43 proc. Europos namų ūkių neprijungti prie interneto

Publikuota: 2010 m. spalio 28 d. ketvirtadienis

Laidas
Kaip teigia analitikai, per paskutiniuosius dvejus metus interneto plėtros rodikliai gerokai išaugo visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. Priklausomai nuo valstybės, minėtu periodu jie padidėjo nuo 3 iki 18 proc. Tai 2009 metų lapkritį ir gruodį „Eurobarometer“ atlikto tyrimo duomenys, kurie buvo lyginami su 2007 metų duomenimis. Tuomet internetu naudojosi 49 proc. namų ūkių Europoje.

Interneto plėtra skirtingose ES šalyse priklauso nuo asmeninių kompiuterių turėtojų skaičiaus. Aukščiausi rodikliai užfiksuoti Nyderlanduose (internetu naudojasi 89 proc. namų ūkių), Danijoje ir Švedijoje (85 proc.), o mažiausi – Bulgarijoje (25 proc.) ir Rumunijoje (31 proc.).

Kalbant apie asmeninius kompiuterius, tai juos turi 64 proc. Europos namų ūkių. Vidutiniškai šis rodiklis ES per dvejus metus išaugo 7 proc. Kompiuterių paplitimas ES valstybėse panašus kaip ir interneto – pirmauja Nyderlandai (92 proc.), Danija (87 proc.) ir Švedija (87 proc.), o paskutines vietas užima Bulgarija (37 proc.) ir Rumunija (42 proc.).

Ekspertai pastebi, jog sparčiai plinta ir plačiajuostis internetas – šiuo metu jį turi 48 proc. namų ūkių. Labiausiai plačiajuostis internetas paplitęs Airijoje – per dvejus metus čia jo populiarumas išaugo 34 proc. Vidutiniškai Europoje plačiajuosčio interneto ir paslaugos „Triple Play“ naudotojų skaičius 2007 metais išaugo 9 proc.

Didžioji dalis ES gyventojų naudojasi ADSL prisijungimu (62 proc.). Kabeliniais tinklais naudojasi 15 proc. prie interneto prijungtų namų ūkių. Beje, tokiose šalyse, kaip Bulgarija, Latvija, Lietuva, Vengrija, Lenkija, Portugalija, Rumunija ir Slovakija, prijungimas prie interneto kabeliais kur kas populiaresnis nei ADSL.

Dauguma tų, kurie iki šiol dar neperėjo prie plačiajuosčio interneto, teigė, jog yra patenkinti ryšio sparta, o kita dalis sakė apie tai nesusimąsčiusi.

Prieigos prie interneto vis dar neturi 43 proc. ES namų ūkių. Didžioji dalis (58 proc.) neprisijungė prie interneto, nes niekas juo nesinaudoja. Dar 19 proc. kaip priežastį, kodėl neturi interneto, įvardijo aukštas kainas. Trečdalis apklaustųjų teigia, jog jų netenkina interneto greitis ir kokybė, o 24 proc. kaip priežastį įvardijo apskritai netinkamą operatoriaus darbą. Dažniausiai minimos problemos – tai staigus greičio sumažėjimas arba trūkinėjantis ryšys.

Tyrimas taip pat atskleidė, jog kas penktas naudotojas susidūrė su problema, kai tiekėjas blokavo prieigą prie vieno ar kito šaltinio. Be to, nustatyta, kad socialiniai tinklai „Twitter“ ir „Facebook“ labai populiarūs tarp Europos gyventojų – apie 35 proc. apklaustųjų naudojasi mažiausiai bent vienu tokiu puslapiu.
Prieigą prie fiksuotojo telefono ryšio turi 98 proc. Europos namų ūkių, o mobiliojo ryšio – 87 proc.

Šaltinis: iksmedia/RUS Media
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »