Teismas atmetė SNORO kliento ieškinį dėl obligacijų sandorių pripažinimo negaliojančiais

Publikuota: 2012 m. gruodžio 22 d. šeštadienis

2012 m. gruodžio 7 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė SNORO obligacijų turėtojo (ieškovo) pateiktą prašymą pripažinti negaliojančiomis obligacijų pasirašymo sutartis ir laikyti, kad lėšų sumai priklauso draudimo išmokos pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą ir remiantis Indėlių draudimo sistema.

Ieškovas pranešė Teismui, kad jis galvojo, jog SNORAS veikė nesąžiningai, kad bankas jį apgavo, ir todėl ieškovas manė, jog obligacijų pasirašymo sandoriams taikoma Indėlių draudimo sistema.

Nepaisant šių pareiškimų, Teismas nusprendė, jog kadangi ieškovas investavo lėšas į produktus tikėdamasis gauti didesnę piniginę grąžą, jis žinojo ir suprato esmines sudarytų sandorių sąlygas ir su jais susijusias rizikas.

Teismas konstatavo, kad, jeigu obligacijų pasirašymo sutartyse nebuvo nurodyta, jog obligacijoms galiojo indėlių draudimo sistema, pats ieškovas turėjo atidžiai perskaityti sutartį prieš sudarydamas sandorį. Tai buvo ieškovo pareiga suprasti ir įsidėmėti teisinius reikalavimus prieš pasirašant dokumentus ir sudarant sandorį. Ieškovas neatliko šių veiksmų ir todėl privalo susitaikyti su sutikimo su sandorio sąlygomis pasekmėmis.

Teismas taip pat padarė išvadą, kad Bankas, parduodamas finansinius produktus, laikėsi griežtų standartų ir pateikė klientams ir potencialiems klientams visą būtiną informaciją apie siūlomą paslaugą, taip įvykdydamas visus finansinės institucijos įsipareigojimus. Bankas bandė surinkti reikalaujamą informaciją apie ieškovo investavimo patirtį, tačiau ieškovas atsisakė pateikti šią informaciją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

V. Vasiliauskas paskirtas Lietuvos banko valdybos pirmininku

Seimas antrai kadencijai paskyrė Vitą Vasiliauską Lietuvos banko valdybos pirmininku. skaityti »

Europoje išaugo skaitmeninių piniginių poreikis

Beveik trečdalis europiečių naudojasi atsiskaitymo paslaugomis iš savo mobiliųjų telefonų. skaityti »

„MasterCard“ bendradarbiaus su „Facebook“ ir „Twitter“

Mokėjimo sistemos „MasterCard“ kūrėjai nusprendė bendradarbiauti su „Facebook“ ir „Twitter“, kurie pastaruoju metu aktyviai plėtoja mokėjimo paslaugas. skaityti »

„Microsoft“ prisidės prie pasaulinės „Blockchain“ sistemos kūrimo bankams

„Blockchain“ konsorciumas R3CEV sudarė sandorį su „Microsoft“, pagal kurį „Microsoft Azure“ taps debesijos paslaugų tiekėja R3 laboratorijai ir infrastruktūros kūrėja visame pasaulyje. skaityti »

Lietuvos bankas priartino SEPA reikalavimus atitinkantį tiesioginį debetą prie Lietuvos vartotojų

Lietuvos banko mažmeninių mokėjimų sistema SEPA-MMS pasiūlė naują mokėjimo paslaugą – SEPA tiesioginį debetą. Sistema besinaudojantys mokėjimo paslaugų teikėjai gali teikti bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA) reglamento reikalavimus atitinkančią SEPA tiesioginio debeto paslaugą. skaityti »

Šveicarijoje kuriama bendra mobiliųjų atsiskaitymų sistema

Penki stambiausi Šveicarijos bankai kartu su prekybos tinklais svarsto galimybę įdiegti vieną bendrą mobiliųjų atsiskaitymų sistemą. skaityti »

Kokios moterys puošia pinigus?

Europos šalyse sąmoningai norėta padidinti ant banknotų spausdinamų moterų vaizdų. skaityti »

„MasterCard“ įdiegė bekontakčius atsiskaitymus į „Bvlgari“ laikrodį

„MasterCard“ įdiegė bekontakčių atsiskaitymų funkciją į prabangų išmanųjį „Bvlgari“ laikrodį. Prekyboje tokie laikrodžiai turėtų pasirodyti 2016 m. pabaigoje. skaityti »

Izraelio bankininkams ribojami atlyginimai

Izraelio parlamentas priėmė teisės aktą, kuriame teigiama, kad bankų vadovų metinis atlyginimas negali būti didesnis negu 584 tūkst. eurų. skaityti »

Liko tik kelios dienos pasirengti saugiam slaptažodžių kodų kortelių naudojimui

Pagal jau nuo balandžio 1 d. įsigaliosiančią tvarką slaptažodžių kodų kortelėmis ir toliau bus galima naudotis, jei kartu naudojamos papildomos saugumo priemonės. skaityti »