SEB jau trečią kartą pasiūlė vyresniems žmonėms skirtą investicinio gyvybės draudimo paslaugą „Investicija solidiems“

Publikuota: 2012 m. balandžio 4 d. trečiadienis

„SEB gyvybės draudimas“ vyresnio amžiaus klientams trečią kartą atnaujino praėjusių metų pavasarį pirmą kartą pristatytą investicinio gyvybės draudimo paslaugą „Investicija solidiems“. Dalyvaujančiųjų šioje programoje lėšos yra investuojamos į su finansine priemone susietas obligacijas. Ši paslauga daugiausia skirta asmenims nuo 50 metų, gaunantiems apmokestinamąsias pajamas ir norintiems saugiai investuoti ne trumpiau kaip penkerius metus. Pasibaigus investavimo laikotarpiui, programos dalyviai gaus ir garantuotas iš anksto žinomas palūkanas.

„Pirmieji du paslaugos „Investicija solidiems“ etapai parodė, kad daugelis vyresnio amžiaus žmonių, norinčių senatvei sukaupti papildomų lėšų, ieško saugaus investavimo būdų. „Investicija solidiems“ leidžia minimaliai rizikuoti jau sukauptomis lėšomis net ir tuomet, kai pokyčiai rinkose yra nepalankūs” – sakė „SEB gyvybės draudimo“ generalinė direktorė Baiginat Kamuntavičienė.

Pasibaigus 5 metų investicinio gyvybės draudimo sutarties galiojimo laikotarpiui (2017 m. birželio 13 d.) klientai atgaus investuotus pinigus (atėmus įmokos mokestį) ir garantuotas 6 proc. (1,16 proc. metines) palūkanas už visą investavimo laikotarpį. Pasak B. Kamuntavičienės, gyventojai dažniausiai investuoja kiek didesnes nei minimali nustatyta sumas.

Gyventojai, sudarę investicinio gyvybės draudimo „Investicija solidiems“ sutartį, pasibaigus penkerių metų sutarties galiojimo laikotarpiui, galės pasiimti investuotas lėšas, neapmokestintas gyventojų pajamų mokesčiu, jei, suėjus sutarties terminui, bus sulaukę 55 ar daugiau metų. Be to, jie, kaip ir visi gyventojai, apsidraudę investiciniu gyvybės draudimu, galės pasinaudoti įstatymų nustatyta lengvata ir susigrąžinti iki 15 proc. investicijoms skirtos sumos. Kaip ir pernai lapkričio mėn., klientų, pasirinkusių paslaugą „Investicija solidiems“, lėšos bus investuojamos į SEB banko obligacijas, susietas su mišriu (akcijų, obligacijų ir pinigų rinkos priemonių) fondu „Carmignac Patrimoine A“, kurių emisija platinama nuo balandžio 2 iki gegužės 29 dienos. Investicinio gyvybės draudimo „Investicija solidiems“ sutartis gyventojai banko skyriuose gali sudaryti iki gegužės mėn. 25 dienos.

Mažiausia investicija, pasirinkus šią paslaugą, yra 5 tūkstančiai litų. Sudarius investicinio gyvybės draudimo sutartį, bus taikomas tik vienas įmokos keitimo mokestis – 5 procentai investuojamos sumos.

Ši informacija yra reklaminio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija ar nurodymas investuoti pagal konkrečią investavimo kryptį ar įsigyti kurių nors vertybinių popierių ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis.

Jūsų investicijų pelningumas nėra garantuojamas, jų vertė gali mažėti arba didėti, o tai, kad anksčiau grąža buvo teigiama, nereiškia, kad tokia ji bus ir ateityje. Prieš priimdami sprendimą investuoti pagal konkrečios investavimo krypties strategiją, turite patys ar padedami konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai, pasikeitus rinkos palūkanų normai ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo SEB banko ar UAB SEB gyvybės draudimas valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Taip pat turite atkreipti dėmesį, kad:

  • jei iki obligacijų išpirkimo dienos įvyksta įvykių ar atsiranda aplinkybių, nepriklausančių nuo SEB banko (obligacijų emitento) valios ir veiksmų (pvz., keičiami teisės aktai), SEB bankas turi teisę pakeisti obligacijų išpirkimo kainos apskaičiavimo tvarką
  • jei per obligacijų galiojimo laikotarpį euro kursas lito atžvilgiu pasikeistų, tai galėtų turėti įtakos priemokos dydžiui
  • investuodami pagal UAB SEB gyvybės draudimas platinamą su pasaulio investicijų mišriu fondu susietų obligacijų kryptį (3), investuotojai prisiima SEB banko (obligacijų emitento) kredito riziką, t. y. riziką, kad bankas nustatytais terminais ir sąlygomis neatsiskaitys su investuotoju. Atkreiptinas dėmesys, kad ši SEB banko kredito rizika nėra draudžiama, t. y. SEB banko įsipareigojimas išpirkti obligacijas nėra draudžiamas VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“
  • investuotojai, investuodami pagal su pasaulio investicijų mišriu fondu susietų obligacijų kryptį (3), prisiima vertybinių popierių likvidumo riziką – investuotojai gali patirti nuostolių, norėdami kuo greičiau parduoti arba negalėdami kurį laiką parduoti turimų investicinių vienetų
  • apmokestinimas priklauso nuo individualių su Jumis susijusių aplinkybių ir ateityje apmokestinimo sąlygos gali būti keičiamos. Klientai, kuriems nėra sukakę 50 metų ir kurie neketina pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata, turėtų apsvarstyti galimybę pasirinkti ne gyvybės draudimą „Investicija solidiems“, bet kitas taupymo ir investavimo priemones

Prieš priimant sprendimą investuoti pagal šią investavimo kryptį, rekomenduotina susipažinti su šios investavimo krypties aprašymu, ne nuosavybės vertybinių popierių (obligacijų) emisijos prospektu, galutinėmis sąlygomis ir gauti išsamesnės informacijos apie su finansine priemone susietų obligacijų ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ir interneto svetainėje www.seb.lt.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankų apklausa: paskolų portfelis toliau augs, bet lėčiau, nei anksčiau

Naujausia Lietuvoje veikiančių bankų apklausa rodo, kad jie trečiąjį ketvirtį įmonėms skolino aktyviau ir ilgesniam terminui. Būstui besiskolinantiems gyventojams sąlygų bankai per ketvirtį iš esmės nekeitė ir nenumato to daryti artimiausiu metu. skaityti »

Jau greitai finansiniais klausimais konsultuos robotai

Skaitmeniniame amžiuje daiktų internetas suteikia mums galimybę paprasčiau gauti didelius duomenų kiekius. Ateityje tai padės kontroliuoti ir prognozuoti sudėtingus procesus ir jų pasekmes. skaityti »

Lietuvos banke lankysis euro zonos bankų pertvarkymo institucijos vadovė Elkė Kionig

Lapkričio 3–4 d. Lietuvos banke lankysis probleminių bankų pertvarkymą euro zonos mastu koordinuojančios Bendros pertvarkymo valdybos (BPV) pirmininkė Elkė Kionig (Elke König). skaityti »

TVF pristatyme – apie viešųjų investicijų bei mokesčių administravimo efektyvumą

Lapkričio 2-ąją Vilniuje, Lietuvos banke, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai paskelbs naujausią Lietuvos ir kitų aplinkinių šalių ūkio raidos apžvalgą. skaityti »

Negalintiems suvaldyti noro skolintis – nemokama apsauga

Lietuvos bankas nuo lapkričio 1 d. teiks naują paslaugą „Stop vartojimo kreditams“, galinčią padėti apsisaugoti nuo besaikio ir neatsakingo skolinimosi. skaityti »

Nustatyta maksimali būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio kaina

Nuo 2017 m. vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kainą kaip 1,5 Eur, nepasiturintiems gyventojams – 0,75 Eur per mėnesį. skaityti »

Trečiąjį metų ketvirtį „Danske Bank“ Lietuvoje pelnas siekė 8,2 mln. eurų prieš pelno mokestį

Didžiausios Danijoje ir antros pagal turtą Šiaurės Europoje finansinių paslaugų grupės „Danske Bank” A/S Lietuvos filialas per devynis šių metų mėnesius iš pagrindinės veiklos uždirbo 8,2 mln. Eur prieš pelno mokestį. skaityti »

DNB banko grupės Lietuvoje 2016 m. devynių mėnesių veiklos rezultatas

Didžiausiai Norvegijos finansinių paslaugų grupei priklausanti DNB banko grupė Lietuvoje, atskaičius mokesčius, per 2016 m. pirmuosius devynis mėnesius uždirbo 20,6 mln. eurų grynojo pelno. skaityti »

UBS – geriausias privatus bankas pasaulyje

Kaip skelbia įtakingas finansų žurnalas „Global Finance“, geriausiu privačiu banku pasaulyje buvo pripažintas Šveicarijos bankas UBS. skaityti »

„Visa“ ir „Intel“ kuria saugų mokėjimo procesą daiktų internetui

Pasaulinės kompanijos „Visa“ ir „Intel“ šiuo metu kuria saugų mokėjimo procesą, kuris, pasitelkus į pagalbą šifravimą ir šiuolaikines autentifikavimo technologijas, galėtų būti vykdomas daiktų interneto platformoje. skaityti »