43 proc. Europos namų ūkių neprijungti prie interneto

Publikuota: 2010 m. spalio 28 d. ketvirtadienis

Laidas
Kaip teigia analitikai, per paskutiniuosius dvejus metus interneto plėtros rodikliai gerokai išaugo visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. Priklausomai nuo valstybės, minėtu periodu jie padidėjo nuo 3 iki 18 proc. Tai 2009 metų lapkritį ir gruodį „Eurobarometer“ atlikto tyrimo duomenys, kurie buvo lyginami su 2007 metų duomenimis. Tuomet internetu naudojosi 49 proc. namų ūkių Europoje.

Interneto plėtra skirtingose ES šalyse priklauso nuo asmeninių kompiuterių turėtojų skaičiaus. Aukščiausi rodikliai užfiksuoti Nyderlanduose (internetu naudojasi 89 proc. namų ūkių), Danijoje ir Švedijoje (85 proc.), o mažiausi – Bulgarijoje (25 proc.) ir Rumunijoje (31 proc.).

Kalbant apie asmeninius kompiuterius, tai juos turi 64 proc. Europos namų ūkių. Vidutiniškai šis rodiklis ES per dvejus metus išaugo 7 proc. Kompiuterių paplitimas ES valstybėse panašus kaip ir interneto – pirmauja Nyderlandai (92 proc.), Danija (87 proc.) ir Švedija (87 proc.), o paskutines vietas užima Bulgarija (37 proc.) ir Rumunija (42 proc.).

Ekspertai pastebi, jog sparčiai plinta ir plačiajuostis internetas – šiuo metu jį turi 48 proc. namų ūkių. Labiausiai plačiajuostis internetas paplitęs Airijoje – per dvejus metus čia jo populiarumas išaugo 34 proc. Vidutiniškai Europoje plačiajuosčio interneto ir paslaugos „Triple Play“ naudotojų skaičius 2007 metais išaugo 9 proc.

Didžioji dalis ES gyventojų naudojasi ADSL prisijungimu (62 proc.). Kabeliniais tinklais naudojasi 15 proc. prie interneto prijungtų namų ūkių. Beje, tokiose šalyse, kaip Bulgarija, Latvija, Lietuva, Vengrija, Lenkija, Portugalija, Rumunija ir Slovakija, prijungimas prie interneto kabeliais kur kas populiaresnis nei ADSL.

Dauguma tų, kurie iki šiol dar neperėjo prie plačiajuosčio interneto, teigė, jog yra patenkinti ryšio sparta, o kita dalis sakė apie tai nesusimąsčiusi.

Prieigos prie interneto vis dar neturi 43 proc. ES namų ūkių. Didžioji dalis (58 proc.) neprisijungė prie interneto, nes niekas juo nesinaudoja. Dar 19 proc. kaip priežastį, kodėl neturi interneto, įvardijo aukštas kainas. Trečdalis apklaustųjų teigia, jog jų netenkina interneto greitis ir kokybė, o 24 proc. kaip priežastį įvardijo apskritai netinkamą operatoriaus darbą. Dažniausiai minimos problemos – tai staigus greičio sumažėjimas arba trūkinėjantis ryšys.

Tyrimas taip pat atskleidė, jog kas penktas naudotojas susidūrė su problema, kai tiekėjas blokavo prieigą prie vieno ar kito šaltinio. Be to, nustatyta, kad socialiniai tinklai „Twitter“ ir „Facebook“ labai populiarūs tarp Europos gyventojų – apie 35 proc. apklaustųjų naudojasi mažiausiai bent vienu tokiu puslapiu.
Prieigą prie fiksuotojo telefono ryšio turi 98 proc. Europos namų ūkių, o mobiliojo ryšio – 87 proc.

Šaltinis: iksmedia/RUS Media
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »