ASUS inovacijos: pristatyti „ateities“ monitoriai

Publikuota: 2014 m. birželio 16 d. pirmadienis

Pasaulinėje skaitmeninės technikos parodoje „Computex 2014“ buvo gausu įdomių technikos naujovių, o ypač gausiai jomis buvo nusėtas ASUS kompanijos stendas. Šalia naujausių planšetų, išmaniųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių vietą surado ir išskirtiniai kompanijos monitoriai.

Kuomet pasaulyje labai sparčiai įprastinius kompiuterius iš rinkos stumia planšetai, įprastiniai monitoriai taip pat sunkiai atlaiko konkurenciją. Ta pati „ASUS“ kompanija gamina įvairiausių tipų monitorius. Visgi rinkoje išlieka tik geriausi sprendimai arba unikalios inovacijos, turinčios menką konkurenciją.

Pirmasis iš parodoje „Computex 2014“ parodytų monitorių buvo įspūdingo dydžio – 32“ įstrižainės išgaubto ekrano monitorius „ASUS Curved Monitor“. Jo aprašymas skelbia, jog tai yra pats didžiausias pasaulyje monitorius, turintis išgaubtą ekraną.

Išgaubto ekrano monitorius sukuria kino salės efektą ir, pasak gamintojo, gerokai palengvina darbą su tekstine medžiaga. Dideliame ekrane telpa bent keli aktualių dokumentų lapai, o išgaubimas sumažina galvos sukiojimo kampą.

Kalbant apie konkrečius „ASUS Curved Monitor“ techninius parametrus, parodoje jie nebuvo iki galo detalizuoti, tačiau kai kas jau paaiškėjo. Taigi, „ASUS Curved Monitor“ pasižymės 2560x1440 px raiška (kraštinių santykis 16:9) ir turės įprastinį šviesos diodų pašvietimą. Maksimalus monitoriaus ryškis sieks 250 cd/m2. Iš sąsajų paminėta „DisplayPort“. Kada monitorius „ASUS Curved Monitor“ pasirodys rinkoje ir kiek kainuos, kol kas nėra aišku.

Šalia „ASUS Curved Monitor“ buvo pademonstruotas ir kitas unikalus ASUS sprendimas – 14“ įstrižainės USB sąsają turintis sensorinis monitorius. Monitoriai su USB sąsaja nėra unikalus sprendimas – jau ir pati ASUS kompanija pernai metais pristatė tokį sprendimą.

Naujasis sensorini ASUS monitorius dar tebėra prototipinis sprendimas, tad apie galutines technines charakteristikas kalbėti yra ankstoka. Dabartinis prototipas yra pilnai veikiantis, turintis lietimui jautrų ekraną, galintį atpažinti iki 10 skirtingų prisilietimų vienu metu bei pasižymintį 1366x768 px raiška. Nors raiška tokio dydžio ekranui ir nėra labai didelė, tačiau jį išbandę žurnalistai priekaištų neturėjo.

Prognozuojama, jog toks sensorinis monitorius su USB sąsaja pravers pirmiausiai mažesnių planšetų savininkams, kurie galės valdyti savo įrenginį naudodamiesi kur kas didesnės įstrižainės ekranu. Tai buvo padaryta ir demonstracijos metu – monitorius prijungtas prie „ASUS VivoTab“ planšeto.

Kol kas anksti kalbėti apie oficialios prekybos pradžią bei kainą – pirmiausia šio monitoriaus laukia dar ilgas kelias nuo prototipinio sprendimo iki serijinei gamybai paruošto produkto.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »