos ir didesnis vartotojų įsitraukimas

Jau per artimiausius ketverius metus Lietuvos gyventojams turėtų būti prieinami ir plačiai naudojami nauji bekontakčiai, momentiniai ir glaudžiai į verslo modelius integruoti mokėjimų būdai. skaityti »

Ateities bankai naudosis dirbtinio intelekto technologijomis

Prognozuojama, kad ateities bankai, naudodamiesi dirbtinio intelekto technologijomis, teiks vienos rūšies paslaugas. skaityti »

Eurų banknotais papildytos Lietuvos banko pinigų saugyklos

Birželio 22 dieną oro keliu iš Vakarų Europos į Vilniaus oro uostą atgabenta Lietuvos bankui skirtų eurų banknotų siunta. Ji su policijos palyda saugiai pasiekė centrinio banko saugyklas. skaityti »

ECOFIN posėdyje – kova su mokesčių vengimu ir diskusija apie Bankų sąjungos ateitį

Birželio 20 d. Liuksemburge Ekonomikos ir finansų reikalų ministrų taryba (ECOFIN) sieks politinio sutarimo dėl kovos su mokesčių vengimu priemonių ir aptars tolesnį Bankų sąjungos vystymą. skaityti »