Bilas Geitsas kuria asmeninio agento technologiją

Publikuota: 2015 m. vasario 4 d. trečiadienis

Kai „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas paliko vadovo postą tapęs tiesiog patarėju technologijų klausimais, jis pats asmeniškai praleidžia daugybę laiko kurdamas naujus „Microsoft“ projektus.

Šių metų sausio 28 d. Reddit AMA (Ask Me Anything) svetainėje, B. Geitsas pirmą kartą pristatė savo naują projektą „Asmeninis agentas“ (angl. Personal Agent), tačiau tuomet nieko konkretaus nepaskelbė.

Numatoma, kad „Asmeninis agentas“, įdiegtas visuose vieno žmogaus naudojamuose įrenginiuose, žinos apie savo „šeimininką“ absoliučiai viską – jis padės sugrįžti keliu, kurį užmiršote, susirasti pamestus daiktus, priimti įvairius sprendimus.

Kol kas neaišku, ar ši B. Geitso kuriama naujovė bus susieta su „Microsoft“ skaitmeninio pagalbininko technologija „Cortana“, ar bus naudojama „Surface Hub“ ir papildys  „Skype“ verslo priedėlius „OneNote“ ir „Cjnnect“.

Paklaustas, kaip keisis technologijos ateityje, B. Geitsas atsakė: „Per ateinančius 30 metų technologijos progresuos daugiau nei bet kada. Mašinos galės skvarbiau matyti, tiksliau atpažinti žmogaus šneką, versti ją į kitas kalbas. Mechaniniai robotai gebės atlikti net pačius kruopščiausius darbus – rinkti uogas ar prižiūrėti ligonius. Tuomet, kai kompiuterinės sistemos pasieks tokį lygį, kad galės numatyti žmogaus veiksmus ir įvykius, kai pačios lengvai judės erdvėje, jos bus naudojamos tikrai plačiai.“

B. Geitsas taip pat prasitarė tikintis elektroninių pinigų sistemos „Bitcoin“ ateitimi, nors ji ir kertasi su jo fondo tikslais kovojant prieš skurdą. 

Šaltinis: zdnet.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »