Savaitė su euro linija: kas labiausiai domina gyventojus

Publikuota: 2014 m. gegužės 15 d. ketvirtadienis

Savaitę veikianti nemokama euro telefono linija sulaukė daugiau nei 400 skambučių. Gyventojams informuoti apie būsimą valiutą įkurta linija dažniausiai naudojasi vyresnio amžiaus žmonės, tačiau netrūksta klausimų ir iš verslo atstovų.

Praėjusį trečiadienį pradėjusiu veikti euro telefonu 8 800 34528 dažniausiai skambina senjorai – jie sudaro apie 80 proc. visų interesantų. Žmonės daugiausiai teiraujasi praktiniais valiutos keitimo, būsimo valiutos kurso, pensijų išmokėjimo klausimais. Jaunimą labiausiai domina būsimos paskolų sąlygos, valandinis atlyginimas. 

Euro įvedimo klausimais domisi ir verslas. Kelios dešimtys telefonu skambinusių interesantų klausė įvairiais verslui aktualiais klausimais – pradedant būsimu atlyginimų apskaičiavimu ir baigiant kainų rodymu dviem valiutomis. Aktyviausiai domisi paslaugų sektoriaus atstovai, smulkūs prekybininkai.

Į gyventojų skambučius atsakinėja konkursą laimėjusios socialinės įmonės „Eurotela“ konsultantai. Sudėtingesniais interesantų klausimais konsultuoja Finansų ministerijos, Lietuvos banko ir kitų už euro įvedimą atsakingų valstybės institucijų specialistai pagal kompetenciją.

Euro telefono linija 8 800 34528 veiks iki 2015 m. vasario pabaigos, septynias dienas per savaitę, nuo 8 iki 18 val. Gyventojai nemokamai konsultuojami skambinant tiek iš mobiliųjų, tiek iš stacionarių telefonų visoje Lietuvos teritorijoje.

Siekiant visuomenę kuo geriau informuoti apie būsimą valiutą nuo balandžio Lietuvos regionuose gyventojams ir verslui organizuojami euro įvedimui skirti seminarai. Juose Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Ūkio ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva“ specialistai pristato praktinius euro įvedimo aspektus, pateikia sąnaudų ir naudos analizę. Daug dėmesio skiriama vartotojų apsaugai, patariama kaip atpažinti grynuosius pinigus, apsisaugoti nuo galimų sukčiavimo atvejų. Šiuose seminaruose jau apsilankė daugiau nei tūkstantis žmonių.

Visuomenė informuojama ir specialioje euro įvedimui skirtoje svetainėje www.euras.lt, daug vertingos informacijos pateikiama oficialiose Finansų ministerijos ir Lietuvos banko svetainėse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »