Chloras daro OLED ekraną ryškesnį

Publikuota: 2011 m. balandžio 21 d. ketvirtadienis

Toronto universiteto specialistai sugebėjo padvigubinti OLED ekrano energijos efektyvumą padidindami jo ryškumą. Padaryti jiems tai padėjo... chloras.

Elektrodų, plačiai naudojamų ekranams gaminti, paviršių tyrinėtojai padengė vieno atomo storio chloro sluoksniu. Taip buvo sukurta struktūra, ne tik užtikrinanti didelį elektronų efektyvumą, bet ir suteikianti galimybę iš OLED įrenginių konstrukcijos išbraukti kelis brangiai kainuojančius sluoksnius. Autorių teigimu, jie taip pat sukūrė paprastą ir saugų chloravimo procesą, kurio metu nenaudojamas nuodingas įvairių dujų pavidalo chloras.

Inžinieriai sukūrė žaliai švytintį „chlorinį“ OLED ekraną ir palygino jį su įprastu. Išaiškėjo, jog naujojo tipo ekrano energijos efektyvumas esant maksimaliam ryškumui beveik dvigubai didesnis. Palyginkite – įprastiems OLED ekranams padidinus ryškumą būdingas ženklus galingumo poreikio didėjimas.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LG iki metų pabaigos išleis išmanųjį telefoną lanksčiu OLED ekranu

Kompanija LG iki 2013 metų pabaigos pristatys išmanųjį telefoną lanksčiu organinių šviesos diodų (OLED) ekranu. skaityti »

„Microsoft“ svarsto parduoti „Nokia“

Pranešama, kad Taivano bendrovė „Foxconn“ derasi su „Microsoft“ dėl prekės ženklo „Nokia“ įsigijimo. skaityti »

Nauji LG „Stylus 2“ ir „X screen“ telefonai atkeliauja į Lietuvą

Kompanija „LG Electronics“ (LG) paskelbė, kad Lietuvoje pradedama prekiauti naujais mobiliaisiais telefonais „LG Stylus 2“ ir „X screen“. skaityti »

Išmanusis laikrodis – vaikų priežiūrai

Kinai sukūrė išmanųjį laikrodį vaikams „Hipo A1“ su GSM ryšiu, GPS navigatoriumi ir SOS mygtuku. skaityti »

Technologijos bendravimui: 10 įdomiausių faktų

Gegužės 17-oji – Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Šia proga kviečiame sužinoti dešimt įdomiausių faktų apie išradėjus bei išradimus, nulėmusius tai, kaip mes bendraujame ir keičiamės informacija šiandien. skaityti »

Ką daryti, jei nešiojamasis kompiuteris kaista?

Sulėtėjusi sistema, krentantis žaidimų našumas, nesklandus kompiuterio darbas, garsiai veikiantis ventiliatorius, padidėjusi korpuso temperatūra – tipiniai kompiuterio įkaitimo ženklai. Ką galima padaryti ir kaip pašalinti įkaitimo problemą? skaityti »

Prie virtualios realybės kūrimo prisideda ir lietuviai

Dar prieš keletą metų virtuali realybė atrodė tolima nuo kasdienio gyvenimo, tačiau situacija sparčiai keičiasi. Tiek technologijų kompanijos, tiek mokslininkai, kurių gretas papildė ir mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto, atranda naujų virtualaus pasaulio galimybių. Kokių? skaityti »

Sukurtas lankstus išmanusis telefonas su holografiniu ekranu

Kingstono Karališkojo universiteto laboratorijos „Human Media Lab“ mokslininkai sukūrė lankstų išmanųjį telefoną „HoloFlex“ su ekranu, kuris geba atvaizduoti trimatį vaizdą. skaityti »

„Microsoft“ primena apie galimybę nemokamai įsidiegti „Windows 10“

Artėjant pirmosioms operacinės sistemos „Windows 10“ metinėms „Microsoft“ atstovai primena, kad naudotojai, norintys išbandyti visus „Windows 10“ privalumus, gali nemokamai ją įsidiegti iki liepos 29 d. skaityti »

Galingas ir kompaktiškas: „iPhone SE“ apžvalga

Į „iPhone SE“ būtų neteisinga žiūrėti kaip į mums jau įprastus „iPhone“ įrenginių atnaujinimo ciklus. skaityti »

Prasideda m. turinio sprendimų konkursas „Naujasis knygnešys 2016”

Mobiliojo turinio sprendimų kūrėjai kviečiami teikti savo darbus m. turinio sprendimų konkursui „Naujasis knygnešys 2016“. skaityti »