Specialus Lietuvos banko logotipas primins svarbias šalies pinigų istorijos datas

Publikuota: 2012 m. vasario 13 d. pirmadienis

Šiemet Lietuvos banko leidiniai, interneto svetainė, naujos Pinigų muziejaus ekspozicijos bus žymimi Vilniaus dailės akademijos studentų sukurtu jubiliejiniu Lietuvos banko ženklu. Jis primins dvi svarbias nacionalinės pinigų istorijos datas, žyminčias nepriklausomos Lietuvos pinigų sistemos gimimą ir atgimimą.

Prieš 90 metų – 1922 m. spalio 2 d. pirmą kartą į apyvartą išleista nacionalinė valiuta – litas, o 1992 m. spalio 1 d. sukurta nepriklausomybę atgavusios Lietuvos nacionalinė pinigų sistema ir pradėti leisti laikinieji piniginiai vienetai talonai.

Specialus šioms progoms skirtas Lietuvos banko logotipas sukurtas bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos studentais, globojamais patyrusių Grafinio dizaino katedros dėstytojų.

Už puikiai atliktą darbą Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas šiandien padėkojo Vilniaus dailės akademijos atstovams, apsilankiusiems Lietuvos banko Pinigų muziejuje ir susipažinusiems su turininga ir žaisminga jo ekspozicija. Jis ragino jaunuosius grafikus tęsti bendradarbiavimą

Sausio mėn. į apyvartą išleistas 2012 m. Lietuvos Respublikos apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys su atminimo ženklu, skirtu Lietuvos nacionalinės pinigų sistemos 20-mečiui. Monetų dėklo iliustracijoms panaudoti talonų vaizdai, o sumažintas 1 piniginio vieneto talonas perkeltas į atminimo ženklą. Talonai kaip atsiskaitymo ir mokėjimo priemonė buvo naudojami neilgai – 1993 m. birželio 25 d. į apyvartą išleisti Lietuvos istorinio pavadinimo pinigai litai. Numizmatinį rinkinį galima įsigyti Lietuvos banko kasose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Indijos bankas įdiegė klientų identifikavimo pagal akies tinklainę sistemą

Indijos bankas DCB įdiegė „Aadhaar“ biometrijos sistemą, kuri skenuoja klientų akies tinklainę. skaityti »

Londono naktiniame bare galima susimokėti pirštu

Didžiojoje Britanijoje buvo atliktas pirmas atsiskaitymas nuskenavus piršto atspaudą. skaityti »

Skelbiami SEB banko grupės Lietuvoje 2016 metų veiklos rezultatai

Preliminariais duomenimis, per 2016 metus AB SEB bankas uždirbo 94,5 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 93,1 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. skaityti »

Mobiliųjų atsiskaitymų per „PayPal“ padaugėjo 55 proc.

2016 metų ketvirtajame ketvirtyje trečdalis per mokėjimo sistemą „PayPal“ atliktų atsiskaitymų buvo įgyvendinta per mobiliuosius įrenginius. skaityti »

Singapūre už transporto paslaugas bus galima atsiskaityti išmaniosiomis apyrankėmis

Singapūro mokėjimo technologijų ir telekomunikacijų bendrovė „EZ-Link“ pristatė savo elektroninės piniginės CEPAS integraciją į išmaniąsias sportines apyrankes „Garmin“ ir „Watchdata Technologies“. skaityti »

Rinkos dalyviams sudarytos sąlygos pasiruošti naujam būsto paskolų rinkos reguliavimui

Atnaujinęs Atsakingojo skolinimo nuostatus, Lietuvos bankas baigė priimti jo reguliavimo sričiai priskiriamus antrinius teisės aktus, reikalingus nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliosiančio Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo nuostatoms įgyvendinti. skaityti »

Austrijos bankai prieinami iš namų

Austrijos bankai „Erste Bank“ ir „Sparkasse“ sudarys galimybę savo klientams atsidaryti banko sąskaitą iš namų per vaizdo pokalbių programą. skaityti »

Kinijoje grynųjų pinigų galima gauti nusišypsojus bankomatui

Kinijos banko „China Merchants Bank“ klientai galės išsiimti iš bankomatų pinigus, naudodamiesi veidų atpažinimo technologija. skaityti »

Venesuela išleido vertikalius banknotus

Venesuela pradėjo leisti vertikalaus vaizdo banknotus. Iki šiol pats stambiausias šalies banknotas buvo 100 bolivarų. skaityti »

Japonijos bankas „Mitsubishi UFJ“ pradeda naudoti debesų technologiją

Japonijos bankas „Mitsubishi UFJ Financial Group“ susitarė su „Amazon.com“ dėl debesų technologijos platformos naudojimo plėtojant banko IT sistemą skaityti »