Teismas atmetė SNORO kliento ieškinį dėl obligacijų sandorių pripažinimo negaliojančiais

Publikuota: 2012 m. gruodžio 22 d. šeštadienis

2012 m. gruodžio 7 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė SNORO obligacijų turėtojo (ieškovo) pateiktą prašymą pripažinti negaliojančiomis obligacijų pasirašymo sutartis ir laikyti, kad lėšų sumai priklauso draudimo išmokos pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą ir remiantis Indėlių draudimo sistema.

Ieškovas pranešė Teismui, kad jis galvojo, jog SNORAS veikė nesąžiningai, kad bankas jį apgavo, ir todėl ieškovas manė, jog obligacijų pasirašymo sandoriams taikoma Indėlių draudimo sistema.

Nepaisant šių pareiškimų, Teismas nusprendė, jog kadangi ieškovas investavo lėšas į produktus tikėdamasis gauti didesnę piniginę grąžą, jis žinojo ir suprato esmines sudarytų sandorių sąlygas ir su jais susijusias rizikas.

Teismas konstatavo, kad, jeigu obligacijų pasirašymo sutartyse nebuvo nurodyta, jog obligacijoms galiojo indėlių draudimo sistema, pats ieškovas turėjo atidžiai perskaityti sutartį prieš sudarydamas sandorį. Tai buvo ieškovo pareiga suprasti ir įsidėmėti teisinius reikalavimus prieš pasirašant dokumentus ir sudarant sandorį. Ieškovas neatliko šių veiksmų ir todėl privalo susitaikyti su sutikimo su sandorio sąlygomis pasekmėmis.

Teismas taip pat padarė išvadą, kad Bankas, parduodamas finansinius produktus, laikėsi griežtų standartų ir pateikė klientams ir potencialiems klientams visą būtiną informaciją apie siūlomą paslaugą, taip įvykdydamas visus finansinės institucijos įsipareigojimus. Bankas bandė surinkti reikalaujamą informaciją apie ieškovo investavimo patirtį, tačiau ieškovas atsisakė pateikti šią informaciją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Finansų sektoriui skirtų technologijų rinkos prognozės 2016 m.

„FinTech“ ekspertas Paskalis Buvje surašė drąsias 2016 metų finansinių technologijų prognozes. skaityti »

ES pradėjo veikti bendras bankų sanacijos mechanizmas

Nuo šių metų Europos Sąjungoje (ES) pradėjo veikti vienas bendras bankų sanacijos mechanizmas (angl. Single Resolution Mechanism, SRM). skaityti »

Bankas „Belgazprombank“ Baltarusijoje įgyvendino interneto pervedimus

Baltarusijos bankas „Belgazprombank“ įgyvendino galimybę pervesti pinigus per internetą iš bet kurio Baltarusijos banko. skaityti »

Paskelbti reikšmingiausi Latvijos bankai

Latvijos finansų rinką reguliuojanti komisija paskelbė šešis sistemiškai reikšmingiausius šalies bankus. skaityti »

„Bitcoin“ kaina rekordiškai augs

Ekspertai prognozuoja, kad 2016 m. virtualiosios valiutos „Bitcoin“ kaina rekordiškai išaugs. Pagrindinė to priežastis – tai, kad dvigubai sumažės naujų „Bitcoin“ vienetų. skaityti »

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal el. mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose. skaityti »

10 pagrindinių įvykių mobiliųjų mokėjimų rinkoje

2015 metų pradžioje kompanijos „Apple“ generalinis direktorius Timas Kukas pareiškė, kad šie metai taps „Apple Pay“ metais. skaityti »

Nemokamai litus į eurus Vilniuje ir Kaune toliau keis Lietuvos bankas

Nuo 2016 sausio 1 d. litų banknotus ir monetas į eurus neribotą laiką ir nemokamai galima pasikeisti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25). skaityti »

Baltarusijos bankai sausį–lapkritį augo 28 proc.

Baltarusijos komercinių bankų turtas, jį skaičiuojant nuvertėjančia nacionaline valiuta, per 11 šių metų mėnesių padidėjo 27,7 proc. iki 615,155 trln. rublių, pranešė centrinis bankas. skaityti »

Dėl SEPA diegimo galimi laikini duomenų apie sumokėtus mokesčius atvaizdavimo netikslumai

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad nuo sausio 1-osios Lietuvos bankai jungiasi į mažmeninių mokėjimų sistemą, kuri atitinka bendros mokėjimų eurais erdvės reikalavimus (SEPA). skaityti »