Atėjo šalčiai: kaip žiemą apsaugoti telefoną?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 10 d. ketvirtadienis

Į Lietuvą atkeliavus šalčiams, toks oras veikia ne tik žmones, bet ir išmaniuosius telefonus. Žema oro temperatūra gali sulėtinti telefoną ar jį net sugadinti, todėl šiuo metų laiku įrenginiu reikia naudotis kiek kitaip nei įprastai. Norint, kad išmanusis veiktų tinkamai, tereikia laikytis penkių paprastų patarimų.

„Automobilį ruošti šalčiams pradedame anksčiau nei ateina šis metų laikas, bet apie telefonus dažnai pamirštame. O nevertėtų, juk įrenginyje į šaltį stipriai reaguoja tokios detalės kaip baterija ar ekranas. Žema temperatūra veikia sklandų telefono veikimą, ekranas gali prarasti savo jautrumą, o baterija greičiau išsikrauti. Norint išvengti tokių problemų, reikėtų riboti telefono laiką šaltame ore, jei nepavyksta – pasinaudoti specialiomis apsaugos priemonėmis“, – sako „Bitės išmaniųjų mokyklos“ ekspertas Egidijus Adomkaitis ir dalinasi penkiais patarimais, kaip naudotis telefonu atėjus šalčiams.

Pirmas patarimas: nepalikite telefonų šaltose vietose ilgam

Anot E. Adomkaičio, labai svarbu telefono nepalikti atviroje vietoje spaudžiant šalčiams: „Einant į parduotuvę ar užsukant pas draugus į svečius, nerekomenduojama palikti telefoną automobilyje ar kitoje vietoje ilgesniam laikui. Žema oro temperatūra gali jį net sugadinti. Jei jau taip nutinka, kad išmanųjį privalote palikti vėsioje patalpoje ilgam laikui, geriau jį išjungti. Tokiu būdu telefonas gali paisyti žemesnę temperatūrą.“

Be to, specialistas pataria peržiūrėti vartotojo gidą, nes šioje instrukcijoje rasite informaciją apie tai, kokią temperatūrą gali palaikyti jūsų telefonas.

Antras patarimas: atsargoje turėkite išorinę bateriją

Ekspertas pastebi, kad nors ir kaip saugotumėme telefoną nuo šalčių, dažnam vartotojui baterija šiuo metų laiku nebus tokia gyvybinga: „Nedidelis šaltis jaučiamos įtakos baterijai neturėtų sukelti, bet termometro rodyklei nukritus, pavyzdžiui, iki 20 laipsnių šalčio ir žemiau, telefoną gali tekti krauti kur kas dažniau. Nuo to, kaip ilgai telefonas prabus šaltyje, priklauso jo baterijos įkrovos ciklas. Tad, jei išsiruošiate ilgesnei kelionei, būtinai pasiimkite išorinę bateriją, kad greitai senkanti baterija nesukeltų netikėtų nepatogumų.“

Trečias patarimas: telefoną laikykite arčiau savęs

Nors ir elementaru, bet vėsiu oru telefoną geriau laikyti arčiau savęs, nei kuprinėje ar rankinėje. Anot E. Adomkaičio, priežastis paprasta – tokiu būdu bent šiek tiek kompensuojamas šaltas oras. Laikant išmanųjį, pavyzdžiui, džinsų kišenėje, jį šildo natūrali žmogaus kūno temperatūra ir jis yra atsparesnis lauko orui.

Ketvirtas patarimas: naudokite dėklus

Dėklai naudojami apsaugoti telefonus visus metus, bet jie ypač padeda šaltu oro metu: „Šalti orai telefono vidines ir išorines detales padaro labiau pažeidžiamas, o tai reiškia, kad bet koks telefono netyčinis išslydimas iš rankų gali kainuoti labai brangiai. Tad, nepalikite namų be dėklo telefonui“, – pataria ekspertas.

Penktas patarimas: savo patogumui naudokite specialias pirštines

E. Adomkaitis rekomenduoja šaltu oro metu paprastas pirštines iškeisti į specialias, skirtas telefono naudojimui: „Tokiu būdu ne tik nešals rankos, bet ir galėsite naudotis išmaniuoju nenusiimdami pirštinių. Be to, naršant telefonu be pirštinių atėjus šalčiams, padaugėja netyčinių atvejų, kai telefonas išslysta iš rankų.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tiems, kuriems reikia tik telefono: „Coolpad Porto S“ apžvalga

Ar dažnai susimąstote, kiek vis dėlto mes mažai žinome apie tai, kas vyksta pasaulyje? Štai pavyzdžiui, menkai Lietuvoje žinoma kinų kompanija „Coolpad“ iš tikrųjų įeina į daugiausiai pasaulyje parduodančių išmaniųjų telefonų gamintojų TOP 5. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ keičia požiūrį į vaizdo turinio platinimą

Tikimasi, kad „Cisco Systems Inc.“ debesų technologija pagrįstos naujovės padės užsakovams geriau susipažinti su artėjančia debesijos era, kai keičiami vaizdo turinio pristatymo ir peržiūros būdai. skaityti »

„Samsung“ sukūrė akis apsaugančią programėlę

Kompanija „Samsung“ pristatė programėlę „Samsung Safety Screen“ padedančią vaikams ir suaugusiems, pasirinkti tinkamiausią žiūrėjimo į mobiliojo įrenginio ekraną atstumą ir taip leidžiančią apsaugoti savo akis. skaityti »

„Canon“ įteikti penki apdovanojimai

„Canon“ paskelbė apie bendrovei įteiktus penkis apdovanojimus, skiriamus vienos iš pirmaujančių pasaulyje fotografijos ir žiniasklaidos asociacijų „Technical Image Press Association“ (TIPA). skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ padės „Hyundai“ kurti išmaniuosius automobilius

Pietų Korėjos įmonė „Hyundai Motor“ ir Amerikos tinklo įrangos gamintoja „Cisco Systems Inc.“ pasirašė susitarimą dėl prijungtų automobilių technologijų diegimo. skaityti »

Bendrovė „Apple“ atnaujino „MacBook“ kompiuterius

Nauji „MacBook“ išsiskirs naujesniu procesoriumi, ilgiau tarnaujančia baterija ir naujomis spalvomis. skaityti »

Pristatytas naujas išmanusis telefonas – „ZTE Nubia Z11 Mini“

Kinijos bendrovė ZTE pristatė naują išmanųjį telefoną „Nubia Z11 Mini“. skaityti »

2016-ieji bus virtualios realybės proveržio metai

Virtualios realybės įrenginiams tampant vis labiau prieinamiems bei atsirandant daugiau jiems pritaikyto kokybiško turinio, kyla klausimas, kokiose srityse ji bus naudinga labiausiai? skaityti »

Nauji DELL „Precision“ modeliai – darbui su virtualios realybės sistemomis

Bendradarbiaudama su techninės ir programinės įrangos kūrėjais, „Dell“ pristatė atnaujintas „Precision“ modelio darbo stotis (angl. workstations), kurios yra optimizuotos darbui su virtualios realybės (VR) turiniu bei palaiko profesionalams skirtą, trečių šalių sukurtą, programinę įrangą. skaityti »

Lietuvoje pasirodys „Coolpad“ išmanusis telefonas

Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojas „Coolpad“ neseniai paskelbė naują išmanųjį telefoną –„Coolpad Porto S“. skaityti »