„Apple“ pristatė išmaniuosius telefonus „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 11 d. trečiadienis

Antradienį kompanija „Apple“, kaip ir buvo galima tikėtis, pristatė du naujus išmaniuosius telefonus – naujosios kartos „iPhone 5S“ ir biudžetinį „iPhone 5C“.

Pirmą kartą kompanijos istorijoje per vieną renginį pristatyti du išmaniojo telefono „iPhone“ modeliai. „Apple“ atskleidė, kad renginyje pristatyti abu modeliai pakeis šeštosios kartos „iPhone 5“ ir leis vartotojams turėti platesnį pasirinkimą.

„iPhone 5S“

„Apple“, pristatydama „iPhone 5S“, flagmaną pavadino į ateities technologijas orientuotu įrenginiu. Septintosios kartos išmanusis telefonas turės „A7“ 64 bitų procesorių, kurio struktūra primena kompiuteriuose esančius procesorius. Iki šiol visi ankstesni modeliai turėdavo 32 bitų procesorius.

Anot JAV technologijų milžinės, su naujuoju procesoriumi „iPhone 5S“ veiks 5 kartus greičiau už „iPhone 5“ ir net 56 kartus sparčiau už originalųjį – pirmosios kartos „iPhone“.

Kaip ir buvo tikėtasi, „iPhone 5S“ įmontuotas pirštų antspaudų nuskaitymo įrenginys, pavadintas „TouchID“. Ši funkcija leis identifikuoti tikrąjį telefono savininką, kai šis priglaus pirštą prie „Home“ mygtuko ir jo nuskaitytas piršto antspaudas sutaps su esančiu sistemoje. Teigiama, kad „TouchID“ bus galima naudoti vietoje „Apple ID“, kai norima nusipirkti skaitmeninį turinį iš „Apple“ elektroninių parduotuvių.

Atnaujinta „iPhone 5S“ kamera pasižymės platesniu fotografavimo kampu. Tai užtikrins nauja penkių lęšių sistema, kuri pasižymės ir automatiniu šviesos atpažinimu, taip sukuriant geresnės kokybės nuotraukas. Be to, nuotraukos bus geresnės kokybės ir tamsiuoju paros metu – telefone įmontuota ne vienos, o dvejų lempučių LED blykstė.

Bene didžiausia naujovė – išplėsta „iPhone“ korpuso spalvų paletė. Tiesa, tik viena spalva – auksine. Be jos, dar galima rinktis juodos ar sidabrinės spalvos „iPhone 5S“ korpusą.

„Apple“ teigia, kad „iPhone 5S“ budėjimo režimo trukmė siekia 250 valandų, o kalbant baterija nenusės iki 10 valandų.

„iPhone 5S“ kaina pasirašant dvejų metų sutartį JAV teritorijoje sieks 199 JAV dolerius už 16 gigabaitų vidinės talpos versiją, 299 JAV dolerius už 32 GB ir 399 JAV dolerius už 64 GB.

„iPhone 5C“

Iki antradienio „Apple“ renginio skandę gandai apie biudžetinį „iPhone“ pasiteisino. Kompanija pristatė „iPhone 5C“ – „iPhone“ modelį už žemesnę nei įprasta kainą.

„iPhone 5C“, išskyrus pasikeitusį dizainą, yra beveik toks pat kaip 2012 metais pristatytas „iPhone 5“. Jame įmontuotas „A6“ procesorius, aukštos raiškos „retina“ ekranas, kurio įstrižainė – 4 coliai. Taip pat 8 megapikselių fotokamerą su 3 kartų vaizdo priartinimu ir priekine aukštos raiškos vaizdo kamera.

Tačiau didžiausia naujovė – plastikinis korpusas. Vartotojai galės rinktis net iš 5 korpuso spalvų: mėlynos, žalios, geltonos, rožinės ir baltos – panašiai kaip muzikos grotuvo „iPod touch“. Tiesa, iš plastiko pagamintas tik galinis korpuso dangtelis, visą korpuso priekį dengiantis ekranas yra padengtas stiklu.

„iPhone 5C“ kaina pasirašant dvejų metų sutartį JAV teritorijoje sieks 99 JAV dolerius už 16 gigabaitų vidinės talpos versiją ir 199 JAV dolerius už 32 GB.

Prekyba šiais išmaniaisiais telefonais prasidės jau rugsėjo 20 dieną, penktadienį. Išankstiniai užsakymai priimami nuo rugsėjo 13 dienos. Tiesa, rugsėjo 20 d. prekyba prasidės tik šiose šalyse: JAV, Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Singapūre ir Didžiojoje Britanijoje. „Apple“ teigia, kad iki gruodžio mėnesio „iPhone 5S“ bus pardavinėjamas daugiau nei 100 šalių, tarp jų – ir Lietuvoje.

Šaltinis: itouch.lt, penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »