43 proc. Europos namų ūkių neprijungti prie interneto

Publikuota: 2010 m. spalio 28 d. ketvirtadienis

Laidas
Kaip teigia analitikai, per paskutiniuosius dvejus metus interneto plėtros rodikliai gerokai išaugo visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. Priklausomai nuo valstybės, minėtu periodu jie padidėjo nuo 3 iki 18 proc. Tai 2009 metų lapkritį ir gruodį „Eurobarometer“ atlikto tyrimo duomenys, kurie buvo lyginami su 2007 metų duomenimis. Tuomet internetu naudojosi 49 proc. namų ūkių Europoje.

Interneto plėtra skirtingose ES šalyse priklauso nuo asmeninių kompiuterių turėtojų skaičiaus. Aukščiausi rodikliai užfiksuoti Nyderlanduose (internetu naudojasi 89 proc. namų ūkių), Danijoje ir Švedijoje (85 proc.), o mažiausi – Bulgarijoje (25 proc.) ir Rumunijoje (31 proc.).

Kalbant apie asmeninius kompiuterius, tai juos turi 64 proc. Europos namų ūkių. Vidutiniškai šis rodiklis ES per dvejus metus išaugo 7 proc. Kompiuterių paplitimas ES valstybėse panašus kaip ir interneto – pirmauja Nyderlandai (92 proc.), Danija (87 proc.) ir Švedija (87 proc.), o paskutines vietas užima Bulgarija (37 proc.) ir Rumunija (42 proc.).

Ekspertai pastebi, jog sparčiai plinta ir plačiajuostis internetas – šiuo metu jį turi 48 proc. namų ūkių. Labiausiai plačiajuostis internetas paplitęs Airijoje – per dvejus metus čia jo populiarumas išaugo 34 proc. Vidutiniškai Europoje plačiajuosčio interneto ir paslaugos „Triple Play“ naudotojų skaičius 2007 metais išaugo 9 proc.

Didžioji dalis ES gyventojų naudojasi ADSL prisijungimu (62 proc.). Kabeliniais tinklais naudojasi 15 proc. prie interneto prijungtų namų ūkių. Beje, tokiose šalyse, kaip Bulgarija, Latvija, Lietuva, Vengrija, Lenkija, Portugalija, Rumunija ir Slovakija, prijungimas prie interneto kabeliais kur kas populiaresnis nei ADSL.

Dauguma tų, kurie iki šiol dar neperėjo prie plačiajuosčio interneto, teigė, jog yra patenkinti ryšio sparta, o kita dalis sakė apie tai nesusimąsčiusi.

Prieigos prie interneto vis dar neturi 43 proc. ES namų ūkių. Didžioji dalis (58 proc.) neprisijungė prie interneto, nes niekas juo nesinaudoja. Dar 19 proc. kaip priežastį, kodėl neturi interneto, įvardijo aukštas kainas. Trečdalis apklaustųjų teigia, jog jų netenkina interneto greitis ir kokybė, o 24 proc. kaip priežastį įvardijo apskritai netinkamą operatoriaus darbą. Dažniausiai minimos problemos – tai staigus greičio sumažėjimas arba trūkinėjantis ryšys.

Tyrimas taip pat atskleidė, jog kas penktas naudotojas susidūrė su problema, kai tiekėjas blokavo prieigą prie vieno ar kito šaltinio. Be to, nustatyta, kad socialiniai tinklai „Twitter“ ir „Facebook“ labai populiarūs tarp Europos gyventojų – apie 35 proc. apklaustųjų naudojasi mažiausiai bent vienu tokiu puslapiu.
Prieigą prie fiksuotojo telefono ryšio turi 98 proc. Europos namų ūkių, o mobiliojo ryšio – 87 proc.

Šaltinis: iksmedia/RUS Media
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »