„Citigroup“ apskaičiavo programišių atakos žalą

Publikuota: 2011 m. birželio 28 d. antradienis

„Citigroup“ valdyba pripažino, kad programišiai pavogė 2,7 mln. dol. iš 3 400 banko kreditinių kortelių turėtojų sąskaitų. „Citigruop“ spaudos atstovas JAV Šonas Kevelihanas (Sean Kevelighan) pažadėjo, jog bankas padengs visus klientų patirtus nuostolius.

„Citigroup“ pareiškė, jog jos serverius programišiai atakavo 2011 metų birželio pradžioje – praėjus beveik mėnesiui po to, kai banko darbuotojai pastebėjo pirmuosius įsilaužimo požymius. Anksčiau buvo pranešta, kad į nusikaltėlių rankas pateko daugiau nei 360 000 naudotojų vardai, sąskaitų numeriai ir kontaktinė informacija, tačiau vėliau kompanijos vadovybė pripažino, kad pagrobta ir pinigų.

Ekspertų manymu, prieš „Citigroup“ nukreipta programišių ataka – viena iš didžiausių JAV istorijoje – gali tapti priežastimi rimtai peržiūrėti informacijos apsaugos finansų sektoriuje įstatymus. Banko veiksmai buvo kritikuoti šalies valdžios bei teisėsaugos atstovų, mat apie informacijos nutekėjimą buvo pranešta tik praėjus mėnesiui po įsilaužimo.

1998 metais susijungus „Citicorp“ ir „Travelers Group“ įkurta „Citigroup“ yra finansinių paslaugų pasaulinė lyderė. Bendra banko aktyvų vertė siekia per 1,9 trilijonus dolerių. Šiaurės Amerikoje, kur įvykdyta programišių ataka, veikia 21 mln. banko kreditinių kortelių.  

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »