ASUS inovacijos: pristatyti „ateities“ monitoriai

Publikuota: 2014 m. birželio 16 d. pirmadienis

Pasaulinėje skaitmeninės technikos parodoje „Computex 2014“ buvo gausu įdomių technikos naujovių, o ypač gausiai jomis buvo nusėtas ASUS kompanijos stendas. Šalia naujausių planšetų, išmaniųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių vietą surado ir išskirtiniai kompanijos monitoriai.

Kuomet pasaulyje labai sparčiai įprastinius kompiuterius iš rinkos stumia planšetai, įprastiniai monitoriai taip pat sunkiai atlaiko konkurenciją. Ta pati „ASUS“ kompanija gamina įvairiausių tipų monitorius. Visgi rinkoje išlieka tik geriausi sprendimai arba unikalios inovacijos, turinčios menką konkurenciją.

Pirmasis iš parodoje „Computex 2014“ parodytų monitorių buvo įspūdingo dydžio – 32“ įstrižainės išgaubto ekrano monitorius „ASUS Curved Monitor“. Jo aprašymas skelbia, jog tai yra pats didžiausias pasaulyje monitorius, turintis išgaubtą ekraną.

Išgaubto ekrano monitorius sukuria kino salės efektą ir, pasak gamintojo, gerokai palengvina darbą su tekstine medžiaga. Dideliame ekrane telpa bent keli aktualių dokumentų lapai, o išgaubimas sumažina galvos sukiojimo kampą.

Kalbant apie konkrečius „ASUS Curved Monitor“ techninius parametrus, parodoje jie nebuvo iki galo detalizuoti, tačiau kai kas jau paaiškėjo. Taigi, „ASUS Curved Monitor“ pasižymės 2560x1440 px raiška (kraštinių santykis 16:9) ir turės įprastinį šviesos diodų pašvietimą. Maksimalus monitoriaus ryškis sieks 250 cd/m2. Iš sąsajų paminėta „DisplayPort“. Kada monitorius „ASUS Curved Monitor“ pasirodys rinkoje ir kiek kainuos, kol kas nėra aišku.

Šalia „ASUS Curved Monitor“ buvo pademonstruotas ir kitas unikalus ASUS sprendimas – 14“ įstrižainės USB sąsają turintis sensorinis monitorius. Monitoriai su USB sąsaja nėra unikalus sprendimas – jau ir pati ASUS kompanija pernai metais pristatė tokį sprendimą.

Naujasis sensorini ASUS monitorius dar tebėra prototipinis sprendimas, tad apie galutines technines charakteristikas kalbėti yra ankstoka. Dabartinis prototipas yra pilnai veikiantis, turintis lietimui jautrų ekraną, galintį atpažinti iki 10 skirtingų prisilietimų vienu metu bei pasižymintį 1366x768 px raiška. Nors raiška tokio dydžio ekranui ir nėra labai didelė, tačiau jį išbandę žurnalistai priekaištų neturėjo.

Prognozuojama, jog toks sensorinis monitorius su USB sąsaja pravers pirmiausiai mažesnių planšetų savininkams, kurie galės valdyti savo įrenginį naudodamiesi kur kas didesnės įstrižainės ekranu. Tai buvo padaryta ir demonstracijos metu – monitorius prijungtas prie „ASUS VivoTab“ planšeto.

Kol kas anksti kalbėti apie oficialios prekybos pradžią bei kainą – pirmiausia šio monitoriaus laukia dar ilgas kelias nuo prototipinio sprendimo iki serijinei gamybai paruošto produkto.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ svarsto parduoti „Nokia“

Pranešama, kad Taivano bendrovė „Foxconn“ derasi su „Microsoft“ dėl prekės ženklo „Nokia“ įsigijimo. skaityti »

Nauji LG „Stylus 2“ ir „X screen“ telefonai atkeliauja į Lietuvą

Kompanija „LG Electronics“ (LG) paskelbė, kad Lietuvoje pradedama prekiauti naujais mobiliaisiais telefonais „LG Stylus 2“ ir „X screen“. skaityti »

Išmanusis laikrodis – vaikų priežiūrai

Kinai sukūrė išmanųjį laikrodį vaikams „Hipo A1“ su GSM ryšiu, GPS navigatoriumi ir SOS mygtuku. skaityti »

Technologijos bendravimui: 10 įdomiausių faktų

Gegužės 17-oji – Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Šia proga kviečiame sužinoti dešimt įdomiausių faktų apie išradėjus bei išradimus, nulėmusius tai, kaip mes bendraujame ir keičiamės informacija šiandien. skaityti »

Ką daryti, jei nešiojamasis kompiuteris kaista?

Sulėtėjusi sistema, krentantis žaidimų našumas, nesklandus kompiuterio darbas, garsiai veikiantis ventiliatorius, padidėjusi korpuso temperatūra – tipiniai kompiuterio įkaitimo ženklai. Ką galima padaryti ir kaip pašalinti įkaitimo problemą? skaityti »

Prie virtualios realybės kūrimo prisideda ir lietuviai

Dar prieš keletą metų virtuali realybė atrodė tolima nuo kasdienio gyvenimo, tačiau situacija sparčiai keičiasi. Tiek technologijų kompanijos, tiek mokslininkai, kurių gretas papildė ir mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto, atranda naujų virtualaus pasaulio galimybių. Kokių? skaityti »

Sukurtas lankstus išmanusis telefonas su holografiniu ekranu

Kingstono Karališkojo universiteto laboratorijos „Human Media Lab“ mokslininkai sukūrė lankstų išmanųjį telefoną „HoloFlex“ su ekranu, kuris geba atvaizduoti trimatį vaizdą. skaityti »

„Microsoft“ primena apie galimybę nemokamai įsidiegti „Windows 10“

Artėjant pirmosioms operacinės sistemos „Windows 10“ metinėms „Microsoft“ atstovai primena, kad naudotojai, norintys išbandyti visus „Windows 10“ privalumus, gali nemokamai ją įsidiegti iki liepos 29 d. skaityti »

Galingas ir kompaktiškas: „iPhone SE“ apžvalga

Į „iPhone SE“ būtų neteisinga žiūrėti kaip į mums jau įprastus „iPhone“ įrenginių atnaujinimo ciklus. skaityti »

Prasideda m. turinio sprendimų konkursas „Naujasis knygnešys 2016”

Mobiliojo turinio sprendimų kūrėjai kviečiami teikti savo darbus m. turinio sprendimų konkursui „Naujasis knygnešys 2016“. skaityti »