SEB jau trečią kartą pasiūlė vyresniems žmonėms skirtą investicinio gyvybės draudimo paslaugą „Investicija solidiems“

Publikuota: 2012 m. balandžio 4 d. trečiadienis

„SEB gyvybės draudimas“ vyresnio amžiaus klientams trečią kartą atnaujino praėjusių metų pavasarį pirmą kartą pristatytą investicinio gyvybės draudimo paslaugą „Investicija solidiems“. Dalyvaujančiųjų šioje programoje lėšos yra investuojamos į su finansine priemone susietas obligacijas. Ši paslauga daugiausia skirta asmenims nuo 50 metų, gaunantiems apmokestinamąsias pajamas ir norintiems saugiai investuoti ne trumpiau kaip penkerius metus. Pasibaigus investavimo laikotarpiui, programos dalyviai gaus ir garantuotas iš anksto žinomas palūkanas.

„Pirmieji du paslaugos „Investicija solidiems“ etapai parodė, kad daugelis vyresnio amžiaus žmonių, norinčių senatvei sukaupti papildomų lėšų, ieško saugaus investavimo būdų. „Investicija solidiems“ leidžia minimaliai rizikuoti jau sukauptomis lėšomis net ir tuomet, kai pokyčiai rinkose yra nepalankūs” – sakė „SEB gyvybės draudimo“ generalinė direktorė Baiginat Kamuntavičienė.

Pasibaigus 5 metų investicinio gyvybės draudimo sutarties galiojimo laikotarpiui (2017 m. birželio 13 d.) klientai atgaus investuotus pinigus (atėmus įmokos mokestį) ir garantuotas 6 proc. (1,16 proc. metines) palūkanas už visą investavimo laikotarpį. Pasak B. Kamuntavičienės, gyventojai dažniausiai investuoja kiek didesnes nei minimali nustatyta sumas.

Gyventojai, sudarę investicinio gyvybės draudimo „Investicija solidiems“ sutartį, pasibaigus penkerių metų sutarties galiojimo laikotarpiui, galės pasiimti investuotas lėšas, neapmokestintas gyventojų pajamų mokesčiu, jei, suėjus sutarties terminui, bus sulaukę 55 ar daugiau metų. Be to, jie, kaip ir visi gyventojai, apsidraudę investiciniu gyvybės draudimu, galės pasinaudoti įstatymų nustatyta lengvata ir susigrąžinti iki 15 proc. investicijoms skirtos sumos. Kaip ir pernai lapkričio mėn., klientų, pasirinkusių paslaugą „Investicija solidiems“, lėšos bus investuojamos į SEB banko obligacijas, susietas su mišriu (akcijų, obligacijų ir pinigų rinkos priemonių) fondu „Carmignac Patrimoine A“, kurių emisija platinama nuo balandžio 2 iki gegužės 29 dienos. Investicinio gyvybės draudimo „Investicija solidiems“ sutartis gyventojai banko skyriuose gali sudaryti iki gegužės mėn. 25 dienos.

Mažiausia investicija, pasirinkus šią paslaugą, yra 5 tūkstančiai litų. Sudarius investicinio gyvybės draudimo sutartį, bus taikomas tik vienas įmokos keitimo mokestis – 5 procentai investuojamos sumos.

Ši informacija yra reklaminio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija ar nurodymas investuoti pagal konkrečią investavimo kryptį ar įsigyti kurių nors vertybinių popierių ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis.

Jūsų investicijų pelningumas nėra garantuojamas, jų vertė gali mažėti arba didėti, o tai, kad anksčiau grąža buvo teigiama, nereiškia, kad tokia ji bus ir ateityje. Prieš priimdami sprendimą investuoti pagal konkrečios investavimo krypties strategiją, turite patys ar padedami konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai, pasikeitus rinkos palūkanų normai ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo SEB banko ar UAB SEB gyvybės draudimas valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Taip pat turite atkreipti dėmesį, kad:

  • jei iki obligacijų išpirkimo dienos įvyksta įvykių ar atsiranda aplinkybių, nepriklausančių nuo SEB banko (obligacijų emitento) valios ir veiksmų (pvz., keičiami teisės aktai), SEB bankas turi teisę pakeisti obligacijų išpirkimo kainos apskaičiavimo tvarką
  • jei per obligacijų galiojimo laikotarpį euro kursas lito atžvilgiu pasikeistų, tai galėtų turėti įtakos priemokos dydžiui
  • investuodami pagal UAB SEB gyvybės draudimas platinamą su pasaulio investicijų mišriu fondu susietų obligacijų kryptį (3), investuotojai prisiima SEB banko (obligacijų emitento) kredito riziką, t. y. riziką, kad bankas nustatytais terminais ir sąlygomis neatsiskaitys su investuotoju. Atkreiptinas dėmesys, kad ši SEB banko kredito rizika nėra draudžiama, t. y. SEB banko įsipareigojimas išpirkti obligacijas nėra draudžiamas VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“
  • investuotojai, investuodami pagal su pasaulio investicijų mišriu fondu susietų obligacijų kryptį (3), prisiima vertybinių popierių likvidumo riziką – investuotojai gali patirti nuostolių, norėdami kuo greičiau parduoti arba negalėdami kurį laiką parduoti turimų investicinių vienetų
  • apmokestinimas priklauso nuo individualių su Jumis susijusių aplinkybių ir ateityje apmokestinimo sąlygos gali būti keičiamos. Klientai, kuriems nėra sukakę 50 metų ir kurie neketina pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata, turėtų apsvarstyti galimybę pasirinkti ne gyvybės draudimą „Investicija solidiems“, bet kitas taupymo ir investavimo priemones

Prieš priimant sprendimą investuoti pagal šią investavimo kryptį, rekomenduotina susipažinti su šios investavimo krypties aprašymu, ne nuosavybės vertybinių popierių (obligacijų) emisijos prospektu, galutinėmis sąlygomis ir gauti išsamesnės informacijos apie su finansine priemone susietų obligacijų ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ir interneto svetainėje www.seb.lt.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

K. Donelaičiui skirta sidabro moneta bus pristatyta Lietuvių literatūros ir tautosakos institute sostinėje

Antradienį, sausio 28 d., Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 50 litų kolekcinę (proginę) monetą, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Lietuvos obligacijų emisijos platinimo laikas pasirinktas tinkamai

Lietuva platino naują euroobligacijų emisiją – po metų pertraukos Lietuva išeina į tarptautines rinkas diena vėliau, nei tą patį padarė Latvija. skaityti »

SEB banko analitikų makrokomentaras: „Kodėl skubame įsivesti eurą greičiau nei britai, švedai ir lenkai?“

Diskusijose dėl euro įvedimo pasikartoja vienas ir tas pats argumentas, esą kodėl jaučiamės protingesni už britus, švedus ar lenkus, kurie savo nacionalinių valiutų bent jau kol kas neketina atsisakyti. skaityti »

Vyriausybė patvirtino auditorių nustatytą „Snoro“ akcijų vertę

Remdamasi audito bendrovės „Deloitte Lietuva“ išvadomis, Finansų ministerija pasiūlė, o Vyriausybė šiandien patvirtino visuomenės poreikiams paimtų banko „Snoras“ akcijų kainą – 0,00 lito už vieną akciją. skaityti »

Didžiausio Kazachstano banko valdybos pirmininkei – „Metų moters“ apdovanojimas

Internetinis žurnalas „Vlast“ apdovanojo pirmąjį premijos „Metų žmonės“ laureatą kategorijoje „Metų moteris“. Šios premijos laimėtoja šiemet tapo AB „Narodnyj bank Kazachstana“ valdybos pirmininkė Umut Šajachmetova. skaityti »

Europos Komisija Lietuvos galimybes jau kitais metais įsivesti eurą vertina kaip labai realias

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, Komisijos nariu atsakingu už Ekonomikos ir finansų klausimus bei eurą Olli Rehnu aptarė Lietuvos pažangą ir mūsų valstybės pasirengimą stojimui į euro zoną. skaityti »

R. Šadžius: „Tikimės, kad jau nuo kitų metų visose trijose Baltijos valstybėse cirkuliuos vieninga valiuta“

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius Rygoje dalyvavo euro įvedimui Latvijoje skirtame renginyje, į kurį pakvietė šios šalies Ministras Pirmininkas. skaityti »

SEB bankas: mažų ir vidutinių įmonių lūkesčiai ir toliau išlieka nuosaikūs

Antrus metus iš eilės SEB banko atlikta mažų ir vidutinių įmonių apklausa „Verslo barometras“ rodo, kad jų nuotaikos beveik nekinta. skaityti »

Vokietijos Bundesbankas pervežė į Vokietiją 37 tonas aukso

Vokietijos Bundesbankas (vok. Deutsche Bundesbank) 2013 metais iš Niujorko ir Paryžiaus saugyklų pervežė į Frankfurtą beveik 37 tonas aukso. skaityti »

Pirmoji lietuviška kolekcinė eurų moneta būtų skirta monetų kalybai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Jei Europos Sąjungos Taryba nuspręstų leisti Lietuvai 2015 m. įsivesti eurą, pirmąja lietuviška kolekcine eurų moneta taptų monetų kalybai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje skirta aukso moneta. skaityti »