Atliekų piratai – galvos skausmas gamintojams

Publikuota: 2011 m. gegužės 2 d. pirmadienis

Gamintojai ir importuotojai ragina užkirsti kelią nelegaliam neapskaitomam elektronikos atliekų perdirbimui. Anot jų, šešėlyje gali būti perdirbama apie pusė atliekų, dėl to gamintojams pabrangsta atliekų tvarkymas, o Lietuvai yra sunkiau įveikti ES nustatytas atliekų tvarkymo užduotis, pirmadienį rašo „Verslo žinios“.

70 elektronikos gamintojų ir importuotojų vienijančios asociacijos EEPA direktorius Giedrius Mikulskas pasakoja, kad 2008 m. atlikto tyrimo duomenimis, Vakarų Europoje apie 54 proc. elektros ir elektroninės įrangos atliekų perdirbama neapskaitant.

„Kokia dalis atliekų neapskaitoma mūsų šalyje, duomenų nėra, tačiau tikrai didesnė. Dalis atliekų kažkur plaukioja ir nieks nežino, kur jos dingsta“, – tikina jis.

Pasak G. Mikulsko, nelegalus neapskaitomas atliekų perdirbimas pas mus gan paplitęs ir daro daug žalos.

„Pirmiausiai – gamtai. Nes ten, kur atliekos perdirbamos nelegaliai, dažnai nesilaikoma perdirbimo technologijų, paimamos tik vertingos dalys, pavyzdžiui, metalas, bet nepašalinamos kenksmingos medžiagos ir teršiama aplinka. Pavyzdžiui, netinkamai tvarkant šaldytuvų atliekas į atmosferą išsiskiria pavojinga medžiaga – freonas“, – dėsto jis.

Antra blogybė, kad tie atliekų kiekiai, kurie papuola į nelegalius taškus, yra neapskaitomi.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Teikiamos nemokamos konsultacijos dėl elektronikos atliekų tvarkymo

Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) bei Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) suklaidintiems importuotojams pradėjo teikti nemokamas konsultacijas, kad būtų išvengta nesusipratimų ir skaudžių pasekmių. skaityti »

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »