Šiaulių bankas tęsia smulkiojo ir vidutinio verslo kreditavimą Lietuvoje

Publikuota: 2011 m. gruodžio 1 d. ketvirtadienis

Šiaulių bankas pasirašė sutarties pratęsimą su Europos investicijų fondu (EIF) dėl tolimesnio 20 mln. eurų vertės pasidalintos rizikos paskolų teikimo smulkioms ir vidutinėms įmonėms (SVV) Lietuvoje pagal JEREMIE iniciatyvą.

2010 metų pradžioje buvo pasirašytas pirminis šios iniciatyvos įgyvendinimo etapas, leidęs Šiaulių bankui pagerinti SVV finansavimą. Šiuo metu sutartis yra pratęsta. Prie EIF suteiktos paskolos tokia pat dalimi (10 mln. eurų) prisideda ir Šiaulių bankas. Todėl Lietuvos mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuoti per Šiaulių banką iš viso papildomai bus skirta 20 mln. eurų.

„Atsižvelgiant į pastarojo laikotarpio įvykius Europos finansų sektoriuje, pratęsta sutartis Šiaulių bankui suteiks galimybę ir toliau remti smulkųjį ir vidutinį verslą bei skatinti ekonomikos augimą šalyje. Papildomai skirtos lėšos mums leis dar labiau pagerinti finansavimo galimybes ir padidinti skolinimą Lietuvos įmonėms“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda.

Ši iniciatyva yra dalis JEREMIE kotiruojančio fondo veiklos, kuri finansuojama iš ES struktūrinių fondų pagal Ekonomikos augimo veiksmų programą Lietuvoje 2007-2013 metais ir kuriai Lietuvos vyriausybės vardu vadovauja EIF.

40 milijonų eurų (daugiau kaip 138 mln. litų) sutartį dėl verslo įmonių kreditavimo pagal JEREMIE iniciatyvą EIF ir Šiaulių bankas pradėjo įgyvendinti 2010 m. pradžioje. Per pirmuosius 18 mėnesių Šiaulių bankas suteikė paskolas daugiau kaip 150 smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių, dirbančių įvairiose ūkio šakose visuose šalies regionuose. Sėkmingai įgyvendintas skolinimo procesas ir sąlygojo minėtos sutarties pratęsimą.

Šiaulių bankas savo veiklą orientuoja į smulkųjį ir vidutinį verslą bei finansinių paslaugų teikimą privatiems klientams. Didžiausias Šiaulių banko akcininkas – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »