Ar žinote, kas yra NUC kompiuteriai ir kada juos verta rinktis?

Publikuota: 2014 m. birželio 4 d. trečiadienis

NUC (Next Unit of Computing) — tai nedidelio dydžio kompiuteriai, sukurti kompanijos „Intel“. Visi šio tipo kompiuteriai yra itin nedideli, kompaktiški (maždaug 10.16 x 10.16 cm dydžio) ir lengvi, tačiau pakankamai galingi.

Pirmosios kartos NUC kompiuteriai turėjo „Intel Sandy Bridge Celeron“ procesorius, antrosios kartos NUC kompiuteriai turėjo „Intel Ivy Bridge i3“ ir „i5“ procesorius, o naujausios kartos kompiuteriai turi „Haswell“ architektūros procesorius.

Kaip ir įprasti stacionarūs kompiuteriai, NUC‘ai turi USB 3.0, HDMI, DisplayPort ir Ethernet lizdų, todėl nerimauti nėra ko — tai tik mažesnis stacionarus kompiuteris, turintis visą įprastą funkcionalumą. Iš tiesų, jie tokie galingi, jog prie jų netgi galima prijungti 4K raiškos monitorių — tą sugeba netgi ne kiekvienas įprastas stacionarus kompiuteris.

Šie kompiuteriai yra itin nedideli, todėl jie tilps beveik bet kur, o perkelti juos iš vienos į kitą vietą nėra sudėtinga. Jie veikia itin tyliai, todėl puikiai tinka bibliotekose ar kitose tylos reikalaujančiose vietose. NUC kompiuteriai, turint omeny jų dydį, yra labai galingi. Už šių kompiuterių greitį yra atsakingas „Intel i5“ (arba „Intel i3“ kai kuriuose modeliuose) procesorius, todėl tai stebinti neturėtų.

Renkantis NUC reikia neapsigauti - dažnai standartiniai NUC modeliai neturi nei operatyviosios atminties, nei HDD arba SSD, nei OS. Žinoma, komplektuojant kompiuterį pagal savo poreikius  galima įsidėti ir šiuos komponentus. Dauguma modelių neturi didelio jungčių kiekio, todėl dirbant dažnai pritrūksta laisvų USB jungčių. Tokiais atvejais tenka naudoti šakotuvus, kurie nėra labai patogūs.

NUC kompiuteriai iš dalies panašūs į All-In-One. Tačiau yra ir akivaizdžių skirtumų. Visų pirma, AIO kompiuteriai — šiek tiek brangesni. NUC kompiuteriui galite nusipirkti pigiausius komponentus ir viso kompiuterio kaina gali tesiekti apie 900 Lt, tuo tarpu pigiausias AIO kompiuteris dažniausiai kainuoja nuo 1000 Lt. NUC kompiuteriai yra galingesni, negu pigiausi AIO kompiuteriai.

Be to, NUC kompiuterius galima nesudėtingai modifikuoti ir taisyti, tuo tarpu AIO kompiuterių taisymas bei modifikavimas yra brangus ir nemalonus procesas.

Ko gero vienintelis AIO kompiuterių pliusas — dar daugiau sutaupytos vietos. Taigi, AIO kompiuterį verta rinktis tik tada, kai turite didžiulį biudžetą, bet jums reikia taupyti stalo vietą.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »