Šiaulių bankas tęsia smulkiojo ir vidutinio verslo kreditavimą Lietuvoje

Publikuota: 2011 m. gruodžio 1 d. ketvirtadienis

Šiaulių bankas pasirašė sutarties pratęsimą su Europos investicijų fondu (EIF) dėl tolimesnio 20 mln. eurų vertės pasidalintos rizikos paskolų teikimo smulkioms ir vidutinėms įmonėms (SVV) Lietuvoje pagal JEREMIE iniciatyvą.

2010 metų pradžioje buvo pasirašytas pirminis šios iniciatyvos įgyvendinimo etapas, leidęs Šiaulių bankui pagerinti SVV finansavimą. Šiuo metu sutartis yra pratęsta. Prie EIF suteiktos paskolos tokia pat dalimi (10 mln. eurų) prisideda ir Šiaulių bankas. Todėl Lietuvos mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuoti per Šiaulių banką iš viso papildomai bus skirta 20 mln. eurų.

„Atsižvelgiant į pastarojo laikotarpio įvykius Europos finansų sektoriuje, pratęsta sutartis Šiaulių bankui suteiks galimybę ir toliau remti smulkųjį ir vidutinį verslą bei skatinti ekonomikos augimą šalyje. Papildomai skirtos lėšos mums leis dar labiau pagerinti finansavimo galimybes ir padidinti skolinimą Lietuvos įmonėms“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda.

Ši iniciatyva yra dalis JEREMIE kotiruojančio fondo veiklos, kuri finansuojama iš ES struktūrinių fondų pagal Ekonomikos augimo veiksmų programą Lietuvoje 2007-2013 metais ir kuriai Lietuvos vyriausybės vardu vadovauja EIF.

40 milijonų eurų (daugiau kaip 138 mln. litų) sutartį dėl verslo įmonių kreditavimo pagal JEREMIE iniciatyvą EIF ir Šiaulių bankas pradėjo įgyvendinti 2010 m. pradžioje. Per pirmuosius 18 mėnesių Šiaulių bankas suteikė paskolas daugiau kaip 150 smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių, dirbančių įvairiose ūkio šakose visuose šalies regionuose. Sėkmingai įgyvendintas skolinimo procesas ir sąlygojo minėtos sutarties pratęsimą.

Šiaulių bankas savo veiklą orientuoja į smulkųjį ir vidutinį verslą bei finansinių paslaugų teikimą privatiems klientams. Didžiausias Šiaulių banko akcininkas – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »