Siekiama gerinti investicinių paslaugų kokybę, stiprinama investuotojų apsauga

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 7 d. antradienis

Lietuvos bankas, siekdamas gerinti šalies finansinių priemonių rinkoje teikiamų investicinių paslaugų kokybę ir užtikrinti investuotojų apsaugą, parengė Bendro Europos pinigų rinkos fondų apibrėžimo gaires. Jas patvirtino Lietuvos banko Priežiūros tarnyba. Taip pat patvirtintos Pagrindinės informacijos investuotojams dokumento rengimo ir informacijos šiame dokumente pateikimo gairės.

Bendro Europos pinigų rinkos fondų apibrėžimo gairių pagrindinis tikslas – atkreipti rinkos dalyvių dėmesį į visoje Europoje bendrą pinigų rinkos fondo apibrėžimą ir taip užtikrinti ne tik teisinį aiškumą, bet ir pagerinti investuotojų apsaugą. Tikimasi, kad bendras pinigų rinkos fondų apibrėžimas leis aiškiau atskirti fondus, kurių veikla yra labai griežtai apribota nuo fondų, kurių veikla yra mažiau ribojama. Europos pinigų rinkos fondai skirstomi į dvi rūšis: trumpalaikių pinigų rinkos priemonių fondus ir pinigų rinkos fondus.

Lietuvos banko dokumento, parengto pagal Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos (ESMA) gaires, reikalavimai taikomi suderintųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonėms, suderintosioms investicinėms bendrovėms, kurių valdymas neperduotas valdymo įmonei, ir su reikiamais pakeitimais – specialiųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonėms bei specialiosioms investicinėms bendrovėms, kurių valdymas neperduotas valdymo įmonei.

Pagrindinės informacijos investuotojams dokumento rengimo ir informacijos šiame dokumente pateikimo gairių tikslas – paaiškinti svarbiausius pagrindinės informacijos investuotojams dokumento rengimo aspektus ir padėti valdymo įmonėms tinkamai įgyvendinti atitinkamų teisės aktų reikalavimus. Aprašyti geros praktikos pavyzdžiai ir būdai, kaip pasiekti dokumento reguliavimo tikslą, kad investuotojams privaloma pateikti informacija būtų aiški ir paprasta. Taip pat nurodyti veiksniai, į kuriuos turi būti atsižvelgiama pasirenkant struktūrizuotųjų kolektyvinio investavimo subjektų veiklos rezultatų scenarijus, pateikiami patarimai, kaip šie scenarijai turėtų būti pristatyti investuotojams. Pridėtas pagrindinės informacijos investuotojams dokumento pavyzdys.

Priežiūros tarnybos patvirtinti du dokumentai papildo 2012 m. liepos 12 d. Lietuvos banko valdybos priimtus 25 teisės aktus, kurie investuotojams sudaro palankesnes investavimo, informavimo apie tai sąlygas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Citadele“ banko pelnas šiemet padidėjo 2,4 karto iki 3,32 mln. eurų

Lietuvoje veikiantis Latvijos kapitalo „Citadele“ bankas per devynis šių metų mėnesius uždirbo 3,323 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – 2,4 karto daugiau nei pernai sausį-rugsėjį, kai banko grynasis pelnas buvo 1,394 mln. eurų. skaityti »

„Kapital Bank“ paskelbtas geriausiu Azerbaidžano banku

Vienas garsiausių tarptautinių finansinių leidinių „Business New Europe“ suteikė bankui „Kapital Bank“ geriausio Azerbaidžano banko vardą. Šis pripažinimas bankui suteiktas įvertinus aukštus jo finansinius rodiklius. skaityti »

Tęsiamas Lietuvos ir Baltarusijos centrinių bankų techninis bendradarbiavimas

Gruodžio 7 d. Gardine įvyksiančiame Lietuvos banko ir Baltarusijos nacionalinio banko vadovų susitikime bus aptartos galimybės tęsti techninį kaimyninių šalių centrinių bankų bendradarbiavimą keičiantis finansų rinkų priežiūros patirtimi, taip pat finansiniai ir bankininkystės ryšiai su kaimyninėmis šalimis. skaityti »

Europos prekybininkų prioritetas – mobilioji komercija

Neseniai atliktas tyrimas „Worldwide Business Research“ parodė, kad mobilioji komercija tampa vis svarbesnė Europos prekių ženklams. skaityti »

Elektroninės tatuiruotės leis susimokėti savo oda

Amerikos dizaino agentūra „Chaotic Moon“ kuria specialią elektroninių tatuiruočių technologiją „Tech Tats“, skirtą ne tik sekti žmogaus sveikatos būklę, bet ir įgyvendinti bekontakčius atsiskaitymus. skaityti »

Lietuva prisijungs prie SEPA – ką turime žinoti apie mokėjimų pokyčius

Nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuva įsitrauks į trisdešimt keturias valstybes apimančią elektroninių mokėjimų eurais erdvę, vadinamą SEPA. skaityti »

Latvijoje išleista dviejų eurų moneta su gandru

Nacionalinis Latvijos bankas išleido 2 eurų vertės atmintinę monetą su gandru. Monetoje vaizduojamas gandras, sukantis lizdą. skaityti »

„Swatch“ ir „Visa“ pasiūlė mokėjimus išmaniaisiais laikrodžiais

Šveicarijos laikrodžių gamintoja „Swatch“ kartu su kompanijomis „Visa Inc“ ir „Visa Europe“ įgyvendino projektą, kuris leis kortelių „Visa“ savininkams Jungtinėse Amerikos Valstijose, Šveicarijoje ir Brazilijoje atlikti mokėjimus už pirkinius laikrodžiu „Swatch Bellamy“. skaityti »

Škotijoje ant naujų banknotų pirmą kartą bus moters parašas

Pirmą kartą Škotijos istorijoje ant šalyje išspausdintų svarų sterlingų bus moters parašas. skaityti »

Londono taksi – bekontakčiai mokėjimai

Garsieji Londono taksi „Black Cab“ leis savo keleiviams atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, įskaitant bekontakčius mokėjimus. skaityti »