Specialus Lietuvos banko logotipas primins svarbias šalies pinigų istorijos datas

Publikuota: 2012 m. vasario 13 d. pirmadienis

Šiemet Lietuvos banko leidiniai, interneto svetainė, naujos Pinigų muziejaus ekspozicijos bus žymimi Vilniaus dailės akademijos studentų sukurtu jubiliejiniu Lietuvos banko ženklu. Jis primins dvi svarbias nacionalinės pinigų istorijos datas, žyminčias nepriklausomos Lietuvos pinigų sistemos gimimą ir atgimimą.

Prieš 90 metų – 1922 m. spalio 2 d. pirmą kartą į apyvartą išleista nacionalinė valiuta – litas, o 1992 m. spalio 1 d. sukurta nepriklausomybę atgavusios Lietuvos nacionalinė pinigų sistema ir pradėti leisti laikinieji piniginiai vienetai talonai.

Specialus šioms progoms skirtas Lietuvos banko logotipas sukurtas bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos studentais, globojamais patyrusių Grafinio dizaino katedros dėstytojų.

Už puikiai atliktą darbą Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas šiandien padėkojo Vilniaus dailės akademijos atstovams, apsilankiusiems Lietuvos banko Pinigų muziejuje ir susipažinusiems su turininga ir žaisminga jo ekspozicija. Jis ragino jaunuosius grafikus tęsti bendradarbiavimą

Sausio mėn. į apyvartą išleistas 2012 m. Lietuvos Respublikos apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys su atminimo ženklu, skirtu Lietuvos nacionalinės pinigų sistemos 20-mečiui. Monetų dėklo iliustracijoms panaudoti talonų vaizdai, o sumažintas 1 piniginio vieneto talonas perkeltas į atminimo ženklą. Talonai kaip atsiskaitymo ir mokėjimo priemonė buvo naudojami neilgai – 1993 m. birželio 25 d. į apyvartą išleisti Lietuvos istorinio pavadinimo pinigai litai. Numizmatinį rinkinį galima įsigyti Lietuvos banko kasose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vokietijos bankai su ECB bendraus tik vokiškai

Nors oficiali Europos Centrinio Banko (ECB) kalba yra anglų, Vokietijos bankai išreiškė pageidavimą bendrauti su ECB tik vokiškai. skaityti »

Prahos viešajame transporte – bekontakčiai mokėjimai

Prahos viešojo transporto valdyba šiuo metu įgyvendina naują projektą, kurio metu testuoja, ar reikalingi ir populiarūs bekontakčiai mokėjimai sostinės transporto priemonėse. skaityti »

Olandijos degalinėse – mobilieji mokėjimai

Mobiliųjų mokėjimų kompanija „MyOrder“, valdoma Nyderlandų banko „Rabobank“, pristatė naują paslaugą. skaityti »

Mokėjimų rinkos ateitis – spartesnis inovacijų diegimas ir didesnė konkurencija

Lietuvos bankas ėmėsi iniciatyvos įgyvendinti rinkos atvirumą ir mokėjimo paslaugų bei inovacijų prieinamumą skatinančias priemones. skaityti »

Išleista 5 eurų moneta

5 eurų monetoje vaizduojamą Žemės rutulį juosia žiedas, pagamintas iš žydro permatomo plastiko. skaityti »

Panamos dokumentai privertė trauktis Austrijos banko vadovą

Atsistatydino Panamos dokumentuose paminėto Austrijos hipotekos banko „Hypo Vorarlberg“ vadovas Michaelis Grahammeris. skaityti »

Kuriama nauja biometrijos rūšis

Didžiosios Britanijos finansų institucija „Nationwide“ kuria naują biometrijos rūšį. Kartu su tokiomis organizacijomis kaip „BehavioSec“ ir „Unisys“ kompanija kuria algoritmą, kuris leidžia stebėti unikalų asmens elgesį su naudojamu įrenginiu. skaityti »

Čekijoje pradėjo veikti pirmieji bekontakčiai bankomatai

Čekijos bankas „Air Bank“ pirmasis šalyje pasiūlė gyventojams bekontakčių bankomatų paslaugų. skaityti »

„Citadele“ bankas smulkiajam verslui suteikė 3.3 mln. eurų mikrokreditų

„Citadele“ bankas pirmąjį šių metų ketvirtį su mažomis įmonėmis pasirašė sutarčių dėl 3,265 mln. eurų mikrokreditų. Daugiausiai mikrokreditų suteikta mažmeninės prekybos ir paslaugų, aptarnavimo sektoriaus įmonėms iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų. skaityti »

„Panasonic“ sukūrė mokėjimo terminalą lėktuvų keleiviams

„Panasonic“ antrinė įmonė „Panasonic Avionics“ pristatė bekontaktį mokėjimo terminalą, skirtą lėktuvų keleiviams aptarnauti. skaityti »