Ateitis priklauso programų inžinieriams

Publikuota: 2014 m. sausio 23 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), reaguodamas į kintančius rinkos poreikius bei sparčiai didėjantį atotrūkį tarp kvalifikuotų informacinių technologijų (IT) specialistų paklausos ir pasiūlos, jau šiemet stojantiesiems pasiūlys programų inžinerijos studijas. Jas baigę absolventai gebės kurti dideles, sudėtingas ir šiuolaikinių įmonių bei organizacijų poreikius atitinkančias programų sistemas, pavyzdžiui – e. parduotuvių, e. bankininkystės, e. valdžios programas, gamybos ar prekybos procesų valdymo įrangą.

VGTU siūlomos programų inžinerijos studijos, parengtos bendradarbiaujant su IT verslo atstovais, sieks praplėsti įprastą programuotojų žinių ir gebėjimų įvairovę.

„Rinkoje vis didesnę paklausą turi didelės ir sudėtingos programos, tokios, kaip verslo valdymo informacinės sistemos ar kompiuterinė gamybos proceso valdymo įranga. Norint kurti tokias sistemas, neužtenka vien programavimo žinių. Tai procesas, apimantis daug specifinių aspektų: programų specifikavimą, projektavimą, testavimą ir kitus“, – sakė VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros vedėjas Dalius Mažeika.

Būsimieji programų inžinieriai mokės projektuoti programinę įrangą taikydami modernius metodus, programuoti įvairiomis programavimo kalbomis ir testuoti įvairios paskirties bei sudėtingumo programų sistemas, taip pat taikyti įvairius algoritmus, vertinti jų efektyvumą ir atlikti programų sistemų integraciją. Gavę projektų, procesų ir žmogiškųjų išteklių valdymo pagrindus absolventai bus pasiruošę rimtiems iššūkiams darbo rinkoje ir galės dirbti programų kūrimo projektų vadovais, programų architektais, programuotojais ar programų testuotojais.

Iš viso Lietuvos IT paslaugų segmente jau dirba 20 tūkstančių specialistų – darbuotojų skaičius per 4 metus išaugo net ketvirtadaliu, tačiau skelbiama, kad dar bent 2–3 metus specialistų paklausa pasiūlą viršys 5 kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »