Apklausos metu sudarytas jaunimo geidžiamiausių prietaisų penketukas

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 11 d. ketvirtadienis

Šiuolaikinė technika, pradedant išmaniaisiais telefonais, baigiant automatizuotais bepiločiais orlaiviais, turi ypač stiprų poveikį jaunosios kartos gyvenimo būdui. Buitinės technikos ir elektronikos prekybos tinklo „Technorama“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 200 paauglių ir studentų atskleidė, jog turėti naują prietaisą nėra mados reikalas, tačiau įsigyti naują daiktą beveik penktadalį jaunimo skatina noras išbandyti naujoves. Tarp geidžiamiausių technikos prietaisų, apie kuriuos svajoja Lietuvos paaugliai, patenka nešiojami kompiuteriai, išorinės garso kolonėlės, balansiniai riedžiai, išmanieji telefonai bei dronai.

Paaugliai - naujovėms imliausia pirkėjų grupė

Specialistai teigia, jog technikos naujienas labiausiai seka technikos fanatikai, kurie neretai telefoną ar kompiuterį pakeičia vos tik atsiradus naujam. Dar viena grupė, kuri jaučia nenugalimą trauką naujausioms technologijoms – paaugliai bei studentai. „Jaunimas arba vadinamoji Z karta, praktiškai užaugusi technikos pasaulyje, kuomet naudotis telefonu išmokstama greičiau nei užsirišti batus. Nuo mažų dienų jie aprūpinti mobiliaisiais telefonais, kompiuteriais ar žaidimų konsolėmis, todėl natūralu, kad  domisi bet kokiomis technikos naujovėmis, kurios tik pasirodo pasaulyje“, – sako Algirdas Daniela, prekybos tinklo „Technorama“ reklamos vadovas. – „Negalime vienareikšmiškai teigti, kad neįvardinti pirkėjai mažiau domisi technika, tačiau neretai matome, jog tėvus į parduotuvę atveda vaikai, norėdami parodyti  ar „supažindinti“ su neseniai parduotuvėje pasirodžiusia naujiena.“

Pasak specialisto, dažnai  naujausi technikos produktai  Lietuvą pasiekia vėliau nei oficialūs jų prekybos „startai“ pasaulyje. Visgi, jei naujiena sulaukia didelio pasaulio ir žiniasklaidos dėmesio, o apie prietaisų pasirodymą kalbama dar jiems nesant parduotuvėse, kaip kad JAV pirmąją prekybos dieną dėl „iPhone“ naujausio telefono modelio nusidriekia eilės, ši banga labai greitai pasiekia ir Lietuvą.

Renkasi praktiškus prietaisus

Remiantis apklausa, daugelis jaunuolių  į naujus pirkinius žvelgia praktiškai: šiuo metu 10,4 % apklaustųjų rinktųsi nešiojamąjį kompiuterį, 9% - išmanųjį telefoną. Specialistų tokia tendencija nestebina, nes būtent rugpjūčio viduryje jaučiamas staigus nešiojamų kompiuterių pardavimų augimas.  „Prieš rugsėjo 1-ąją jaunimas kompiuterius renkasi mokslams bei studijoms. Dažniausiai ieškoma aukso viduriuko, kad kompiuteris tiktų ne tik darbui su dokumentais ar naršymui internete, bet ir nesudėtingiems grafikos darbams ar nedidelės apkrovos žaidimams,“ – aiškina A. Daniela.

Prieš kelis metus stipriai išaugęs planšečių populiarumas po truputį blėsta. Renkantis tarp planšetės ar nešiojamojo kompiuterio, jaunimas pirmenybę teikia pastarajam variantui, mat kompiuteris turi kur kas daugiau galimybių pramogoms.

Ne mažiau populiarūs išmanieji telefonai,  kuriais naudojasi 8 jaunuoliai iš dešimtiems, tuo tarpu tyrimai atskleidžia, kad verslininkai įprastų mobiliųjų telefonų į išmaniuosius keisti taip greitai neskuba. Paprastai telefonus jaunimas atsinaujina prieš mokslo metų pradžią bei per didžiąsias metų šventes.

Dėmesį traukia laisvalaikiui skirta technika

Geidžiamiausių prietaisų penketuke pirmąją vietą užėmė išorinės garso kolonėlės, kurios ypač populiarios vasaros sezonu, kuomet atvirose erdvėse susirinkęs jaunimas klausosi mėgstamos muzikos.  Įsigyti kolonėlę norėtų beveik trečdalis respondentų.

Pasak ekspertų, jaunuolius traukia ir kur kas egzotiškesni, laisvalaikiui skirti technikos prietaisai. Didelis susidomėjimas buvo jaučiamas pasirodžius „GoPro“ veiksmo  kameroms, dronams, o dabar „ant bangos“ vienas naujausių technikos prietaisų – balansiniai riedžiai. Šis prietaisas lygiavertiškai dalinasi vieta su kompiuteriu bei išmaniuoju telefonu. Elektra įkraunamas riedis važiuoja kontroliuojant kūno svorį. Užsienyje ši elektroninė transporto priemonė išpopuliarėjo  dar praėjusiais metais, ant riedžio nusifilmavus dainininkui Justinui Bieberiui bei aktoriui Jamie Foxx.  „Susidomėjimas riedžiais Lietuvoje išaugo būtent šią vasarą. Dažniausiai tai pramogai skirtas prietaisas, kuris perkamas paaugliams. Riedžiai ypač populiarūs pajūrio regione, kur puikiai išvystyta dviračių takų infrastruktūra, patogu susiplanuoti nemažai apžvalginių maršrutų. Atstumą Nida-Palanga balansiniu riedžiu galima įveikti jį įkrovus vos kelis kartus“, – pasakoja A. Daniela.

Geidžiamiausių prietaisų penketuke taip pat atsidūrė ir populiarieji dronai, paauglystėje pakeičiantys žaislinius sraigtasparnius. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »