Specialus SEB banko finansų konsultavimo modelis įmonėms padės geriau valdyti pinigų srautus

Publikuota: 2012 m. kovo 27 d. antradienis

SEB bankas, atsižvelgdamas į augantį verslininkų finansinių patarimų poreikį, pristato specialų finansų konsultavimo modelį. Jis skirtas mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurių metų apyvarta yra didesnė negu 1 mln. litų. Konsultuojant banko vadybininkai naudoja verslo analizės ir modeliavimo kompiuterinę programą, kuri aiškiai parodo, kaip vieni ar kiti verslo sprendimai, pavyzdžiui, investuoti, skolintis apyvartiniam kapitalui ir kiti, gali lemti įmonės finansinę padėtį trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu. Tokia analizė padės įmonių vadovams priimti geriausius sprendimus, kad būtų užtikrintas finansinis verslo stabilumas ir sėkminga jo plėtra.

„Konsultavimo modelį pritaikėme įmonėms, kurių metų apyvarta didesnė negu 1 mln. litų, kadangi tokių bendrovių finansus valdyti tampa sudėtingiau. Be to, jos turi daugiau galimybių toliau plėstis. Tačiau, norint planuoti augimą, nebeužtenka paprastų pelno ar nuostolio ataskaitų, reikia gilesnės finansinių srautų analizės. Tad teikdami tokio pobūdžio konsultacijas, galėsime prisidėti plečiant Lietuvos smulkųjį ir vidutinį verslą“, – sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, sunkmetis įmones išmokė atidžiau planuoti finansus, mažinti sąnaudas ir dirbti kuo efektyviau, o dabar jau pamažu juntamas noras plėstis, didinti gamybos, eksporto mastą. „Vis dėlto verslininkai išlieka atsargūs prieš imdamiesi plėtros. Jie nori gerai apgalvoti, kokia gali būti planuojamų sprendimų finansinė rizika. Tai be patogių priemonių neretai sunku padaryti“, – sako V. Doveika.

SEB kompiuterinė programa, naudojama teikiant konsultacijas, padeda ne tik įvertinti dabartinę įmonės finansinę būklę, bet ir pasižiūrėti, kaip ji kistų priėmus vieną ar kitą sprendimą, susijusį su naujomis investicijomis, apyvartinio kapitalo, sąnaudų pokyčiais, dabartiniais ir naujais finansiniais įsipareigojimais bei kitais piniginiais reikalais. Kompiuterio ekrane įmonės finansinės padėties kitimas matomas iš karto lengvai suprantamuose grafikuose ir lentelėse.

SEB banko verslo klientų vadybininkas kartu su klientu atlieka tris žingsnius. Pirmiausia išanalizuojami visi įmonės pajamų ir išlaidų srautai – galima įvertinti duomenis net nuo pat įmonės įkūrimo dienos. Tuomet pereinama prie finansų prognozių, kurios modeliuojamos atsižvelgiant į kliento svarstomus verslo planus, pavyzdžiui, ketinimą investuoti tam tikras lėšas į naudojamos įrangos modernizavimą, numatomą žaliavų brangimą, lemiantį įmonės sąnaudų augimą ir kitus. Pastaroji analizė padeda įmonei įvertinti galimų sprendimų įtaką būsimiems įmonės pinigų srautams, verslo ateičiai. Galiausiai pasirenkamos tos priemonės ir sprendimai, kurie geriausiai padės įgyvendinti numatytus tikslus.

„Bankas turi įvairių paslaugų, padedančių įmonėms užtikrinti investicijų tęstinumą, apyvartinio kapitalo stabilumą, prekybos plėtrą – tai ir kreditai, faktoringas, lėšų valdymas ir daugelis kitų. Tam, kad būtų pasiūlyta geriausia jų, svarbu žinoti, kokia yra dabartinė įmonės padėtis, ateities planai, poreikiai, o taip pat turėti galimybę parodyti, kaip per metus keistųsi įmonės finansai pasirinkus vieną ar kitą paslaugą. Be to, mūsų naudojama kompiuterinė programa verslininkui leidžia kur kas aiškiau pamatyti, kaip vidiniai sprendimai, pavyzdžiui, atsiskaitymo terminų su užsakovais peržiūrėjimas ar produkcijos kainodaros keitimas, lemia įmonės pinigų srautus“, – sako V. Doveika.

Į nemokamas konsultacijas, kuriose taikomas finansų konsultavimo modelis, mažos ir vidutinės įmonės gali registruotis susisiekusios su savo vadybininku arba bendruoju SEB banko telefonu įmonėms 19222. Toks pats įmonių finansų konsultavimo modelis jau naudojamas SEB grupės bankuose Latvijoje ir Estijoje. Artimiausiu metu jis bus pradėtas naudoti ir Švedijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Blockchain“ sistemas testavo 40 bankų

Manoma, kad netolimoje ateityje bankai pradės taikyti virtualiųjų valiutų technologijas. Konsorciumas R3, plėtojantis registrų technologijas, baigė testuoti penkis decentralizuotos viešosios finansinių operacijų sistemos „Blockchain“ tipus. skaityti »

Bitkoinai – dvi skirtingos tos pačios monetos pusės

Susidomėjimas bitkoinais tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje auga. Mūsų šalyje bitkoinų naudojimo plėtrą skatina ne tik į šį verslą įsitraukę privatūs asmenys, bet ir viešojo sektoriaus atstovai. skaityti »

Siūloma reguliuoti bankų galimybes reikalauti laidavimo iš fizinių asmenų už paskolas

Įvertinęs paplitusią komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų praktiką reikalauti, kad verslo paskola būtų laiduojama jas gaunančios įmonės savininkų ar kitų fizinių asmenų. skaityti »

„MasterCard“ kurti naujų mokėjimo tipų kviečiasi dizainerius

Mokėjimo sistemų kūrėja „MasterCard“ pasikvietė bendradarbiauti dizaino profesijos studentus, kad šie padėtų sukurti naujo tipo mokėjimo įrenginius be mokėjimo kortelių ir išmaniųjų telefonų. skaityti »

Nuo šiol Lietuvos ir kitų euro zonos šalių bankų sektorių rodikliai palyginami paprasčiau

Neseniai paleista Europos centrinio banko (ECB) platforma „Bankų skiltis“ (Banks‘ Corner), kurioje galima matyti euro zonos šalių bankų sektorių statistiką ir palyginti ją tarpusavyje. skaityti »

Ateityje atsiskaitysime išmaniaisiais laikrodžiais ir drabužiais

Kompanija „MasterCard“ prognozuoja, kad atsiskaitymų per dėvimuosius įrenginius apimtis 2020 m. sudarys 500 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

SEB banko privačiosios bankininkystės paslaugas įvertino žurnalas „Euromoney“

Jau ketvirtą kartą įtakingas tarptautinis kapitalo ir finansų rinkas analizuojantis leidinys „Euromoney“ įvertino SEB banko teikiamas privačiosios bankininkystės paslaugas. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje – mokėjimai asmenuke

Didžiosios Britanijos gyventojai jau gali atlikti mokėjimus be įprastų slaptažodžių ir PIN kodų. skaityti »

Eurų banknotų siunta saugiai pasiekė Lietuvos banko pinigų saugyklas

Vasario 18 dieną iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Lietuvos banko saugyklas atgabenta eurų banknotų siunta. Ji su policijos palyda saugiai atgabenta į Lietuvos banko saugyklas. skaityti »

Ilgiausiai dirbantys pasaulio bankai

Seniausiam tebeveikiančiam pasaulio bankui šiemet suėjo 544 m. Pateikiame seniausių bankų sąrašą. skaityti »