Auga susidomėjimas kurti „Windows Phone“ programėles

Publikuota: 2011 m. gruodžio 2 d. penktadienis

Mobiliųjų programėlių kūrėjai vis labiau domisi „Microsoft“ išmaniųjų telefonų operacine sistema „Windows Phone“ ir šiuo metu per dieną išleidžia apie 150 naujų programėlių. Programėlių prekiautojas „Appcelerator“ ir IDC surengė 2 160 programuotojų apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad  per paskutinius 6 mėn. programėlių kūrėjų susidomėjimas „Windows Phone“ išaugo 8 proc. ir šiuo metu yra 38 procentai.

Pasak programuotojų, pagrindine tokio susidomėjimo priežastimi tapo „Microsoft“ bendradarbiavimo su „Nokia“ pradžia – šį faktorių nurodė 48 proc. apklaustųjų. Be to, prie išaugusio susidomėjimo prisidėjo naujų „Nokia“ telefonų su „Windows Phone“ pristatymas. 28 proc. apklaustų programuotojų teigiamai įvertino naujuosius gaminius ir nurodė, kad yra pasiryžę kurti programėles šiems išmaniesiems telefonams.

„Programuotojus vilioja tai, kad jų programėles galės parsisiųsti platus „Nokia“ klientų ratas. Be to, „Microsoft“ programuotojams suteikia solidų korporacinį palaikymą, todėl programuotojai jaučia tvirtą užnugarį jų programėlių kūrimo procese“, – sakė „Windows Phone“ programėlių reklamos apsikeitimo tinklo „AdDuplex“ įkūrėjas Alan Mendelevič.

Prie sparčiai augančios „Windows Phone“ programėlių šeimos „Microsoft“ kviečia prisijungti ir programuotojus iš Lietuvos. „Microsoft Lietuva“ organizuoja konkursą, kuriame geriausių programėlių kūrėjai bus apdovanoti „HTC“ ir „AdDuplex“ prizais. Geriausia studento sukurta programėlė gaus specialų prizą – „LG Optimus 7“ telefoną ir reklamos galimybes  „AdDuplex“ tinkle. Nugalėtojai bus išrinkti ir paskelbti specialios komisijos iki 2012 metų sausio 23 dienos. Daugiau informacijos apie konkursą, adresu http://www.microsoft.lt/wp/.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Žaidimų konsolės siekia naujo statuso

Prieš dešimtį metų daugelis kompiuterinius žaidimus kritikavo dėl jų neigiamos įtakos laikysenai, socialinės izoliacijos ar net sukeliamos drepresijos. Šiandien naujosios kartos konsolė nebėra tik žaidimų kompiuteris, prijungtas prie televizoriaus, bet išsikovoja virtualaus sporto trenerio ir šeimos „laisvalaikio centro“ statusą. skaityti »

Muziejuose – naujos elektroninės paslaugos

Šiemet, užsukus į daugelio nacionalinių ir respublikinių muziejų ekspozicijas, žvilgsnį jau patraukia eksponatus žymintys QR kodų ženklai. skaityti »

Kuriamos elektroninės lietuvių kalbos paslaugos

Nuo 2012 metų Vytauto Didžiojo universitetas su partneriu Kauno technologijos universitetu įgyvendina projektą „Lietuvių kalbos sintaksinės-semantinės analizės sistema tekstynui, lietuviškam internetui ir viešojo sektoriaus taikymams“. skaityti »

Finansiniai 2013 metai „LG Electronics“ buvo sėkmingi

„LG Electronics“ (LG) paskelbė apie išaugusius 2013 m. rezultatus – kompanijos pajamos siekė 53,10 mlrd., o grynasis pelnas – 203,65 mln. JAV dolerių skaityti »

Ateitis priklauso programų inžinieriams

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), reaguodamas į kintančius rinkos poreikius bei sparčiai didėjantį atotrūkį tarp kvalifikuotų informacinių technologijų (IT) specialistų paklausos ir pasiūlos, jau šiemet stojantiesiems pasiūlys programų inžinerijos studijas. skaityti »

Kaip gimsta garsas: „Samsung“ garsų laboratorija

Sulaukėte žinutės? Įsijungėte telefoną ar jį išjungėte? Visa tai atpažįstate iš pyptelėjimų – ilgesnių ar trumpesnių garsų junginių. skaityti »

„LG G Flex“ lenktu ekranu į Lietuvą atkeliaus kitą mėnesį

Jau kitą mėnesį Europos rinkoje bus pristatytas „LG Electronics“ (LG) unikalus telefonas „G Flex“, pirmasis pasaulyje lenktu korpusu ir ekranu. skaityti »

„Huawei“ pardavimo apimtys 2013 m. augo 11,6 proc.

Pasaulinė informacinių ir ryšio technologijų sprendimų tiekėja „Huawei“ šią savaitę paskelbė neaudituotus 2013 metų finansinės veiklos rezultatus. skaityti »

„Deloitte“ prognozės technologijų ir telekomunikacijų sektoriui 2014-iems metams

Sausio viduryje audito ir konsultacijų bendrovė „Deloitte“ jau tryliktą kartą paskelbė pasaulines technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų prognozes. skaityti »

„CES 2014“: vyriausybėms taupyti ir padidinti pajamas gali padėti „visa apimantis internetas“

Naujajame „Cisco“ tyrime atskleidžiama, kad vyriausybės, pasinaudojusios „visa apimančio interneto“ (angl. Internet of Everything, toliau - IoE) teikiamomis galimybėmis, uždirbs 4,6 trilijonus dolerių – vien miestuose įdiegus išmaniąsias technologijas per dešimt metų galima uždirbti 1,9 trilijonus dolerių. skaityti »