Ar žinote, kas yra NUC kompiuteriai ir kada juos verta rinktis?

Publikuota: 2014 m. birželio 4 d. trečiadienis

NUC (Next Unit of Computing) — tai nedidelio dydžio kompiuteriai, sukurti kompanijos „Intel“. Visi šio tipo kompiuteriai yra itin nedideli, kompaktiški (maždaug 10.16 x 10.16 cm dydžio) ir lengvi, tačiau pakankamai galingi.

Pirmosios kartos NUC kompiuteriai turėjo „Intel Sandy Bridge Celeron“ procesorius, antrosios kartos NUC kompiuteriai turėjo „Intel Ivy Bridge i3“ ir „i5“ procesorius, o naujausios kartos kompiuteriai turi „Haswell“ architektūros procesorius.

Kaip ir įprasti stacionarūs kompiuteriai, NUC‘ai turi USB 3.0, HDMI, DisplayPort ir Ethernet lizdų, todėl nerimauti nėra ko — tai tik mažesnis stacionarus kompiuteris, turintis visą įprastą funkcionalumą. Iš tiesų, jie tokie galingi, jog prie jų netgi galima prijungti 4K raiškos monitorių — tą sugeba netgi ne kiekvienas įprastas stacionarus kompiuteris.

Šie kompiuteriai yra itin nedideli, todėl jie tilps beveik bet kur, o perkelti juos iš vienos į kitą vietą nėra sudėtinga. Jie veikia itin tyliai, todėl puikiai tinka bibliotekose ar kitose tylos reikalaujančiose vietose. NUC kompiuteriai, turint omeny jų dydį, yra labai galingi. Už šių kompiuterių greitį yra atsakingas „Intel i5“ (arba „Intel i3“ kai kuriuose modeliuose) procesorius, todėl tai stebinti neturėtų.

Renkantis NUC reikia neapsigauti - dažnai standartiniai NUC modeliai neturi nei operatyviosios atminties, nei HDD arba SSD, nei OS. Žinoma, komplektuojant kompiuterį pagal savo poreikius  galima įsidėti ir šiuos komponentus. Dauguma modelių neturi didelio jungčių kiekio, todėl dirbant dažnai pritrūksta laisvų USB jungčių. Tokiais atvejais tenka naudoti šakotuvus, kurie nėra labai patogūs.

NUC kompiuteriai iš dalies panašūs į All-In-One. Tačiau yra ir akivaizdžių skirtumų. Visų pirma, AIO kompiuteriai — šiek tiek brangesni. NUC kompiuteriui galite nusipirkti pigiausius komponentus ir viso kompiuterio kaina gali tesiekti apie 900 Lt, tuo tarpu pigiausias AIO kompiuteris dažniausiai kainuoja nuo 1000 Lt. NUC kompiuteriai yra galingesni, negu pigiausi AIO kompiuteriai.

Be to, NUC kompiuterius galima nesudėtingai modifikuoti ir taisyti, tuo tarpu AIO kompiuterių taisymas bei modifikavimas yra brangus ir nemalonus procesas.

Ko gero vienintelis AIO kompiuterių pliusas — dar daugiau sutaupytos vietos. Taigi, AIO kompiuterį verta rinktis tik tada, kai turite didžiulį biudžetą, bet jums reikia taupyti stalo vietą.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »