Teismas atmetė SNORO kliento ieškinį dėl obligacijų sandorių pripažinimo negaliojančiais

Publikuota: 2012 m. gruodžio 22 d. šeštadienis

2012 m. gruodžio 7 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė SNORO obligacijų turėtojo (ieškovo) pateiktą prašymą pripažinti negaliojančiomis obligacijų pasirašymo sutartis ir laikyti, kad lėšų sumai priklauso draudimo išmokos pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą ir remiantis Indėlių draudimo sistema.

Ieškovas pranešė Teismui, kad jis galvojo, jog SNORAS veikė nesąžiningai, kad bankas jį apgavo, ir todėl ieškovas manė, jog obligacijų pasirašymo sandoriams taikoma Indėlių draudimo sistema.

Nepaisant šių pareiškimų, Teismas nusprendė, jog kadangi ieškovas investavo lėšas į produktus tikėdamasis gauti didesnę piniginę grąžą, jis žinojo ir suprato esmines sudarytų sandorių sąlygas ir su jais susijusias rizikas.

Teismas konstatavo, kad, jeigu obligacijų pasirašymo sutartyse nebuvo nurodyta, jog obligacijoms galiojo indėlių draudimo sistema, pats ieškovas turėjo atidžiai perskaityti sutartį prieš sudarydamas sandorį. Tai buvo ieškovo pareiga suprasti ir įsidėmėti teisinius reikalavimus prieš pasirašant dokumentus ir sudarant sandorį. Ieškovas neatliko šių veiksmų ir todėl privalo susitaikyti su sutikimo su sandorio sąlygomis pasekmėmis.

Teismas taip pat padarė išvadą, kad Bankas, parduodamas finansinius produktus, laikėsi griežtų standartų ir pateikė klientams ir potencialiems klientams visą būtiną informaciją apie siūlomą paslaugą, taip įvykdydamas visus finansinės institucijos įsipareigojimus. Bankas bandė surinkti reikalaujamą informaciją apie ieškovo investavimo patirtį, tačiau ieškovas atsisakė pateikti šią informaciją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti nauji mobiliosios bankininkystės standartai

Tarptautinė standartizacijos organizacija išleido naują naudojimosi finansinėmis paslaugomis specifikaciją. skaityti »

Australijoje susimokėti bus galima patvirtinant tapatybę balsu

Australijos bankas ANZ netrukus pradės bandyti atsiskaitymų patvirtinimo balsu sistemą, kuri veiks per mobilųjį telefoną. skaityti »

Apsipirkti „Amazon“ bus galima ir neturint banko kortelės

„Amazon“ paskelbė pradėjusi teikti paslaugą „Amazon Cash“ tiems pirkėjams, kurie nori apsipirkti interneto parduotuvėje Amazon.com, tačiau neturi kreditinės kortelės. skaityti »

Anglijos bankas pinigų gamybai ruošiasi naudoti palmių aliejų

Po kritikos dėl gyvūnų taukų panaudojimo gaminant plastikinę 5 svarų sterlingų kupiūrą Anglijos bankas svarsto galimybę 20 svarų sterlingų kupiūros gamybai naudoti palmių aliejų. skaityti »

Estija išleis du kolekcinius eurus

Estijos banko stebėtojų taryba patvirtino dviejų atminties monetų dizainą. skaityti »

60 proc. europiečių per internetą apsiperka bent kartą per mėnesį

Kas ketvirtas prieigą prie interneto turintis europietis interneto parduotuvėje apsiperka bent kartą per savaitę. skaityti »

Futbolininkai baudas susimokės savo marškinėliais

„Mastercard“ bekontakčio atsiskaitymo technologija bus integruota į futbolo teisėjų korteles ir žaidėjų marškinėlius, kad pastarieji galėtų susimokėti už baudas tiesiog žaidimo lauke. skaityti »

Europos pirkėjai nebesidomi skaitmenine valiuta

Neseniai „Mastercard“ atliktas tyrimas rodo, kad Europos pirkėjai nenoriai naudojasi skaitmenine valiuta. skaityti »

Amerikoje grynuosius pinigus iš bankomato jau galima išsiimti be banko kortelės

Amerikos bankas „Wells Fargo & Co“ pasiūlė klientams galimybę išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų be banko kortelių, naudojantis vien išmaniuoju telefonu. skaityti »

Latvijos bankas išleido eurą su pirštine

Latvija išleido kolekcinę monetą, iliustruojančią pasaką apie pirštinaitę. skaityti »