3D spausdinimas artėja prie namų vartotojų

Publikuota: 2012 m. sausio 24 d. antradienis

Trimačio spausdinimo įmonė „Cubify“ parodoje CES pademonstravo paprastiems vartotojas skirtą spausdinimo aparatą, teigdama, kad ji sujungė spalvinimo knygelės paprastumą, žaidimus, įvairiausių daiktų erdvinių failų biblioteką internete bei programėles, skirtas kurti bei redaguoti įvairius objektus, ir taip gerokai priartino šią technologiją prie namų vartotojų.

Portalas Cubify.com (kol kas dar beta, tai yra testuojamas) – tai tarsi trimatės kūrybos mėgėjų socialinis tinklalapis, kuriame galima pasidalinti patirtimi, įkelti savo sukurto objekto failą arba pasirinkti ir atsisiųsti ten jau esantį, pavyzdžiui, puodelį, sausainių pjaustyklę ar diržo sagtį, o po to, atsisiuntus programėlę, jį paredaguoti pagal savo poreikius ir atsispausdinti „Cubify“ spausdintuvu, kurį įmonė jau pradėjo pardavinėti. Jo kaina – 1299 JAV doleriai, kartu su dešimties spalvų specialaus spausdinimo plastiko komplektu. Galima daikto failą nusiųsti ir „Cubify“ spausdinimo tarnybai ir atsiimti jau pagamintą.

Be abejo, kol kas tai pirmieji mėginimai sukurti masinę trimačio spausdinimo rinką, tačiau jau nėra abejonių, kad tai taps perspektyvia verslo sritimi.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Jau veikia 3D objektų spausdinimas Vilniaus universiteto bibliotekoje

Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre pradėta teikti 3D spausdinimo ir skenavimo paslauga. Pasaulyje vis dar egzotišku laikomu 3D spausdinimu netrukus suskubo pasinaudoti pirmieji technologinius mokslus kremtantys studentai. skaityti »

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »