Vokietijoje pristatytas naujasis 20 eurų banknotas

Publikuota: 2015 m. vasario 25 d. trečiadienis

Vasario 24 d. Frankfurte, Europos centriniame banke (ECB) vykusiame renginyje ECB pirmininkas Mario Draghi pristatė naująjį 20 eurų banknotą ir pranešė, kad apyvartoje šis banknotas pasirodys 2015 m. lapkričio 25 d. Jame panaudota naujoviška apsaugos priemonė – langelis su portretu hologramoje. Banknotą laikant prieš šviesą langelis tampa skaidrus ir jame išryškėja mitologijos personažo Europos portretas, matomas iš abiejų banknoto pusių. Naujajame 20 eurų banknote, kaip ir 5 bei 10 eurų banknotuose, taip pat yra smaragdo spalvos skaičius ir Europos portretas, matomas vandens ženkle.

„Langelis su portretu – tikra banknotų gamybos technologijos naujovė. Eurosistema savo darbu užtikrina, kad eurų banknotai ir toliau būtų apsaugoti nuo padirbinėjimo. Tai dar labiau sustiprins 338 milijonų euro zonos gyventojų pasitikėjimą turimais banknotais“, – renginyje sakė pirmininkas.

Naujasis 20 eurų banknotas – jau trečiasis iš serijos „Europa“. Naujosios serijos eurų banknotai palaipsniui pakeis 2002 m. išleistus pirmosios serijos eurų banknotus. Serijos „Europa“ 5 eurų banknotas apyvartoje pasirodė 2013 m. gegužės mėn., 10 eurų banknotas – 2014 m. rugsėjo mėn. Šiandien pristatomas naujasis 20 eurų banknotas, o vėliau palaipsniui pasirodys ir naujieji 50, 100, 200 ir 500 eurų banknotai.

20 eurų banknotai – vieni dažniausiai naudojamų eurų banknotų. Šio nominalo banknotus labai dažnai išduoda bankomatai, juos priima smulkių prekių ir bilietų automatai, jų autentiškumą specialiais aparatais dažnai tikrina mažmenininkai.

Norėdami padėti banknotų įrangos gamintojams ir kitoms susijusioms šalims pasirengti naujųjų 20 eurų banknotų išleidimui į apyvartą, ECB ir Eurosistemos nacionaliniai centriniai jiems teikė informaciją ir iš anksto parūpino eurų banknotų testavimo ir įrangos pritaikymo tikslais. Vykdoma ir Partnerystės programa, jungianti daugiau kaip 300 partnerių visoje Europoje, panaši į vykdytą 2013 m., skirtą naujajam 10 eurų banknotui. Šios programos tikslas – banknotų tvarkymo aparatų ir autentiškumo tikrinimo įrenginių gamintojams euro zonoje suteikti papildomos informacijos, reikalingos paruošti aparatus ir įrenginius priimti naujuosius banknotus, pasirodysiančius 2015 m. lapkričio 25 d.

●      Gaminant naująjį 20 eurų banknotą panaudota banknotų gamybos technologijos naujovė – langelis su portretu hologramoje.

●      Naujieji 20 eurų banknotai apyvartoje pasirodys 2015 m. lapkričio 25 d. Šiam įvykiui prieš devynis mėnesius pradėjo rengtis banknotų įrangos gamintojai, grynųjų pinigų tvarkytojai ir kitos susijusios šalys.

●      Šiuo metu eurų banknotus, kurių bendra nominalioji vertė siekia 1 000 milijardų eurų, naudoja 338 milijonai žmonių devyniolikoje šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »