Vytį ant lietuviškų eurų monetų palankiai vertina beveik 70 % gyventojų, ketvirtadalis nuomonės neturi

Publikuota: 2014 m. kovo 12 d. trečiadienis

69 % respondentų palankiai vertina tai, kad ant lietuviškų eurų monetų nacionalinės pusės bus kaldinamas nacionalinis simbolis Vytis. Nepalankiai vertinančiųjų buvo 7 %, ketvirtadalis neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Tokius rezultatus atskleidė Lietuvos banko užsakymu šių metų pradžioje UAB „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

Respondentų taip pat paprašyta nurodyti pateikto vertinimo priežastis. Daugiausia – 38 % tų, kurie Vytį ant lietuviškųjų eurų monetų vertino palankiai, teigė, kad Vytis jiems yra „lietuviškas, artimas ir savas“, 9 % apklaustųjų minėjo, kad nacionalinis simbolis atspindės mūsų šalį, lietuviškumą ir tautiškumą. Tai, kad Vytis yra mūsų valstybės herbas, o lietuviškas euras taip primins litą, įvardijo atitinkamai 8 % ir 7 % apklausos dalyvių.

Tarp neigiamo vertinimo priežasčių dažniausiai buvo minimos šios: „kam to reikia“, „eurai visoje Europos Sąjungoje turi būti vienodi“, „euras – ne Lietuvos valiuta, todėl ir lietuviškų simbolių nereikia“. Taip pat būta pavienių siūlymų ant monetų verčiau vaizduoti Vincą Kudirką ar Joną Basanavičių.

Kiekviena eurą įsivedusi valstybė turi teisę išleisti apyvartines eurų monetas, kurių viena pusė yra vienoda visoms šalims (bendroji pusė), kita – savita, skirtinga (nacionalinė pusė). Eurų banknotai visoje Europos Sąjungoje vienodi.

Ant Lietuvos išleistų apyvartinių eurų monetų bus trys vaizdai su Lietuvos valstybės herbo simboliu Vyčiu, juos sukūrė skulptorius Antanas Žukauskas. Pirmuosius 2015 m. laidos eurų su lietuviška puse technologinius pavyzdžius UAB Lietuvos monetų kalykla turėtų nukaldinti jau šį pavasarį.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Per bankomatus Latvijoje į sąskaitas pernai įnešta 2,59 mlrd. eurų

Praėjusiais metais Latvijoje per bankomatus į sąskaitas įnešta 2,59 mlrd. eurų. 2014 metais šis skaičius siekė 2,38 mlrd. eurų. skaityti »

Vis mažiau lietuvių turi sąskaitą banke

Lietuvos banko duomenimis, per pastaruosius trejus metus gyventojų, turinčių sąskaitas banke, skaičius sumažėjo tris kartus. skaityti »

Ukrainiečiai pinigus gamins iš lino

Gaminant ukrainietiškas grivinas, bus naudojamas linas. Pirmą tokio popieriaus partiją jau pagamino Maline esantis banknotų fabrikas. skaityti »

Indijoje važinėjantis bankomatas pats susiras klientus

Indijos valstybinis bankas pristatė mobilųjį bankomatą, kuris važinės po Madurajaus miestą tam tikru grafiku. skaityti »

Bankomatai neša bankams milijardinį pelną

Australijos centrinio banko duomenimis, dauguma gyventojų, prireikus grynųjų pinigų, neieško savo banko bankomato, o naudojasi bet kokiu artimiausiu bankomatu. skaityti »

Šveicarijos bankai pasiūlė sąskaitą atidaryti internete

Nuo kovo 18 dienos Šveicarijoje įsigaliojo nauja tvarka, leidžianti bankams identifikuoti klientus naudojantis vaizdo konferencijos funkcija. skaityti »

Honkonge atidaromas mobilusis bankas su dirbtinio intelekto sistema

Honkonge netrukus pradės veikti mobilusis bankas „Neat“, kuriame bus naudojamos dirbtinio intelekto ir biometrinės apsaugos technologijos. skaityti »

SWIFT rekomenduoja bankams patikrinti savo saugumo sistemas

Sistemos SWIFT atstovai ketina išsiųsti bankams rekomendacijas patikrinti savo saugumo sistemas ir prireikus jas sustiprinti. skaityti »

DNB triumfavo rinkodaros kampanijų efektyvumo konkurse „Password 2016“

Iš efektyviausios rinkodaros kampanijos konkurso „Password 2016“ DNB bankas šiemet grįžo net su dviem apdovanojimais. skaityti »

Tarptautiniame banknotų konkurse – tengės triumfas

Neseniai pasibaigusiame regioniniame banknotų konkurse triumfavo 20 tūkst. nominalo tengės banknotas. Jis į apyvartą išleistas 2015 metų gruodžio 1 dieną. skaityti »