Vokietijoje pristatytas naujasis 20 eurų banknotas

Publikuota: 2015 m. vasario 25 d. trečiadienis

Vasario 24 d. Frankfurte, Europos centriniame banke (ECB) vykusiame renginyje ECB pirmininkas Mario Draghi pristatė naująjį 20 eurų banknotą ir pranešė, kad apyvartoje šis banknotas pasirodys 2015 m. lapkričio 25 d. Jame panaudota naujoviška apsaugos priemonė – langelis su portretu hologramoje. Banknotą laikant prieš šviesą langelis tampa skaidrus ir jame išryškėja mitologijos personažo Europos portretas, matomas iš abiejų banknoto pusių. Naujajame 20 eurų banknote, kaip ir 5 bei 10 eurų banknotuose, taip pat yra smaragdo spalvos skaičius ir Europos portretas, matomas vandens ženkle.

„Langelis su portretu – tikra banknotų gamybos technologijos naujovė. Eurosistema savo darbu užtikrina, kad eurų banknotai ir toliau būtų apsaugoti nuo padirbinėjimo. Tai dar labiau sustiprins 338 milijonų euro zonos gyventojų pasitikėjimą turimais banknotais“, – renginyje sakė pirmininkas.

Naujasis 20 eurų banknotas – jau trečiasis iš serijos „Europa“. Naujosios serijos eurų banknotai palaipsniui pakeis 2002 m. išleistus pirmosios serijos eurų banknotus. Serijos „Europa“ 5 eurų banknotas apyvartoje pasirodė 2013 m. gegužės mėn., 10 eurų banknotas – 2014 m. rugsėjo mėn. Šiandien pristatomas naujasis 20 eurų banknotas, o vėliau palaipsniui pasirodys ir naujieji 50, 100, 200 ir 500 eurų banknotai.

20 eurų banknotai – vieni dažniausiai naudojamų eurų banknotų. Šio nominalo banknotus labai dažnai išduoda bankomatai, juos priima smulkių prekių ir bilietų automatai, jų autentiškumą specialiais aparatais dažnai tikrina mažmenininkai.

Norėdami padėti banknotų įrangos gamintojams ir kitoms susijusioms šalims pasirengti naujųjų 20 eurų banknotų išleidimui į apyvartą, ECB ir Eurosistemos nacionaliniai centriniai jiems teikė informaciją ir iš anksto parūpino eurų banknotų testavimo ir įrangos pritaikymo tikslais. Vykdoma ir Partnerystės programa, jungianti daugiau kaip 300 partnerių visoje Europoje, panaši į vykdytą 2013 m., skirtą naujajam 10 eurų banknotui. Šios programos tikslas – banknotų tvarkymo aparatų ir autentiškumo tikrinimo įrenginių gamintojams euro zonoje suteikti papildomos informacijos, reikalingos paruošti aparatus ir įrenginius priimti naujuosius banknotus, pasirodysiančius 2015 m. lapkričio 25 d.

●      Gaminant naująjį 20 eurų banknotą panaudota banknotų gamybos technologijos naujovė – langelis su portretu hologramoje.

●      Naujieji 20 eurų banknotai apyvartoje pasirodys 2015 m. lapkričio 25 d. Šiam įvykiui prieš devynis mėnesius pradėjo rengtis banknotų įrangos gamintojai, grynųjų pinigų tvarkytojai ir kitos susijusios šalys.

●      Šiuo metu eurų banknotus, kurių bendra nominalioji vertė siekia 1 000 milijardų eurų, naudoja 338 milijonai žmonių devyniolikoje šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »