Aktyvūs interneto naudotojai labiau rūpinasi savo finansine apsauga

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 18 d. ketvirtadienis

Besinaudojantys internetu Lietuvos gyventojai labiau rūpinasi ir savo finansine apsauga nelaimės atveju bei dažniau renkasi draudimo paslaugas. Tik trečdalis internautų teigia, kad nėra pasirašę nė vienos draudimo sutarties. O beveik du trečdaliai, t. y. 64 proc., internetu nesinaudojančių asmenų šalyje nėra apsidraudę jokioje draudimo bendrovėje. Tai paaiškėjo, rinkos tyrimų kompanijai TNS LT atlikus jungtinį vartojimo ir pirkimo įpročių TNS Atlas™ bei Kompiuterių ir interneto naudotojų tyrimą.

Internautai mūsų šalyje dažniausiai draudžia automobilius – tokią finansinę apsaugą yra pasirinkę 41 proc. visų interneto vartotojų, taip pat jie yra pasirašę gyvybės draudimo – 26 proc., sveikatos – 12 proc., draudimo nuo nelaimingų atsitikimų – 12 proc. – sutartis. Mažiausiai populiarūs tarp interneto vartotojų yra kredito ir turto draudimai.

TNS LT atlikto tyrimo duomenimis, naudojimosi draudimo paslaugomis ypatybės susijusios su tuo, kiek laiko asmuo praleidžia internete ir ką jame veikia. Interneto auditorijos segmentai išskiriami pagal aktyvumą ir veiklos internete pobūdį. Pagal šią metodiką interneto auditoriją galima skirti į 4 aktyvių interneto naudotojų segmentus – Tinklažmogius, Socialiuosius, Tikslinguosius ir Pradedančiuosius bei 2 nuosaikių internautų segmentus – Inertiškuosius ir Konservatyviuosius.

Daugiausiai draudimo paslaugomis naudojasi aktyviųjų internautų segmentas, o daugiausiai iš jų Tinklažmogiai ir Tikslingieji. Iš nuosaikiųjų daugiau draudžiasi Inertiškieji. Beveik nesinaudoja draudimo paslaugomis Pradedantieji internautai.

Iš naudotojų, kurie dažniausiai elektroninėje erdvėje leidžia laisvalaikį, bendrauja, tvarko kasdienius reikalus bei prisideda prie interneto turinio kūrimo, dauguma, t. y. 48 proc., draudžia automobilius, o 38 proc. – gyvybę. Tai aktyviausi interneto vartotojai, priskiriami tinklažmogių grupei ir sudarantys 9 proc. visų Lietuvos internautų. Tarp jų mažiausiai populiarus yra sveikatos draudimas – jį yra pasirinkę tik 18 proc. minėtus interneto vartojimo įpročius turinčių asmenų. Tai dažniausiai vadovai, studentai, namų šeimininkės, kurių dauguma gyvena didžiuosiuose miestuose.

Tikslingųjų grupei priskiriami dažniausiai 30–49 metų amžiaus vartotojai, kuriems internetas yra funkcionali priemonė, palengvinanti kasdienių reikalų tvarkymą bei sutaupanti laiko, pavyzdžiui, atliekant finansines operacijas. 65 proc. tokių internautų yra apdraudę automobilį, 42 proc. – gyvybę, o beveik trečdalis arba 31 proc. iš jų yra pasirinkę pensinį draudimą. Mažiausiai, t. y. 14 proc., tokių interneto naudotojų draudžiausi turto draudimu. Tikslingieji sudaro 7 proc. visų Lietuvos internautų.

Socialieji interneto naudotojai, sudarantys 14 proc. visos šalies interneto auditorijos, elektroninėje erdvėje dažniausiai mezga ir išlaiko socialinius ryšius, taip pat aktyviau jungiasi prie socialinių tinklų svetainių. Dažniausiai jie, t. y. 37 proc. tokių vartotojų, draudžia automobilius, 29 proc. yra pasirinkę gyvybės draudimą, o 19 proc. – pensinį draudimą. Mažiausiai jiems rūpi – tik 8 proc. šios grupės vartotojų – KASKO draudimas.

Nepatyrę ir mažiausiai aktyvūs interneto vartotojai, kurie sudaro ketvirtadalį, t. y. 26 proc., šalies interneto auditorijos, priskiriami konservatyviųjų grupei. Tai pagal amžių vyriausi – dažniausiai 40–74 metų – internautai. Kas trečias toks interneto vartotojas yra apdraudęs automobilį, o kas penktas – gyvybę. Rečiausiai tokie žmonės rūpinasi draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

Jauniausi, t. y. 15-19 metų, ir mobiliausi reguliarūs Lietuvos interneto vartojai yra priskiriami pradedančiųjų grupei, kurią sudaro kas aštuntas šalies internautas. Jie dažnai jungiasi prie socialinių tinklų ir aktyviausiai žiūri, įkelia arba komentuoja pramoginio pobūdžio turinį elektroninėje erdvėje. Dėl jauno amžiaus šie asmenys rečiausiai iš visų interneto vartotojų naudojasi draudimo paslaugomis – daugiau nei trys ketvirtadaliai jų nėra sudarę jokių draudimo sutarčių. Daugiau nei dešimtadalis jų naudojasi gyvybės ir 7 proc. – sveikatos draudimo paslaugomis.

Kas trečiam inertiškajam šalies interneto naudotojui labiausiai rūpi gyvybės ir pensinis, mažiausiai – tik 13 proc. – KASKO. Tai didžiausias Lietuvos internautų segmentas, sudarantis trečdalį visų interneto vartotojų. Jie dažniausiai naudojasi jau išbandytais ir patikrintais dalykais internete, nėra linkę eksperimentuoti, keisti įpročius ar tobulinti įgūdžius. Paprastai – tai 30–59 metų amžiaus žmonės.

Interneto naudotojų segmentacija rengiama pagal „TNS Global“ studijos „Digital Life“ metodiką. Lietuvoje šis tyrimas atliekamas nuo 2010 m. vasaros. Minėtame tyrime pateikiami duomenys apima periodą nuo 2011 m. vasario iki 2011 m. balandžio mėn. Jungtinis TNS Atlas™ bei Kompiuterių ir interneto naudotojų tyrimas buvo atliktas laikotarpiu nuo 2011 vasario 7 d. iki balandžio 17 d., jo metu buvo apklausti 1 819 15–74 metų amžiaus respondentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ debesų kompiuterijos sprendimus siūlys ir iš duomenų centrų Jungtinėje Karalystėje bei Vokietijoje

Technologijų bendrovė „Microsoft" kitąmet komercines debesų kompiuterijos paslaugas 2016 metų antroje pusėje pradės teikti ir iš Jungtinės Karalystės bei Vokietijos. Taip pat bendrovė užbaigė savo duomenų centrų plėtrą Airijoje ir Olandijoje. skaityti »

„Microsoft“ pristatė pirmąjį didelį „Windows 10“ atnaujinimą

Technologijų bendrovė „Microsoft“ pradėjo platinti pirmąjį didelį operacinės sistemos „Windows 10“ atnaujinimą, siūlantį naujas galimybes verslo klientams, didesnį stabilumą, greitį bei atnaujintas pagrindines šios operacinės sistemos programėles. skaityti »

Išmanieji telefonai: ko laukti 2016 metais?

Skundėtės telefonais-plytomis? Išmanieji telefonai tapo dar didesni. Išmaniuosius laikrodžius ir kitus dėvimus įrenginius vadinote nereikalingais žaisliukais? Bet dabar jų skaičius rinkoje auga geometrinės progresijos greičiu. Taigi, kokios bendrosios tendencijos mūsų laukia 2016 metais? skaityti »

„Microsoft“ įsigis informacijos apsaugos sprendimų bendrovę „Secure Islands“

Technologijų bendrovė „Microsoft“ įsigis Izraelyje įsikūrusią įmonę „Secure Islands“, kuri teikia informacijos apsaugos sprendimus. „Secure Islands“ sprendimai bus integruoti į „Azure" debesų kompiuterijos platformą. skaityti »

LG pelnė dvidešimt vieną „CES Innovation Awards“ apdovanojimą

Artėjant didžiausiai metų elektronikos parodai „CES 2016“, vartotojiškos elektronikos asociacija paskelbė pirmuosius „CES Innovations Awards“ apdovanojimų laimėtojus. Tarp jų šiais metais net 21 vienas „LG Electronics“ gaminys. skaityti »

„Dell“ pristatė pirmąją hibridinės debesijos sistemą

Plėsdama debesijos paslaugas, IT milžinė „Dell“ pristatė naują hibridinės debesijos sprendimą. Ši naujovė papildyta ir drauge su „Microsoft“ sukurta technologija, padėsiančia klientams įveikti ankstesnes naudojimosi debesijos paslaugomis kliūtis. skaityti »

„Dell“ atnaujina asmeninius kompiuterius

Kompanija „Dell“ per ateinančius penkerius metus atnaujins „OptiPlex“ komercinių kompiuterių pasirinkimą, „Wyse 5050 AIO“ Zero Client įrenginius, skirtus „Vmware“, bei naujus debesija paremtus daugiafunkcinius spausdintuvus. skaityti »

Debesų sistemose – milžiniškas duomenų srautas

„Cisco Systems Inc.“ prognozuoja, kad per penkerius metus debesų sistemose apdorojamas duomenų srautas išaugs keturis kartus. skaityti »

Ilgai lauktas išmanusis laikrodis „Samsung Gear S2“ pagaliau gali puošti ir lietuvių riešus

Lietuvos parduotuves pasiekė ilgai lauktas išmanusis laikrodis „Samsung Gear S2“ , turintis apvalų korpusą ir pasižymintis unikaliu valdymu, sukant laikrodžio žiedą ratu. skaityti »

„Microsoft“ ir „Red Hat“ tapo partneriais debesų kompiuterijoje

Technologijų bendrovės „Microsoft“ ir „Red Hat“ sudarė partnerystę, kuri suteiks galimybę vartotojams naudoti „Red Hat“ sprendimus „Microsoft“ debesų kompiuterijos „Azure“ platformoje. skaityti »