Vartotojams – daugiau informacijos apie kiekvieną banką ir kiekvieną kredito uniją

Publikuota: 2013 m. gegužės 2 d. ketvirtadienis

Lietuvos bankas, iki šiol teikęs tik apibendrintus viso bankų sektoriaus veiklos duomenis, nutarė skelbti informaciją apie kiekvieno banko ir kiekvienos kredito unijos pagrindinius veiklos rodiklius ir veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymą. Pirmą kartą tokia informacija bus paskelbta kitą savaitę. Ji bus viešai teikiama kiekvieną ketvirtį.

„Papildomos informacijos atskleidimas ne tik padidins šalies finansų rinkos skaidrumą ir sustiprins kredito įstaigų rinkos drausmę, bet ir duos naudos kiekvienam atsakingai savo pinigais besirūpinančiam klientui. Gaudami pakankamai išsamios informacijos apie bankų ir kredito unijų veiklą, indėlininkai ir kiti vartotojai galės ją lyginti, apskaičiuoti galimus variantus, o viską įvertinę – atsakingai rinktis naudingiausius finansinius produktus ir jų teikėjus“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Apie kiekvieno banko veiklą skelbiamoje informacijoje bus atskleidžiami pagrindiniai finansinių ataskaitų straipsniai, duomenys apie veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymą, taip pat numatoma pateikti nuorodas į su elektroninėmis licencijomis ir audito išvadomis susijusią informaciją. Metinę informaciją numatyta paskelbti iki gegužės 15 d., o ketvirtinę informaciją – per 35 dienas ketvirčiui pasibaigus. Tokia informacija bus skelbiama po bankų privalomo viešo duomenų paskelbimo.

Informacija apie kiekvienos kredito unijos veiklą taip pat apims pagrindinius finansinių ataskaitų straipsnius, informaciją apie veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymą, bus pateiktos nuorodos į su elektroninėmis licencijomis susijusią informaciją ir informacija apie metinio audito išvadą.

Kredito įstaigos tiesioginių sąnaudų ar naštos dėl šios informacijos surinkimo ir skelbimo nepatirs, nes duomenys bus renkami ir apibendrinami naudojantis Lietuvos banko Priežiūros tarnybos turimais duomenimis.

Informacija apie užsienio bankų filialus bus atskleidžiama tik konsoliduotai, kadangi už jų priežiūrą yra atsakinga filialą įsteigusį banką prižiūrinti kompetentinga institucija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »