Teisinė galimybė skirti užsienio bankroto administratorių pagreitins žmonių pinigų atgavimą

Publikuota: 2011 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Ieškant būdų, kaip pagreitinti banko SNORAS klientų lėšų atgavimą, ūkio ministro įsakymu sudarytos sąlygos Lietuvai skirti Europos Sąjungos valstybių narių ir kitų Europos ekonominės erdvės valstybių bankroto administratorių.

Atlikus Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktų analizę š. m. gruodžio 1 dieną buvo priimtas ūkio ministro įsakymas dėl teisės teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas taisyklių. Įsakyme nurodyta, kad vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymu, tokias paslaugas teikti Lietuvoje turi teisę ir Europos Sąjungos bei kitų Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai, kiti fiziniai asmenys, kurie naudojasi ES teisės aktuose jiems suteiktomis judėjimo valstybėse narėse teisėmis, taip pat ES bei kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigti juridiniai asmenys, kurie šią teisę yra įgiję jų įsteigimo valstybėse.

Priėmęs minėtą įsakymą ūkio ministras informavo Lietuvos banką apie galimybę teikti ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje bei kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje dirbančio ir Paslaugų įstatymo reikalavimus atitinkančio bankroto administratoriaus kandidatūrą.

Europos Sąjungos paslaugų direktyvą įgyvendinanti Ūkio ministerija, nuolat koordinuoja Paslaugų direktyvos nuostatų perkėlimą Lietuvos teisės aktus.

„Tokio masto ir sudėtingumo bankroto Lietuvoje nėra buvę, todėl bankroto administratorius neturėtų mokytis, praktiškai neturėdamas darbo su tokiais bankrotais patirties. Lėti ir netikslūs patirties neturinčio bankroto administratoriaus veiksmai galėtų lemti, kad kreditoriai lėšų atgaus mažiau ir lėčiau“, – sakė ūkio ministras Rimantas Žylius.

Anot ministro, bankroto administratorius turi būti toks, kuris jau yra patyręs dirbant su tokio dydžio įmonių bankrotais, supranta bankų bankroto specifiką, sugeba identifikuoti ką reikia daryti ir imasi veiksmų.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »