Specialus Lietuvos banko logotipas primins svarbias šalies pinigų istorijos datas

Publikuota: 2012 m. vasario 13 d. pirmadienis

Šiemet Lietuvos banko leidiniai, interneto svetainė, naujos Pinigų muziejaus ekspozicijos bus žymimi Vilniaus dailės akademijos studentų sukurtu jubiliejiniu Lietuvos banko ženklu. Jis primins dvi svarbias nacionalinės pinigų istorijos datas, žyminčias nepriklausomos Lietuvos pinigų sistemos gimimą ir atgimimą.

Prieš 90 metų – 1922 m. spalio 2 d. pirmą kartą į apyvartą išleista nacionalinė valiuta – litas, o 1992 m. spalio 1 d. sukurta nepriklausomybę atgavusios Lietuvos nacionalinė pinigų sistema ir pradėti leisti laikinieji piniginiai vienetai talonai.

Specialus šioms progoms skirtas Lietuvos banko logotipas sukurtas bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos studentais, globojamais patyrusių Grafinio dizaino katedros dėstytojų.

Už puikiai atliktą darbą Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas šiandien padėkojo Vilniaus dailės akademijos atstovams, apsilankiusiems Lietuvos banko Pinigų muziejuje ir susipažinusiems su turininga ir žaisminga jo ekspozicija. Jis ragino jaunuosius grafikus tęsti bendradarbiavimą

Sausio mėn. į apyvartą išleistas 2012 m. Lietuvos Respublikos apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys su atminimo ženklu, skirtu Lietuvos nacionalinės pinigų sistemos 20-mečiui. Monetų dėklo iliustracijoms panaudoti talonų vaizdai, o sumažintas 1 piniginio vieneto talonas perkeltas į atminimo ženklą. Talonai kaip atsiskaitymo ir mokėjimo priemonė buvo naudojami neilgai – 1993 m. birželio 25 d. į apyvartą išleisti Lietuvos istorinio pavadinimo pinigai litai. Numizmatinį rinkinį galima įsigyti Lietuvos banko kasose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiausios pasaulio kompanijos – Kinijos bankai

Tarptautinis leidinys „Forbes“ paskelbė didžiausių 2016 metų pasaulio kompanijų reitingą „Forbes Global 2000“. skaityti »

Užsakymus restorane priims išmanioji staltiesė

Japonai pagamino išmaniąją staltiesę, kuri iš esmės pakeis restoranų verslą. skaityti »

Mokėjimo terminalai ateityje bus dėvimi?

Manoma, kad ateityje ne tik pirkėjai, bet ir kasininkai galėtų dėvėti mokėjimo terminalus, kurie priimtų įvairius atsiskaitymo būdus. skaityti »

Brangiausias pasaulio bankas sukūrė bekontakčių atsiskaitymų programą

JAV bankas „Wells Fargo“ sukūrė asmeninę mobiliųjų mokėjimų programą, leidžiančią atlikti atsiskaitymus ir išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų bekontakčiu būdu. skaityti »

Mobiliųjų atsiskaitymų rinka auga

Prognozuojama, kad iki 2020 metų pasaulinės mobiliųjų atsiskaitymų rinkos dalis išaugs 36 proc. skaityti »

Nori išleisti paskutinius pinigus – gausi elektrošoką

Išmanioji apyrankė „Pavlok“ nupurto 255 voltų elektrošoku, jei jos savininkas nusprendžia išleisti daugiau, nei yra nusistatęs savo išlaidų ribas. skaityti »

Didžioji dalis elektroninių aukcionų dėl litų monetų pavyko sėkmingai

Prieš savaitę Lietuvos bankas paskelbtuose numizmatinių vertybių pardavimo elektroniniuose aukcionuose buvo galima įsigyti dvidešimt keturių pavadinimų kolekcinių litų monetų ir jų rinkinių. skaityti »

Technologijos keičia klientų poreikius

Bendrovių „ACI Worldwide“ ir „Ovum“ atliktame tyrime skelbiama, kad įmonės, kurios priešinasi naujovių įdiegimui, rizikuoja artimiausiu metu netekti klientų. skaityti »

JAV sukurta investavimo platforma moterims

Buvusi JAV bankų „Bank of America“ ir „Citi“ vadovė Sali Kročak sukūrė investavimo platformą „Ellevest“ su robotais konsultantais, skirtą būtent moterims. skaityti »

„Swatch“ pradeda prekiauti laikrodžiais su mokėjimo funkcija

Laikrodžių gamintoja „Swatch“, bendradarbiaudama su „Visa Europe“ ir Šveicarijos banku „Corner Bank“, Šveicarijoje pradės prekiauti išmaniaisiais laikrodžiais „Bellamy“ su mokėjimo funkcija. skaityti »