ASUS inovacijos: pristatyti „ateities“ monitoriai

Publikuota: 2014 m. birželio 16 d. pirmadienis

Pasaulinėje skaitmeninės technikos parodoje „Computex 2014“ buvo gausu įdomių technikos naujovių, o ypač gausiai jomis buvo nusėtas ASUS kompanijos stendas. Šalia naujausių planšetų, išmaniųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių vietą surado ir išskirtiniai kompanijos monitoriai.

Kuomet pasaulyje labai sparčiai įprastinius kompiuterius iš rinkos stumia planšetai, įprastiniai monitoriai taip pat sunkiai atlaiko konkurenciją. Ta pati „ASUS“ kompanija gamina įvairiausių tipų monitorius. Visgi rinkoje išlieka tik geriausi sprendimai arba unikalios inovacijos, turinčios menką konkurenciją.

Pirmasis iš parodoje „Computex 2014“ parodytų monitorių buvo įspūdingo dydžio – 32“ įstrižainės išgaubto ekrano monitorius „ASUS Curved Monitor“. Jo aprašymas skelbia, jog tai yra pats didžiausias pasaulyje monitorius, turintis išgaubtą ekraną.

Išgaubto ekrano monitorius sukuria kino salės efektą ir, pasak gamintojo, gerokai palengvina darbą su tekstine medžiaga. Dideliame ekrane telpa bent keli aktualių dokumentų lapai, o išgaubimas sumažina galvos sukiojimo kampą.

Kalbant apie konkrečius „ASUS Curved Monitor“ techninius parametrus, parodoje jie nebuvo iki galo detalizuoti, tačiau kai kas jau paaiškėjo. Taigi, „ASUS Curved Monitor“ pasižymės 2560x1440 px raiška (kraštinių santykis 16:9) ir turės įprastinį šviesos diodų pašvietimą. Maksimalus monitoriaus ryškis sieks 250 cd/m2. Iš sąsajų paminėta „DisplayPort“. Kada monitorius „ASUS Curved Monitor“ pasirodys rinkoje ir kiek kainuos, kol kas nėra aišku.

Šalia „ASUS Curved Monitor“ buvo pademonstruotas ir kitas unikalus ASUS sprendimas – 14“ įstrižainės USB sąsają turintis sensorinis monitorius. Monitoriai su USB sąsaja nėra unikalus sprendimas – jau ir pati ASUS kompanija pernai metais pristatė tokį sprendimą.

Naujasis sensorini ASUS monitorius dar tebėra prototipinis sprendimas, tad apie galutines technines charakteristikas kalbėti yra ankstoka. Dabartinis prototipas yra pilnai veikiantis, turintis lietimui jautrų ekraną, galintį atpažinti iki 10 skirtingų prisilietimų vienu metu bei pasižymintį 1366x768 px raiška. Nors raiška tokio dydžio ekranui ir nėra labai didelė, tačiau jį išbandę žurnalistai priekaištų neturėjo.

Prognozuojama, jog toks sensorinis monitorius su USB sąsaja pravers pirmiausiai mažesnių planšetų savininkams, kurie galės valdyti savo įrenginį naudodamiesi kur kas didesnės įstrižainės ekranu. Tai buvo padaryta ir demonstracijos metu – monitorius prijungtas prie „ASUS VivoTab“ planšeto.

Kol kas anksti kalbėti apie oficialios prekybos pradžią bei kainą – pirmiausia šio monitoriaus laukia dar ilgas kelias nuo prototipinio sprendimo iki serijinei gamybai paruošto produkto.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ įsigijo „LiveLoop“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „LiveLoop“ ir jos technologiją, padedančią internete patogiai skelbti „PowerPoint“ pristatymus. skaityti »

„Cisco“ ir „Microsoft“ pavers perėjimą „į debesį“ paprastesniu

Šiuolaikiniai debesų sprendimai reikalauja ryšio tarp techninių ir programinių priemonių, saugyklų, tinklo resursų. Pristatydami rinkoje naują paslaugą, operatoriai susiduria su būtinybe valdyti sudėtingą ir brangiai kainuojančią infrastruktūros bei papildomų elementų integraciją. skaityti »

Išmanusis telefonas „LG Spirit“ – jau Lietuvoje

„LG Electronics“ (LG) Lietuvoje pristato telefoną „LG Spirit“ (modelis H440N). Telefonas turi LG flagmanams būdingas vartotojo sąsajos savybes, dizainą, programinės įrangos elementus ir funkcijas, tačiau išsiskiria vidutine, daugeliui prieinama kaina. skaityti »

„Microsoft“ stiprina bendradarbiavimo ryšius

Bendrovė „Microsoft“ neseniai paskelbė, kad operacinės sistemos „Windows“ programos „OneNote“, „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir pranešimų paslauga „Skype“ bus įdiegtos į naujausius JAV technologijų bendrovės „Dell“ mobiliuosius įrenginius su „Android“ operacine sistema. skaityti »

„Dell“ tyrė technologijų įtaką darbui

Kompanija „Dell“, drauge su įmone „Intel“ atlikusi „Global Evolving Workforce“ tyrimą, paskelbė išvadas, susijusias su technologijų naudojimu darbo vietoje. Iš esmės tyrimas atsako į klausimą, kokį vaidmenį atlieka technologijos vykstant darbo vietų evoliucijai. skaityti »

HP pristato naują „daiktų interneto“ platformą

Kompanija „Hewlett-Packard“ (HP) pristato naują „daiktų interneto (angl. Internet of Things) platformą, kuri turėtų padėti ryšio ir komunalinių tarnybų operatoriams valdyti sudėtingas daviklių sistemas bei įrenginių „bendravimo“ programas. skaityti »

„Microsoft“ siūlo naują vaizdo konferencijų programą

Bendrovė „Microsoft“ neseniai paskelbė išleidusi naujos kartos vaizdo konferencijų ir momentinių pranešimų programinę įrangą – „Skype for Business“ (liet. „Skype“ verslui), skirtą „Office 365“ naudotojams. skaityti »

HTC vadove paskirta Cher Wang

HTC korporacijos vadovybė paskyrė naują kompanijos vadovę. Ja tapo Valdybos pirmininkė ir viena HTC įkūrėjų Cher Wang. skaityti »

Debesų sprendimų rinka 2014 metais augo

Tyrimų bendrovės „Synergy Research Group“ duomenimis, debesų technologijos infrastruktūrų plėtros srityje lyderiauja „Cisco“ ir „Hewlett-Packard“ (HP). skaityti »

„Microsoft“ atsisakys prekės ženklo „Internet Explorer“

Programinės įrangos gamintojos „Microsoft“ rinkodaros vadovas Chrisas Capossela renginyje „Microsoft Convergence“ oficialiai patvirtino, kad bendrovė atsisakys prekės ženklo „Internet Explorer“. skaityti »