Vienas Indijos bankas įdiegė biometrines technologijas

Publikuota: 2011 m. birželio 7 d. antradienis

Indijos bankas IDBI Mumbajuje esančiame savo padalinyje atidarė saugyklą, valdomą biometrine sistema. Pasitelkęs į pagalbą biometrines technologijas, bankas galėjo visiškai automatizuoti klientų prieigą prie saugyklos, kuri veikia kasdien ir visą parą (išskyrus sausio 26, rugpjūčio 15 ir spalio 2, kuomet šalyje minimos nacionalinės šventės).

Pildydamas naudojimosi šia paslauga užklausą, klientas įveda ir savo biometrinius duomenis (pirštų antspaudus). Naudotojų pageidavimu užregistruotų duomenų skaitmeninis modelis saugomas arba pačios biometrinės sistemos atmintyje, arba specialioje kortelėje. Kai klientas nori gauti prieigą prie saugyklos ir atidaryti savo seifą, jis vėl biometriniu būdu atpažįstamas, t. y. skenuojami jo pirštų antspaudai. Skaitmeninis nuskenuoto antspaudo modelis tikrinamas su užregistruotu anksčiau ir, jeigu jie sutampa, klientui suteikiama galimybė patekti į saugyklą.

Naudojimosi tokiu seifu kaina priklauso nuo seifo dydžio ir siekia nuo 15 iki 45 tūkst. rupijų (nuo 330 iki 990 JAV dol.). Nors IDBI atstovai teigia, jog jie vieni pirmųjų pasaulyje apsaugojo prieigą prie banko saugyklos biometrinėmis technologijomis, analogišką prieigą naudoja Kanados kreditinė įstaiga „Sunova“. Vieno iš jos padalinių klientai taip pat gali visą parą naudotis biometriniais seifais. Beje, saugykloje juos aptarnauja ten dirbantis robotas.

Šaltinis: biometrics.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ imsis biometrinių technologijų

Organizacija „FIDO Alliance“, kurios veikla – reformuoti šiuolaikinius tinklo autentifikacijos būdus ir standartus, turi naują partnerį. Tai kompanija „Microsoft“. skaityti »

Didžiausios pasaulio kompanijos – Kinijos bankai

Tarptautinis leidinys „Forbes“ paskelbė didžiausių 2016 metų pasaulio kompanijų reitingą „Forbes Global 2000“. skaityti »

Užsakymus restorane priims išmanioji staltiesė

Japonai pagamino išmaniąją staltiesę, kuri iš esmės pakeis restoranų verslą. skaityti »

Mokėjimo terminalai ateityje bus dėvimi?

Manoma, kad ateityje ne tik pirkėjai, bet ir kasininkai galėtų dėvėti mokėjimo terminalus, kurie priimtų įvairius atsiskaitymo būdus. skaityti »

Brangiausias pasaulio bankas sukūrė bekontakčių atsiskaitymų programą

JAV bankas „Wells Fargo“ sukūrė asmeninę mobiliųjų mokėjimų programą, leidžiančią atlikti atsiskaitymus ir išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų bekontakčiu būdu. skaityti »

Mobiliųjų atsiskaitymų rinka auga

Prognozuojama, kad iki 2020 metų pasaulinės mobiliųjų atsiskaitymų rinkos dalis išaugs 36 proc. skaityti »

Nori išleisti paskutinius pinigus – gausi elektrošoką

Išmanioji apyrankė „Pavlok“ nupurto 255 voltų elektrošoku, jei jos savininkas nusprendžia išleisti daugiau, nei yra nusistatęs savo išlaidų ribas. skaityti »

Didžioji dalis elektroninių aukcionų dėl litų monetų pavyko sėkmingai

Prieš savaitę Lietuvos bankas paskelbtuose numizmatinių vertybių pardavimo elektroniniuose aukcionuose buvo galima įsigyti dvidešimt keturių pavadinimų kolekcinių litų monetų ir jų rinkinių. skaityti »

Technologijos keičia klientų poreikius

Bendrovių „ACI Worldwide“ ir „Ovum“ atliktame tyrime skelbiama, kad įmonės, kurios priešinasi naujovių įdiegimui, rizikuoja artimiausiu metu netekti klientų. skaityti »

JAV sukurta investavimo platforma moterims

Buvusi JAV bankų „Bank of America“ ir „Citi“ vadovė Sali Kročak sukūrė investavimo platformą „Ellevest“ su robotais konsultantais, skirtą būtent moterims. skaityti »

„Swatch“ pradeda prekiauti laikrodžiais su mokėjimo funkcija

Laikrodžių gamintoja „Swatch“, bendradarbiaudama su „Visa Europe“ ir Šveicarijos banku „Corner Bank“, Šveicarijoje pradės prekiauti išmaniaisiais laikrodžiais „Bellamy“ su mokėjimo funkcija. skaityti »