ASUS inovacijos: pristatyti „ateities“ monitoriai

Publikuota: 2014 m. birželio 16 d. pirmadienis

Pasaulinėje skaitmeninės technikos parodoje „Computex 2014“ buvo gausu įdomių technikos naujovių, o ypač gausiai jomis buvo nusėtas ASUS kompanijos stendas. Šalia naujausių planšetų, išmaniųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių vietą surado ir išskirtiniai kompanijos monitoriai.

Kuomet pasaulyje labai sparčiai įprastinius kompiuterius iš rinkos stumia planšetai, įprastiniai monitoriai taip pat sunkiai atlaiko konkurenciją. Ta pati „ASUS“ kompanija gamina įvairiausių tipų monitorius. Visgi rinkoje išlieka tik geriausi sprendimai arba unikalios inovacijos, turinčios menką konkurenciją.

Pirmasis iš parodoje „Computex 2014“ parodytų monitorių buvo įspūdingo dydžio – 32“ įstrižainės išgaubto ekrano monitorius „ASUS Curved Monitor“. Jo aprašymas skelbia, jog tai yra pats didžiausias pasaulyje monitorius, turintis išgaubtą ekraną.

Išgaubto ekrano monitorius sukuria kino salės efektą ir, pasak gamintojo, gerokai palengvina darbą su tekstine medžiaga. Dideliame ekrane telpa bent keli aktualių dokumentų lapai, o išgaubimas sumažina galvos sukiojimo kampą.

Kalbant apie konkrečius „ASUS Curved Monitor“ techninius parametrus, parodoje jie nebuvo iki galo detalizuoti, tačiau kai kas jau paaiškėjo. Taigi, „ASUS Curved Monitor“ pasižymės 2560x1440 px raiška (kraštinių santykis 16:9) ir turės įprastinį šviesos diodų pašvietimą. Maksimalus monitoriaus ryškis sieks 250 cd/m2. Iš sąsajų paminėta „DisplayPort“. Kada monitorius „ASUS Curved Monitor“ pasirodys rinkoje ir kiek kainuos, kol kas nėra aišku.

Šalia „ASUS Curved Monitor“ buvo pademonstruotas ir kitas unikalus ASUS sprendimas – 14“ įstrižainės USB sąsają turintis sensorinis monitorius. Monitoriai su USB sąsaja nėra unikalus sprendimas – jau ir pati ASUS kompanija pernai metais pristatė tokį sprendimą.

Naujasis sensorini ASUS monitorius dar tebėra prototipinis sprendimas, tad apie galutines technines charakteristikas kalbėti yra ankstoka. Dabartinis prototipas yra pilnai veikiantis, turintis lietimui jautrų ekraną, galintį atpažinti iki 10 skirtingų prisilietimų vienu metu bei pasižymintį 1366x768 px raiška. Nors raiška tokio dydžio ekranui ir nėra labai didelė, tačiau jį išbandę žurnalistai priekaištų neturėjo.

Prognozuojama, jog toks sensorinis monitorius su USB sąsaja pravers pirmiausiai mažesnių planšetų savininkams, kurie galės valdyti savo įrenginį naudodamiesi kur kas didesnės įstrižainės ekranu. Tai buvo padaryta ir demonstracijos metu – monitorius prijungtas prie „ASUS VivoTab“ planšeto.

Kol kas anksti kalbėti apie oficialios prekybos pradžią bei kainą – pirmiausia šio monitoriaus laukia dar ilgas kelias nuo prototipinio sprendimo iki serijinei gamybai paruošto produkto.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »