„Citigroup“ apskaičiavo programišių atakos žalą

Publikuota: 2011 m. birželio 28 d. antradienis

„Citigroup“ valdyba pripažino, kad programišiai pavogė 2,7 mln. dol. iš 3 400 banko kreditinių kortelių turėtojų sąskaitų. „Citigruop“ spaudos atstovas JAV Šonas Kevelihanas (Sean Kevelighan) pažadėjo, jog bankas padengs visus klientų patirtus nuostolius.

„Citigroup“ pareiškė, jog jos serverius programišiai atakavo 2011 metų birželio pradžioje – praėjus beveik mėnesiui po to, kai banko darbuotojai pastebėjo pirmuosius įsilaužimo požymius. Anksčiau buvo pranešta, kad į nusikaltėlių rankas pateko daugiau nei 360 000 naudotojų vardai, sąskaitų numeriai ir kontaktinė informacija, tačiau vėliau kompanijos vadovybė pripažino, kad pagrobta ir pinigų.

Ekspertų manymu, prieš „Citigroup“ nukreipta programišių ataka – viena iš didžiausių JAV istorijoje – gali tapti priežastimi rimtai peržiūrėti informacijos apsaugos finansų sektoriuje įstatymus. Banko veiksmai buvo kritikuoti šalies valdžios bei teisėsaugos atstovų, mat apie informacijos nutekėjimą buvo pranešta tik praėjus mėnesiui po įsilaužimo.

1998 metais susijungus „Citicorp“ ir „Travelers Group“ įkurta „Citigroup“ yra finansinių paslaugų pasaulinė lyderė. Bendra banko aktyvų vertė siekia per 1,9 trilijonus dolerių. Šiaurės Amerikoje, kur įvykdyta programišių ataka, veikia 21 mln. banko kreditinių kortelių.  

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »