Atliekų piratai – galvos skausmas gamintojams

Publikuota: 2011 m. gegužės 2 d. pirmadienis

Gamintojai ir importuotojai ragina užkirsti kelią nelegaliam neapskaitomam elektronikos atliekų perdirbimui. Anot jų, šešėlyje gali būti perdirbama apie pusė atliekų, dėl to gamintojams pabrangsta atliekų tvarkymas, o Lietuvai yra sunkiau įveikti ES nustatytas atliekų tvarkymo užduotis, pirmadienį rašo „Verslo žinios“.

70 elektronikos gamintojų ir importuotojų vienijančios asociacijos EEPA direktorius Giedrius Mikulskas pasakoja, kad 2008 m. atlikto tyrimo duomenimis, Vakarų Europoje apie 54 proc. elektros ir elektroninės įrangos atliekų perdirbama neapskaitant.

„Kokia dalis atliekų neapskaitoma mūsų šalyje, duomenų nėra, tačiau tikrai didesnė. Dalis atliekų kažkur plaukioja ir nieks nežino, kur jos dingsta“, – tikina jis.

Pasak G. Mikulsko, nelegalus neapskaitomas atliekų perdirbimas pas mus gan paplitęs ir daro daug žalos.

„Pirmiausiai – gamtai. Nes ten, kur atliekos perdirbamos nelegaliai, dažnai nesilaikoma perdirbimo technologijų, paimamos tik vertingos dalys, pavyzdžiui, metalas, bet nepašalinamos kenksmingos medžiagos ir teršiama aplinka. Pavyzdžiui, netinkamai tvarkant šaldytuvų atliekas į atmosferą išsiskiria pavojinga medžiaga – freonas“, – dėsto jis.

Antra blogybė, kad tie atliekų kiekiai, kurie papuola į nelegalius taškus, yra neapskaitomi.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Teikiamos nemokamos konsultacijos dėl elektronikos atliekų tvarkymo

Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) bei Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) suklaidintiems importuotojams pradėjo teikti nemokamas konsultacijas, kad būtų išvengta nesusipratimų ir skaudžių pasekmių. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »